Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ahogy idősödöm, egyre több...

Ahogy idősödöm, egyre több embert “marok” el magam mellől, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, és nem tagadom, van egy undorító személyiségem, képes vagyok átgázolni akármin és akárkin, rettentően irigy vagyok, akikkel nem szimpatizálok csúnyán viselkedek stb. Kb kiskorom óta ilyen vagyok. Ennek valószínüleg az az oka, hogy nem vagyok megelégedve magammal, nem szeretem magam, nincs önbizalmam. Persze nem vagyok én annyira rossz, alapjáraton normális vagyok, de néha bekattanok, és a legtöbb dolog a saját fejemben zajlik le, pl ha valakit utálok ( sok embert szoktam megutálni, nem feltétlenül azért mert rosszat csinált nekem, hanem azért mert irigy vagyok rá, vagy nem tetszik a személyisége, gáznak tartom stb, persze akit megutálok általában rosszindulatú ember ő is) akkor nem mindig mondom a szemébe a véleményem, csak egyszerűen nem nyitok felé, apró gesztusokkal suggalom neki a nemtetszésemet, az agyam megtelik negatív gondolatokkal a személy iránt stb. Szóval egy ideje nagyon zavar h nem igazán vannak barátaim. Vannak barátnők, ismerősök, de valahogy egyik sem olyan akire azt mondhatnám hogy lelkitárs, vagy akire bármikor számithatok. Barátom is van. Most pl azon “akadtam” ki, ill rosszul esett, hogy egy volt osztálytársnőm akit ugyanúgy nem szimpatizaltam, bár kb alig beszéltünk,csak pont utolsó évben volt egy kisebb nagyobb konfliktusunk, kitörölt facebookról az ismerősei közül. Nem kifejezetten az ő személyét hiányolom, sőt, csak egyszerüen sajnálom azt, hogy én egy ilyen ember vagyok, és hogy az emberek nem szeretnek. Mit tehetnék?:(
2019. jan. 16. 16:28
 1/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ez súlyos eset. Régről gyökerezik. Itt nem lesz rá megoldás. Járj pszichológushoz!
2019. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon jó, hogy felismerted ezt magadban, tudatosítottad, sejted, miért van.

Az életben későbbiekben ebből lehet problémád. Szerintem keress egy pszichológust és dolgozz ezen a problémán.

2019. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincs lehetőségem pszichológushoz járni (anyagilag), meg nem nagyon tudom feltárni az ilyen dolgaimat verbálisan másoknak.. esetleg valami youtube videókat tud valaki? Önfejlesztés, depresszió, önbizalom növelés és hasonló témákban
2019. jan. 16. 16:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyan ilyen vagyok én is a leírás alapján. Nincs semmi bajod, egyszerűen szólva csak fel vagy ébredve és látod a társadalom pusztulását. Kár, hogy ezt az ébredést már fiatalkorban összeszedted, valószínűleg a rossz szülői minták miatt van. Nem voltál elég jó nekik, te pedig egyre csak próbálkoztál, de így sem voltál elég jó. Öngerjesztő folyamat.

Inkább legyen egy olyan őszinte barátom, mint te, mint a kétszínű ellenpélda. Rengeteg ilyennel volt dolgom munkahelyeken. Nem is értem milyen hazugságban leélni egy életet.

Amit tehetsz: egy kicsit add lejjebb az igényeidet. Senki sem tökéletes sajnos.

Én már például egészen megszoktam, hogy nyitott szájjal cuppogva és csámcsogva esznek az emberek. Mármint, zavar egy kicsit, de most már legalább nem akarom pofon csapni mindegyiket, azzal a kijelentéssel hogy "nem tanítottak meg téged enni, he???". Kis győzelmek.

2019. jan. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akinek magával van baja, annak mindenkivel baja van.

Menj el messzire, önkéntesnek, tapasztald meg az élet kemény oldalát. Esetleg mentőszolgálatba, afrikai gyerekeknek iskolát építeni [link]

mittudomén. lépj ki a komfortzónádból. a lényeg egy drasztikus váltás. el vagy akadva a kicsinyességek közt..mi az, hogy fészbuk? hány éve lett? a legközelebbi embereimmel nem is vagyunk rajta ismerősök.

évekbe fog telni, és borzasztóan kemény munkába, ha változtatni akarsz magadon. ha lusta vagy, akkor így fogod leélni az életed, és a macskákkal maradsz.

2019. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne csak próbálj változni, akarni is kell.

Ez egy jó pont ha ezt mind bevalod nekünk, ha nehéz mert tudom hogy az menj pszihologushoz.

Jobbulast.

F

2019. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!