Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nincs az életemben egy...

Miért nincs az életemben egy mentor? Egy olyan ember, mint Harrynek Dumbledore?

Figyelt kérdés

Semmire nem vágyom annyira, mint egy ilyen emberre. Egész életemben intenzíven kutattam a válaszokat. Intelligensebb vagyok az átlagnál, olyan vagyok kicsit, mint Sherlock vagy Dr. House (aki egyébként nagyjából ugyanaz a karakter). Ezt nem felvágásból írom; legalább annyi hátrányom van ebből, mint amennyi előnyöm. Felnőttek között nőttem fel, magányos gyerek voltam, kisnövésű, magára hagyott. Nem is volt igazi barátom. Se barátnőm. Szüleim se töltöttek nagyon időt velem. Csak nőttem, mint a dudva, mellette pedig rohadtul szorongtam, mert mindig nagyon magamra vettem mások elvárásait. Részben ezért is lettem ilyen okos, de azért lettem ilyen frusztrált is. Most 27 leszek lassan, és nem tudom, mit kezdjek az életemmel. Anyagi gondjaim nincsenek, de nem vagyok független a szüleimtől, és nincs semmi vitalitásom, életenergiám már évek óta. Nem tudok végigcsinálni semmit. Nem azért, mert alkatilag ilyen lennék, hanem iszonyatosan nagyok bennem az érzelmi hiányok, olyan, mintha kimaradt volna minden, amiért érdemes élni, és ami az embereknek örömet okoz. Vágytam arra, hogy elhívjanak bulizni, hogy csapatban csinálhassak dolgokat, hogy szeressenek, hogy egy barátnővel elmehessek mindenfele, de ezek közül semmi nem valósult meg, és most egyszerűen nem bírok a karrieremre összpontosítani, mert nem érdekel. Úgy érzem, ezek nélkül nincs értelme beülnöm egy irodába GDP-t termelni. Azt se tudom, ki vagyok.


Mindig arra vágytam a legjobban, hogy legyen egy idősebb, tapasztaltabb lelki vezetőm, aki a szárnyaim alá vesz, hogy legyen egy Dumbledore-szerű mentorom, aki segít eligazodnom és jobban ismer engem, mint magamat. Ez ideálisan az apám kellett volna, hogy legyen, de ő erre nem alkalmas. Mit csináljak? Hiába a pszichológus, nem érzem, hogy változna az életem. Semmi nem használ, csak lébecolok, és egyre idősebb leszek, és már rég dolgoznom kéne és eredményeket felmutatnom. Az agyamból már rég kitelt volna egy PhD, ha valamiért tudtam volna lelkesedni, de valahogyan meghal a lelkesedésem. Bármibe fogok, túlságosan eredményorientált vagyok, úgy érzem, nincs értelme, nem fog pénzt hozni, stb. Nincsenek álmaim. Vannak vágyaim, de már olyan régóta nem merek igazán álmodni, hogy már tulajdonképpen nem is tudom, mi a célom. És úgy érzem, ez tragédia. Az egész életutam az, és ha meghalok, akkor úgy fog elveszni valami a világból, hogy meg se tudott születni, és senki nem fog róla tudni. Nagyon félek ettől...


2018. dec. 30. 01:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%

Hihetetlenek a válaszok...

Alapból a kérdezőt támadják, letorkollják. Ha az jót ír magáról, letorkollják amiatt is.


Fel se merül bennük, hogy valaki tényleg kilóg a sorból, illetve negatívan lóg ki. Valakinek lehetséges, hogy van egy tulajdonsága, ami tényleg kirívó - és negatív.



Itt, ezen az oldalon mindenki tökéletes - és ugyanolyan.



Szóval, Kérdező, sok dologban magamra ismertem.



Én 26 éves nő vagyok.

Én se "éltem" eddig, alig jártam valahol, az országhatárt max 50-100 km-nyire hagytam el, de még beülős helyeket se ismerek a saját városomban (Budapest).

Partiarc se voltam sohasem és normális kapcsolatom is 1 db volt eddig.


Nekem sincs életenergiám a sok munka, mellette tanulás, háztartás ellátása tökegyedül, döntéshozások, pénzügyek ellátása tökegyedül... Tudom, ez a felnőtt élet, de ez nekem sok. Én visszavágyom.



A legfájóbb, hogy abszolút a kutyát sem érdeklem. Se kérdezni, döntéseimet átbeszélni nem tudom senkivel, se panaszkodni pl egy rosszkedvű munkanapról.



Szóval sok dolog kapcsán úgy érzem, hogy megértelek.



26/L

2019. jan. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

Vannak mentorok csak rá kell lelni.

pl egyetemen - hivatalos mentorprogram, ha tanulnál

navnál - ha vállalkoznál

thelema / jedi egyház - ha spirituális megerősítésre vársz

sport - csak kezdd el

net - böngéssz ami tetszik

kezdj el élni, és minden oké lesz.


a depire való gyógyszerekkel meg óvatosan!

2019. jan. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
54%

figyu, nyugi van: valaki 40 évesen KEZDI el a phd-t.

érted?

40 évesen kezdi!!!

2019. jan. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

11-essel értek egyet.


Kérdező: " Az agyamból már rég kitelt volna egy PhD, ha valamiért tudtam volna lelkesedni, de valahogyan meghal a lelkesedésem." - én is hasonlóképp éreztem, otthagytam a CSAPATMUNKÁT hírből sem ismerő kutatócsoportOKAT.


"Az egész életutam az, és ha meghalok, akkor úgy fog elveszni valami a világból, hogy meg se tudott születni, és senki nem fog róla tudni. Nagyon félek ettől..." - ha nem a PhD, akkor más módon fog az intelligencia utat törni magának. Pl. emberi kapcsolatokba fektesd, mások segítése, csapatmunka...

2019. máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Pontosan ugyanezt érzem, hogy egy mentor szárnyakat adna nekem is, nélküle minden erőfeszítés valahogy meddő... te jutottál végül valamire?

2021. jún. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem, semmire. Magányosabb vagyok, mint valaha, és egyre szűkülnek a lehetőségeim, ahogy telnek az évek, mert a velem egykorúak megállapodnak, révbe érnek, megtalálják, amivel foglalkozni akarnak, stb. Másnak eddigre már van valamilyen felépített élete.
2021. jún. 11. 23:05
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát ha ez megnyugtat, nem vagy egyedül ezzel a problémával.
2021. jún. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem nyugtat meg. Se az, hogy Afrikában éheznek. Elhiszem, hogy másnak is szar, de egyrészt nem úgy, ahogy nekem, másrészt rajtam ez nem segít.
2021. jún. 12. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!