Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek is esélytelen...

Szerintetek is esélytelen pénz nélkül boldognak lenni?

Figyelt kérdés
Egyetemre járó fiú vagyok. A szüleimnek nem sok pénzük van, nem igazán tudnak besegíteni a költségekbe, nem is várom el tőlük. Hetfőtől péntekig vannak óráim, és általában van egy csomó lyukas órám is, kb. egész nap járkálok oda-vissza a suli és az albelérlet között. Így nyílván diákmunkát se lehet betervezni, arról nem is beszélve, hogy így sem vagyok közel sem éltanuló. Diákhitelből, illetve egy minimális ösztöndíjból élek. Nem járok szórakozni, próbálom a kaját is a lehető legolcsóbban megúszni, mégsem marad semmi pénzem sem a végül. Volt szerelmi életem, de vége lett, mivel pénz nélkül nehéz életben tartani egy kapcsolatot, emiatt és más dolgok miatt sajnos ez így alakult. Az egyetemen nem igazán jövök ki senkivel, mintha mindenki fent hordaná az orrát, azt érzem, hogy lenéznek. Barátaim nincsenek. Mennyire nevezhető ez életnek? Mert én egyáltalán nem érzem azt, hogy élek.

2019. jan. 3. 00:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

21 éves egyetemista vagyok. A Kossuth téren lakom (parlament mellett, egyetlen a térre nyíló házban ezen az oldalon), Nyugati Life1 konditerembe járok (viszonylag drága) egy 2018as Ford Rangert vezetek (anyámé, de bármikor használhatom) szó szerint azt ehetek amit akarok.


Macbookom van, amit használok az egyetemen. (azaz nem szenvedek eszköz hiányban)


Jó tanuló vagyok, mellette sokat dolgozok saját projekteken, ezeket feltöltöm a netre és már hetente kapom a LinkedIn megkereséseket.


Stb...


Nem vagyunk gazdagok, de a nincsenek pénzügyi problémáink. Mégis 2 havonta rámtör az öngyilkosság érzete és időnként mindent feladnék. Nincsenek barátaim, mert kórosan szorongok így antiszociális a viselkedésem, sőt még vannak páran akik basztatnak is az egyetemen.


Szóval nem boldogít ... de .... ez egy óriási de ... ha emellett pénzügyi problémákkal is kéne szenvednem már rég nem élnék vagy legalább nem tartanék ott ahol most és nem tartanék egy biztos esetleg jobb élet fele.


Tehát nem boldogít, de megvéd pár problémától, amit boldogtalanná tennének.

2019. jan. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs elég pénz, semmit nem tudsz megengedni magadnak. Így aztán garantált az öngyilkosság,jobb esetben is.
2019. ápr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!