Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi értelme egyedül élni?

Mi értelme egyedül élni?

Figyelt kérdés
21 éves fiú vagyok, de nincs barátnőm, barátaim, és soha nem is voltak. Mindig egyedül vagyok. Sokszor azon gondolkozom hogy mi értelme így élnem. Miért jut valakinek ilyen nehéz élet? Nagyon sokszor szomorú vagyok emiatt. Nem tudom hogyan tudnék változtatni. De szerintem sehogy, mert már elhatároztam többször hogy megváltozok, de egy idő után mindenki elfelejt. Valamiért nem érdeklem az embereket.
2019. febr. 16. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Hát képzeld én meg emberek közt utálok lenni. Folyton csak becsaptak meg kiröhögtek és kihasználtak. Igazi barátom sose volt. Csak a csalódások értek !! Én egyedül Sokkal boldogabb vagyok. Egyátalán nem érdekelnek mások kicsit sem !
2019. febr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem hataroztad el ezek szerint, hogy tényleg változtatni akarsz.
2019. febr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Nekem sem voltak soha barátaim, de úgy érzem már nem is vágyom senkire. Meg nem hiszem, hogy bárki is igazán jól tudná érezni magát velem.
2019. febr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Valószínűleg a belőled áradó negativitás az, ami taszítja az embereket. Én sem szívesen venném magam körül mérgezően negatív emberekkel, akik folyamatosan nyafognak, miért olyan rossz nekik miközben semmit nem teszne azért, hogy változtassanak, olyanokat szeretnék magam köré, akik hozzátesznek valamit az életemhez, nem elvesznek belőle.
2019. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Azért érdemes így is élni, mert lehet tapasztalni, élményt szerezni.

Azt pedig nemcsak úgy lehet, hogy 0-24-ben zsizsegnek az ember körül.

Az ember társaslény, de egyben autonóm is, azaz nem szabad FÜGGENI másoktól és aszerint meghatározni önmagadat, hogy más emberektől milyen visszajelzést kapsz.

2019. febr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Az én tapasztalatom alapján az ember nem várhatja el azt, hogy őt érdekeljék mások. Ez nem egy alanyi jogon járó juttatás, amit megérdemelsz csak azért, mert világra jöttél.

Ha nem vagy celeb, akkor mások figyelmét kizárólag csak a saját figyelmedért cserébe kaphatod meg. Neked kell érdeklődnöd, törődnöd az emberekkel, hogy ők ezt viszonozhassák. Ha téged senki sem érdekel, akkor te se fogsz érdekelni senkit. Az életben maximum annyit kaphatsz, amennyit te adsz. Csak kicsi, apró lépésekben kell kezdeni. Ha hallasz valakitől egy poénos megnyilvánulást, méltányold egy vigyorral. Ha hallod, hogy valami olyan dologról beszélgetnek, amiről neked is van gondolatod, oszd meg velük. Kezdj te is beszélgetni velük valamiről. Kérdezd meg, nincs-e kedvük inni egy sört meló után, állhatod az első kört. Figyelj rájuk, jegyezd meg a dolgokat, amiket megtudsz róluk. Igyekezz megismerni őket, megtudni a motivációjukat, céljaikat az életben. Ajánld fel a segítségedet, ha megteheted valakinek. Szervezz egy kirándulást a hegyekbe. Vedd észre, ha valaki neked szeretne szíveskedni vagy segítséget nyújtani, és fogadd el azt. Igazából így ennyi, ha idáig sikerül eljutnod 3-4 emberrel, onnan már minden megy magától. Ők is fognak hívni téged ide-oda, új embereket fognak neked bemutatni, valamelyiknek lesz egy dögös húga vagy unokatesója, akivel összeszűrheted majd a levet.

A kulcs a kezdeményezés. Éreztesd a megfelelő emberek felé a szimpátiádat. Nem görcsösen erőlködve, nem túl direkt módon, csak szépen, kiegyensúlyozottan, természetes nyitottsággal.

2019. febr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10%
de ha kiderul hogy még szuz akkor elmebetegnek nézik és mindenki elhagyja majd.
2019. febr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Egyetemre jársz?

Ha igen, ott nem tudsz ismerkedni?

2019. febr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Szia, én 20 éves vagyok és én is ugyanezzel a problémával küzdök. Szintén nincsenek barátaim, és már régóta egyedül vagyok. Igazi barátom talán sosem volt. Viszont én is sokszor elhatároztam hogy megváltozok de nem ment, és rájöttem hogy van valami aminek a leküzdéséhez segítségre van szükségem. És jó lenne hasonló sorsú emberekkel beszélni, hátha neked is könnyebben menne. Ha van kedved beszélgetni írj. :)
2019. febr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!