Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hová tudnak kimozdulni a...

Hová tudnak kimozdulni a kisgyerekes anyukák, ha nincs kire bízni a gyereket?

Figyelt kérdés

Azért is érdekel, mert nekem nincs gyerekem és fogalmam sincs, mit csinálhatnék itt a környéken, ha lenne. Nagyvárosbab élek, lakótelepen. Néztem nem rég, hogy a lakótelepi játszótér szó szerint veszélyes. Az egy dolog, hogy a játékok lepukkantak, de a kamaszok itt törik össze az üvegeket... nem is értem, ki meri még odaengedi a gyerekeit...


Bárhova messzebbre csak tömegközlekedéssel jutnék el. Azt vettem észre, hogy sok kicsi nehezen bírja a buszozást. (Bár gőzöm sincs, ez mitől függ) Sírnak vagy hisztiznek. Nekik sem jó, és az utasoknak sem. Másik oldalról viszont egyszer láttam hogy egy normálisan viselkedő gyereket is megszidtak. Elesett fékezéskor és éppen egy idegbeteg felnőtt állt mellette aki ezért is ordít... anyuka legyen a talpán, aki bírja a buszokat!


Ami felénk gyalogosan is kényelmesen elérhető, az a könyvtár... szerintem nem kell részleteznem, hogy mi ezzel a gond. :)


de van még egy cukrászda is, ami főleg nyáron ideális lehetne. Bár sok ott az idős, mert van egy idősek otthona is a közelben. Szeretnek oda beülni mert szép és kulturált hely. Ha kisgyerekes lennék, és vágynék már valami másra a négy falon kívül, lehet, hogy odamennék, de lehet, hogy nem. Általában tele van és kinek kell, hogy helyszűkében az én gyerekem fagyizzon le egy nénit/bácsit?


Tényleg csak kíváncsiság, nem a világ legnagyobb problémája. :)


Ti milyen környéken éltek és hogyan oldjátok/oldanátok ezt meg?


2019. jan. 29. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem még nincs gyerekem, de az ismerőseim közül sokan az elmúlt pár évben vállaltak babát. Többségük bizony busszal közlekedik a babával. Van, aki azért, mert nincs jogsija (nekem sincs). Van, akinél csak 1 autó van a háznál és azt a párja használja napközben. És van, aki mehetne autóval, de környezettudatos és a városon belül inkább buszozik. Igen, a gyerekek sokszor hisztiznek vagy rosszalkodnak a buszon, de én rengeteget látok, akik szép csendben vannak vagy ha már nagyobbak, akkor halkan csacsognak az anyukájuknak és mindenki mosolyogva nézi a buszon, mert rohadt aranyos. Mondókákat is szoktak mondani a 3 évesek, akkor még egy kis tapsot is kapnak 1-2 embertől. :D Szóval én simán hordanám buszon a gyerekem, mégha nem is olyan kényelmes. Meg kell mondani a gyereknek, hogy mit szabad és mit nem, mindezt miért, és jól fog viselkedni.

Az anyukák leginkább egymáshoz mozdulnak ki. Szoktak mindenféle baba programokat, előadásokat tartani fiatal anyukáknak-apukáknak számára. Néhány ilyenre elmegy az ember és tuti, hogy talál ott magának új barátnőt, akivel megoszthatja a tapasztalatait. Ha nem is ilyen helyen találkoznak először, hanem csak nyugis babakocsi tologatásnál a környéken, akkor is ki lehet alakítani ilyen barátságokat. Mindenki ezt teszi, akit ismerek. Anyukám is így ismerte meg a barátnőit, akiknek velem egyidős gyerekei vannak és van egy csomó közös képük, ahogy együtt piknikeznek, kirándulnak velünk hatosban.

2019. jan. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én kis/közepes méretű városban élek és nincs gyerekem, de itt viszonylag sok program volt családoknak, amikor én és a testvéreim voltunk és ugyan jelenleg más városban tanulok, de ahogy hallottam/olvastam, manapság is van bőven elfoglaltság nekik. Rengeteg játszótér van, amik az új "EU szabvány" szerint épültek és a közterületeket rendszeresen takarítják, úgyhogy a törött üveg és hasonlók biztosan előfordulnak, de ez nem állandó probléma. Jó időben mindig látni anyukákat, apukákat kisgyerekekkel a játszótereken. Akár kisebb "túrát" is tehetnek, ha a környéken végigjárjnak néhány játszóteret. A Duna-parton is lehet kisebb vagy nagyobb sétákat tenni, mi is sokat jártunk gyerekként kavicsokat dobálni a vízbe. Ilyenkor télen lehet menni szánkózni is a dombhoz. Nálunk is van könyvtár, aminek van gyerekkönyvtár része is, amikor én voltam gyerek, akkor jártunk oda társasjátékozni, lehetett diafilmeket és mesekönyveket is kölcsönözni, amiket anyukám olvasott nekem itthon. Szoktak lenni különböző városi programok, kirakodóvásár, ugrálóvár, körhinta és hasonlók, az ilyesmit is szeretik a gyerekek. A művelődési házban szoktak lenni gyerekeknek szóló színházi előadások, bábjátékok. Nálunk is van több cukrászda, pár étterem vagy pizzázó is, egy fagyizás vagy pizzázás is lehet családi program. Ha jól tudom, vannak különböző klubok és hasonló összejövetelek, ahová kifejezetten a babákat, kisgyerekeket és szüleiket várják. Tőlünk nincs messze Budapest, szerintem egy 45 perces-1 órás út egy átlagos, jól nevelt kisgyerekkel buszon vagy vonaton simán bevállalható. Nekem a halálom, mikor a telefont adják a gyerek kezébe a szülők, hogy lefoglalják utazás alatt, szeretem látni, mikor foglalkoztató könyvet, színezőt adnak egy kisgyereknek, kártyáznak a nagyobbakkal, mesekönyvet olvasnak neki vagy mutogatják neki az ablakon át a markolót, vonatot, traktort, teherautót, ami bőven lefoglal egy kisgyereket. Hazafelé pedig nagy valószínűséggel úgyis aludni fog egy kiadós állatkertezés vagy hasonló program után.
2019. jan. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Esetleg még játszóház, vagy másik kisgyerekes barátnő. Gyerek méretétől függően szoktak lenni gyerek programok, pl nálunk a városban szokott lenni ovistánc, ahova 3 éves kortól lehet vinni a kicsiket. A lovardába is gyakran jönnek kicsikkel, megnézik a pónikat, tyúkot, kecskét. Sok szülő kísérletezik, hogy mi érdekli a gyerkőcöt, mi köti le.

Amúgy azért a legtöbb gyereknek ott az apukája is, szóval egy-egy estére/délutánra rájuk is lehet bízni a gyerkőcöt, akkor pedig lehet menni barátnőkkel egyet inni, vagy moziba, bowlingozni...stb

2019. jan. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!