Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek is esélytelen...

Szerintetek is esélytelen pénz nélkül boldognak lenni?

Figyelt kérdés
Egyetemre járó fiú vagyok. A szüleimnek nem sok pénzük van, nem igazán tudnak besegíteni a költségekbe, nem is várom el tőlük. Hetfőtől péntekig vannak óráim, és általában van egy csomó lyukas órám is, kb. egész nap járkálok oda-vissza a suli és az albelérlet között. Így nyílván diákmunkát se lehet betervezni, arról nem is beszélve, hogy így sem vagyok közel sem éltanuló. Diákhitelből, illetve egy minimális ösztöndíjból élek. Nem járok szórakozni, próbálom a kaját is a lehető legolcsóbban megúszni, mégsem marad semmi pénzem sem a végül. Volt szerelmi életem, de vége lett, mivel pénz nélkül nehéz életben tartani egy kapcsolatot, emiatt és más dolgok miatt sajnos ez így alakult. Az egyetemen nem igazán jövök ki senkivel, mintha mindenki fent hordaná az orrát, azt érzem, hogy lenéznek. Barátaim nincsenek. Mennyire nevezhető ez életnek? Mert én egyáltalán nem érzem azt, hogy élek.

2019. jan. 3. 00:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

nézd meg a dzsonidepp életét. egy alkoholista-drogos szh@rkupac a fickó, pedig 400 millió dollárja van


nem feltétlenül ezen múlik a boldogság

lelki békét, örömöt, tisztánlátást, nyugalmat, és csöndet nem lehet pénzen venni


amikor azt látod péntek este, hogy tízezrével vonaglanak az emberek az utcákon, és mindenki nevetgél, meg vedel, elhiheted, azok sem élnek

ez az egész földi bohóckodás általában csak egy kényszeres, erőltetett, gigaszánalmas vergődés, vezeklés, időpocsékolás


boldog embert akarsz látni? akkor menj el a világ végére, és keress egy százéves, fapapucsokat farigcsáló aggastyánt.

2019. jan. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első. Az a baj, hogy ha filozófusként közelítjük meg a dolgot, akkor igazad van.


Viszont a nyers valóság sajnos az, hogy tényleg kell egy biztos anyagi háttér az embereknek. Legalább egy olyan, amin egy normál, alap életszínvonalat lelkiismeretfurdalás és különösebb számolgatás nélkül fenn lehet tartani. Ebbe beletartozik az is, hogy az ember a szociális életét is tudja élni. Ha van barátnője az embernek, akkor 1-2 heti rendszerességgel tudja elvinni valahová kajálni (nem kell drága dologra gondolni, egy sima mekit ha számolunk elég), vagy 1 hónapban 1x egy mozit meg tudjanak nézni.


De aki saját magára is csak éppenhogy kijön a pénzéből, és még nem is költött "luxus"kiadásokra (kikapcsolódás, mozi, iszogatás stb.) akkor sajnos az tényleg nem élhet gondtalanul. Azaz teljes boldogságban.


Nekem is fáj a szívem ezt mind leírni, mert tudom, hogy nem a pénz a boldogság, sőt...


Egyébként nekem van olyan évfolyamtársam akinek egyetem mellett két munkahelye van. Az egyiken hétköznap este/éjszaka dolgozik. A másikon pedig hétvégente. Ezt mind azért, hogy fenn tudja tartani magát.

Jobbik eset, ha kérsz egyéni tanredet az egyetemen és tudsz tisztességes időpontban tisztességes munkát végezni.

2019. jan. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

igen, teljesen igazad van

az kéne legyen az alap, hogy az embernek csak akkor jusson különösebben eszébe a pénz, ha autót akar venni, vagy elmenni nyaralni (luxushelyre, és nem a balatonra, 5 napra)


de ez általában nem így van, mert még a közértben is nézegetjük a sok vacak árát, ami meg konkrétan nevetséges


de én meg nem tudom azt mondani - jó szívvel - egy egyetemistának, hogy ne aggódjon, mert majd biztosan lesz fantasztikus munkahelye, és remek barátai, meg nagy szerelme, ha arra gondolok, hogy hová torzult el az egész bolygó

2019. jan. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Albérletben laksz... Én két évig szoptam olyan kolikban, ahol hol fűtés nem volt, hol meleg víz, hol net, hol kitört a TBC (nem vicc!), de magánszféra, az sosem jutott. Amíg nem élted át, milyen, ha 0-24-ben emberek közt kell lenned, és semmi időd nincs a gondolataidra, meg, ha a közös budiban peremig áll a szar, a zuhanyzóban meg negyven fajta egzotikus lábgombát lehet összeszedni, és még sosem esett vakolat a fejedre, mikor a hajad mostad, akkor te még tényleg nem éltél.

Most épp mindketten albérletben élünk, te is, és én is, csak annyi a különbség közted és köztem, hogy én nem kapok ösztöndíjat, hitelem sincs, mert az úgyse lenne elég, de cserébe heti 40 órát dolgozok suli mellett (ez mindkét hétvégi nappal együtt jön össze, tehát a vizsgaidőszak kezdetéig nem volt megállás, minden nap menni kellett, hol egyetemre, hol dolgozni, hol mindkettőt). Szóval kicsit fel tud kúrni, hogy te sírsz azon, hogy ez így neked nem élet :D

Emellett vannak barátaim, csak ritkán láthatjuk egymást, van szerelmi életem, de őt se látom sokat, és boldog is vagyok.

Keress magadnak társaságot, esetleg például úgy, hogy bevállalsz egy-két hétvégi munkát. Tapasztalatom szerint munkahelyen könnyebb haverkodni, és egész jó pénzeket fizetnek hétvégi (esetleg éjjeli) pótlékokkal együtt. Vagy keress egy sportklubot, menj el egyetem által meghirdetett rendezvényekre... Vagy csak a lyukasóráig alatt ne haza menj, hanem maradj az egyetemen, próbálj meg szóba elegyedni a társakkal. Ha tényleg csak suliban vagy, meg otthon készülsz, az elég unalmas lehet.

Ha lenne pénzed, hogyan ismerkednél amúgy?

2019. jan. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem nem esélytelen, csak ritka!


Pl. ott volt az az ökrös szekérrel utazgató srác, aki már sajnos nem él - a neve nem jut az eszembe, de ő pénz nélkül is boldog volt, sőt állítom, hogy boldogabb mindünknél!


Utazgatott az állataival, közben alkalmi munkákból élt, de szabadon.


Van még pár hasonló sztori, ahol a delikvens nem állt be a rabszolgasorba, hanem inkább a szabadságot választotta a biztonság helyett.


Sajnos ez a kettő nem jár együtt!


Am. nem hinném, hogy a kérdező boldogabb lenne az egyetem melletti állandó robottól, sőt! Kár kikészülni csak azért, hogy anyagilag jobban álljon. De ezt csak az ilyen vén csókák tudják, mint én, mert fiatalon az ember még annyira bírja az éjszakázást meg stb, később már a nyugalom fontosabb lesz, mint a pénz. :)


Kérdező!


Az írásod alapján nagyon normális, jó srácnak tűnsz - szerintem pont ezért vagy magányos és tudod, amelyik csajnak csak a pénzed kell, azzal inkább össze se gyere és a hamis barátok után se ácsingózz, mert annak se sok értelme van!


Persze, jó dolog étterembe menni, meg fizetni ezt-azt, de ezekre majd akkor is sort keríthetsz, ha befejezted a sulit és lesz normális állásod, nem kell elsietned semmit!


Most a tanulás az életed és próbáld meg elengedni magad, ne görcsölj rá a hiányra, hanem élvezd azt, amid ha van pl. kezed, lábad - már hálás lehetsz, mert van, akinek még ezek sem adatottak meg, így ők vajon mit érezhetnek?!


És amúgy nekem sincsenek barátaim és még nagyon sok embernek - ettől függetlenül azért élünk és nem mástól várjuk a boldogságot. :)

2019. jan. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Legalább a létminimum másfélszerese kell mindenkinek ahhoz, hogy ne legyen szinte törvényszerűen boldogtalan.

Alapjövedelem-párti vagyok. De innentől semmi adományozás senkinek. Mert aki abból nem jön ki, annak a saját gazdálkodásával van baj. Azon felül meg mindig is lehet munkával plusz pénzt szerezni.


3: Egyetértek.

2019. jan. 3. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A problémáidnak csak egy részét okozza a pénzhiány, de mindent kivetítesz rá, így tök jó, hogy nem kell tenned semmit, és sajnáltathatod magad!

1. Albérletben laksz, tehát ha azt feladnád és koliba mennél, több pénzed lenne. Persze, a koli általában nagyobb szívás, de valamit valamiért.

2. Az a szerelem, ami a pénzen múlik, főleg amíg diák az ember, nem ér valami sokat. ("és más dolgok miatt" így alakult...)

3. Az, hogy nem jössz ki senkivel és nincsenek barátaid, nem pénzkérdés, hanem hozzáállás kérdése! Legyél nyitottabb!

4. Egy csomó ingyenes vagy minimális összegből kihozható program van, ha nem találsz lehetőséget a szabadidőd minőségi kihasználására, az megint csak sokkal inkább belülről fakad.

5. Hétvégente eljárhatnál dolgozni (főleg, ha sok lyukas órád van, akkor nem fontos hétvégén tanulni.

2019. jan. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

pénz és egészség. bármelyik is hiányzik, csorbul a boldogságod

nem arra gondolok hogy legyél milliárdos és élsportoló, de amíg hiányzik valamelyik, addig azon járjon a fejed hogy minél előbb megszerezd, felejtsd el minden mást.

Persze attól még hogy van pénzed és egészséges vagy még lehetsz életunt, ez nem is garancia a boldogságra

2019. jan. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hacsak nem az a célod, hogy buddhista szerzetesként meditálva éld le az életed, akkor igen, valljuk be nagyon sokat számít a pénz.

Ha van pénzed, nagyban befojásolod a jövődet is, több lehetőséged adódik az életben, ami boldoggá tehet.

2019. jan. 4. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9: A buddhista szerzetesnek is szüksége van étkezésre, lakhatásra, rezsire, tisztálkodószerekre, fogorvosra, szemüvegre, vakbélműtétre, könyvekre, ruhára, cipőre, stb. Ez egy elég komoly összeg, sajnos nálunk nagy a dolgozói szegénység, vagyis ezeket a létfelételeket sem fedezi a legtöbb fizetés.
2019. jan. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!