Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Barátkozás miatt megjátszom a...

Barátkozás miatt megjátszom a hülyét?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim. Alapjában véve nem nagyképűségből, de okosabb vagyok, a szüleim is értelmiségiek. Általános és középiskolában versenyeket nyertem, kitűnő tanuló voltam. A magyaron kívül két nyelven beszélek magas szinten. Kicsit okoskodós, tudálékos vagyok, ami tudásom van, azt természetesnek veszem és beszélek olyan dolgokról ami miatt a másik hülyének, lenézve érezheti magát.

Egy súlyos betegség miatt nem tudtam egyetemre menni, így nem tudtam elhelyezkedni értelmiségi poziciókban sajnos. Egy gyárban dolgozok, igaz hogy a nyelvtudásom, képességeim miatt vezető pozicióban, de mégiscsak a betanított munkásokkal dolgozok sok időt. Mivel a meló miatt magánéletre nem jut nagyon idő, így a gyárban tudnék barátokat találni! Akik hozzám hasonló okoskák és az irodában dolgoznak, azok engem is lenéznek, így velük nem barátkozok már csak elvből sem! Akik mellettem melóznak meg sokszor az érettségit sem tették le és számomra kellemetlen témákról beszélnek nagy hanggal. Pl szó szerint idézném: “mekkora bulája van xy gádzsinak, meg lehetne k€rázni rendesen tesóm”. Nem rossz srácok ők amúgy, jóindulatúak, rendesek, csak vannak ezek a dolgaik amik nálunk otthon elfogadhatatlanok, mi nem beszélünk ilyesmiket. Kicsit kínosan érzem ilyenkor magamat, de nagyon szeretnék barátokat találni és tényleg nem rossz srácok. Az utóbbi időben észrevettem, hogy tudat alatt direkt rosszul ejtek angol szavakat, elkezdtem tesózni, rákontrázok a gáz témákra. Elég esetlenül mert nem illenek a számba ilyen mondatok, magam is érzem hogy idegen tőlem. A hülyét is játszom hogy ne vessenek ki maguk közül, például úgy csináltam mint aki nem tudja kiszámolni mennyi lesz a bére pótlékokkal, azt mondtam “majd ezt a nagyemberek kiszámolják báttya, nekünk ez magas, majd ők tudják”. Valójában Apám könyvelő, így ki tudom számolni kb fejben is, de amíg így viselkedtem nem hívtak el sehova.

Most tegnap voltam velük sörözni és nem volt rossz, sokat hülyéskedtünk, jó sztorijaik vannak! 10 éve nem hívott el senki Szilveszterre sehova, itthon kuksoltam, most menni fogok! Úgy vettem észre, hogyha butábbnak, egyszerűbbnek tettetem magam, akkor jobban kedvelnek. Viszont például volt szomszédom aki diplomás mérnők sajàt céggel, ő ha önmagamat adtam akkor is szimpatikus voltam neki elsőre, ő jött oda hozzám haverkodni. Aztán persze amikor kiderült a munkám, akkor azonnal hülyének nézett automatikusan és elkerült.


Ezzel a furcsa kettősséggel nem tudok mit kezdeni. Valahol kényelmetlenül érzem magam amikor hülyének tettetem magam és olyanokat mondok, akkor rendesen szégyellem magam legbelül. Viszont lettek rendes, tisztességes barátaim akik kedvelnek. Ne úgy képzeljétek el őket, mint italozó bűnözőket, csak kicsit egyszerűbb gondolkodásúak.


2018. dec. 30. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont lettek rendes, tisztességes barátaim, akik kedvelnek."

Ebben tévedsz, ők nem téged kedvelnek, hanem azt, akinek akinek adod magad. Te magad írtad, hogy te igazából nem olyan vagy.


Egyébként ha nem túl személyes kérdés: Mégis mi az a betegség, ami miatt nem tudsz menni egyetemre, de dolgozni meg igen? Ez nagyon érdekelne, mert valahogy én ilyen betegséget nem nagyon tudok elképzelni.

2018. dec. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia, ezt kifelejtettem valóban:


A “fiatal éveimet” töltöttem betegesen, ágyhoz kötve, kórházakban. 19-25 éves korom között volt betegségem, ami ki is újult amikor már mentem volna másodszorra egyetemre jelentkezni. Most már tudnék járni, de elment mellettem az idő! Anyukám nem él, már sajnos, nem tudnak támogatni, banki tartozást örököltem csak amit elengedtem inkább. Apám lelépett pár éve, megszakította mindenkivel a kapcsolatot. Mindenképpen keresnem kell és nem akadt jobb a műszakozós, gyári munkánál. A betegségem miatt kimaradt nálam a csajozás is, nem volt még barátnőm. Nem tehetem meg anyagilag sem munkabeosztás miatt hogy beiratkozzak valahova, azon vagyok hogy előteremtsem azt ami a korombelieknek megvan egy saját családhoz. Legalább egy fix albérlet, egy kis használt autó, kis félretett pénz. Most munkásszállón vagyok.

2018. dec. 30. 12:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sima gyári melós vagyok,soron.Én is azt tudom mondani,hogy a szint az nekem is agyamra tud menni,semmi nevetségeset nem találok abban ahogy beszélnek egymással,nekem ők nem viccesek.Ez látszik is rajtam,nem barizok össze-vissza mint egyesek,így kissé azt hiszik talán beképzelt vagyok.Nem vagyok,de nekem ilyen emberekre nincs szükségem,pont.Azt én is észrevettem hogy ha például elkezdem ugyanazokat a szövegeket nyomni,meg szidom a főnökséget,akkor az már jó nekik.De ha főnökkel beszélek,akkor persze már én vagyok a nyalis.Szóval én munkahelyen nem vagyok híve ezeknek a nagy barátkozásoknak,nem akarom hogy belelássanak a személyes dolgaimba,mert mindent kibeszélnek.Ha te vagy a vezetőjük,azért arra vigyázz,hogy ne engedd túl közel magadhoz őket,mert lehet eltűnik a tisztelet,valami középút kell.Ezt a főnököm jól csinálja,az a lényeg neki hogy a munka meg legyen csinálva,a többi nem érdekli. N
2018. dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom elképzelni, hogy mennyire lehetsz te okos, de az tuti, hogy egy barátság nem követeli meg, hogy megjátszd a hülyét, tehát te valamit nagyon félre láthatsz. Nem tudom, hogy milyenek a te barátaid, de a környezetemben senkinek sem gond az, ha néha eltér a véleménye másoktól és nem fogja megjátszani magát csak hogy elfogadják.



Ahhoz képest, hogy elmondásod szerint olyan "okos vagy", elég hülyén fogalmazod meg magad. "Játszod a hülyét", csak mert megpróbálsz kevésbé tudálékos lenni? Vagy mi van?! Szerintem téged az zavar, hogy leszoktál a tudálékoskodásról.. de ettől még nem fogsz hülyének tűnni, nyugi.


Értem én, hogy egy társaságban megváltoznak a szóhasználataid, de attól még nem fogod teljesen elhagyni magad. Kissé úgy hangzik ez, mintha a beszédstílusodat neveznéd intelligenciának. Sokakra jellemző, hogy a hétköznapi nyelvezetükben nem fognak úgy beszélni, mintha épp tudományos előadást tartanának, sőt akár csúnya szavakat illesztenek bele, de attól még a viselkedéséről ítéljük meg az embert, meg attól hogy miként kezeli az életét.



"Az utóbbi időben észrevettem, hogy tudat alatt direkt rosszul ejtek angol szavakat, elkezdtem tesózni, rákontrázok a gáz témákra. Elég esetlenül mert nem illenek a számba ilyen mondatok, magam is érzem hogy idegen tőlem."


Tulajdonképpen itt nem arról van szó, hogy viccesen imitálsz másokat? Pl. gyakori az, hogy ezt csinálják az emberek egy társaságban, de többnyire viccből, vagy viccnek fogják fel az egészet. Nincs baj az imitálással, ha egy adott emberrel másképp beszélsz, mint ahogy szoktál, de ha úgy érzed, hogy ennek hatására megváltozik a te egyéni személyiséged rossz irányba, az már eléggé baj.

Az imitálással kapcsolatban még annyit, hogyha ezt viccesen csinálod, vagy megpróbálod viccnek beállítani, akkor mások sem veszik komolyan és nem fognak emiatt hülyének nézni. Játszhatod a hülyét viccből, de ne csináld túl hihetően.

2018. dec. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

Figyelj, őszinte leszek. Te egy csöppet sem lehetsz okosabb azoknál a gyári melósoknál akiket te primitívnek tartasz. Vagy ha mégis, akkor egész egyszerűen beléd nevelték azt, hogy az embert a végzettségei meg a nyelvvizsgái alapján mérjük. Már bocsánat, de ez k*rvára nem így van.

Vidéki srác lévén, városi gimibe jártam, aztán most főiskolára. Már olyan tizedikes koromban találkoztam ezzel a kérdéssel, és már akkor kiverte nálam a biztosítékot.

Tudod, amikor "elit" gimibe jársz, és azt látod, hogy az utca végin lakó kőmíves Sanyi bácsi is műveltebb LELKILEG, mint bármelyik sznob kitűnő tanuló osztálytársad.

Te is csak egy sznob vagy, valami jelenkori arisztokrata családból, ahol kitagadjátok azt akinek nincsen érettségije.


Ez a kérdés nem szól másról, minthogy lenézed a nálad "alacsonyabb" pozícióban lévő embereket és ezt szeretted volna kikiáltani a világ felé. Honnan ez a középkori feudális mentalitás? Azért mert azt hiszed, hogy a tanult emberek trónolnak a társadalom "alja" fölött, te még nem leszel több SENKINÉL...

Vagy ha esetleg félreértelmeztem, ez csak egy költői kérdés, amelyben kifejezed meglepődöttségedet azt illetően, hogy a gyári munkások nem primitív prolik.

2018. dec. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!