Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Már egy jó ideje depresszióban...

Már egy jó ideje depresszióban vagyok. Nem tudom mit tehetnék már. Valami tipp?

Figyelt kérdés

Már egy pár éve ott vagyok, hogy szinte naponta vannak olyan gondolataim, hogy legszívesebben meg sem születtem volna.


Mivel nem tudok az emberek felé nyitni, nagyon nehezen megy a barátszerzés. Igaz nem is nagyon vagyok ráhangolódva az egész barátság dologra. Három legjobb haverom van. Abból egyikkel valamiért megromlott a barátságunk (nem bírok rájönni, hogy mitől). Ez az egyedüllét már nagyon kezd az agyamra menni. Hiába vagyok emberek között, szobatársak, osztálytársak stb, mindig egyedül érzem magam. Nem tudom mit tehetnék már ellene. Nem értek az emberek nyelvén, rossz vagyok a kommunikációban. A szerelmi életemről nem is beszélek, mert nincs. De akárhányszor valaki elkezd beszélni a sajátjáról (pl. az egyik haverom is) nagyon nagy idegesség fog el és nem tudom miért, de nem is tudom kontrollálni.

Gondolkodtam azon, hogy valamilyen ismerkedő oldalat kipróbálok, csak csetelésre, de eddig mindig vagy az volt, hogy pár perc után meguntak, vagy egyszerűen én nem éreztem jól magam. Nemrég kezdtem el az egyetemet. Eleinte jó volt, partiztunk meg minden, de most meg ez az egész partizós-iszogatós akármi engem taszít.

Mindigis ez a fekete hoodys, kapucnis visszahúzódó alak voltam. De most még jobban kijött ez rajtam. Az egyetemet még úgy kezdtem, hogy rendben elvégzem, lesz munkám meg minden, de most már ott tartok, hogy semmi kedvem sincs sem a sulihoz, sem a hétköznapokhoz se semmihez.

Teljesen tanácstalan vagyok.


U.I.: Bocs a hosszú szövegért.


2018. ápr. 10. 20:07
 1/1 anonim válasza:
Én ott kezdeném, hogy azzal a haverommal beszélnék, akivel megromlott a kapcsolatom. Őszintén érdekelne, hogy neki mi a véleménye a kialakult helyzetről. Biztosan szembesülnél a problémáddal, amin mindjárt változtathatsz is. Ha mások szerelmi életének hallgatása ennyire idegesít, az egyszerűen irigység. Ne irigyeld mások életét, figyeld meg ők hogyan csinálják, és másold le. Előbb utóbb kialakul a saját egyéniséged. Ha figyelsz és változol, meglátod sok siker fog érni. Jó móka lesz.
2018. ápr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!