Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek a magány ellen?

Mit tegyek a magány ellen?

Figyelt kérdés

17 éves korom óta egyedül vagyok, azóta nem volt párkapcsolatom. Ha lett is volna rá esélyem, valamiért olyan plátói kapcsolatba menekültem, ahol csak nekem volt jó, holott tudtam, hogy semmi sem lesz belőle. Az egyetemen idén fogok diplomázni, ezután még egy 2 éves képzésre jelentkezek. Ezután tisztességen el fogom kezdeni a felnőtt életemet, önfenntartó és felelősségteljes életet szeretnék, nem idegenekkel együtt élni, lehetőleg saját albérletben, viszont Most 23 éves vagyok, elég sok helyre járok, sok helyen vannak baráti köreim, azonban a párkapcsolati szocializáció kimaradt az életemből. Ebben a korban már jobb esetben az emberek túl vannak olyan helyzeteken, mint első nyaralás, első együttélés vagy csak szimplán az első szerelmen. A baráti társaságomban 1-2 kivétellel már mindenkinek van komoly (tehát évek óta tartó) kapcsolata.

A kamaszkori párkapcsolatom eleve távkapcsolat volt, nagyjából 1 évig voltunk együtt. Rá kellett jönnöm, hogy sajnos nem voltam szerelmes az illetőbe.

Hogy fogadjam el, hogy ebben a helyzetben vagyok? A netes ismerkedéssel már próbálkoztam, mivel a legtöbbször esélyt sem adok a másik félnek (nem írok vissza, nem veszek róla tudomást..), valószínűleg tudat alatt rögzült a magányos állapotom és mindig belátom, hogy nem is kell nekem ez a kapcsolat.

5 év múlva már szeretnék családot, azonban mindig ott lyukadok ki, hogy egyedül fogok élni.

Hogy fogadjam el ezt az állapotot? Hogy fogadjam el, hogy le vagyok maradva a kortársaim nagy részétől? Mivel csillapítható a magány érzése? Hogyan győzzem le a szorongásomat?



2019. márc. 23. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Elsősorban nem jól fogod fel a helyzetet. Semmivel nem vagy lemaradva, csak neked később jön a szerelem. A magányt meg ne húzd fel burok címen mert magad eltaszítod a lehetőségektől. Az jó dolog hidd el, hogy sokáig voltál egyedül mert tudod hogy így is van élet, sokan menekülnek párkapcsolatokba csak hogy ne legyenek egyedül na az egy szenvedés, ha a másik nemmel megvan a közös hangnem,értelem...stb akkor ott lehet esélyt adni. Az elvárások ne legyenek nagyok mert úgy párkapcsolatot nem lehet sajnos kialakítani. Azért legyen de ragaszkodj hűen hozzá. Én nekem is volt távkapcsolatom 3 évig de nem volt egyáltalán jó mert nem illettünk össze és csak azért tartott ilyen sokáig mert féltem egyedül lenni. Rendben vagy hidd el a magány meg csak egy ideiglenes állapot. :) 21/F
2019. márc. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én 22 éves vagyok, és sosem volt párkapcsolatom, és barátaim sincsenek. Biztos hogy annyira rossz helyzetben vagy?


f

2019. márc. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En ugyanigy vagyok mint az utolso ,csak annyi hogy nekem van még par baratom 22F
2019. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A te helyzeted még mindig jobb, nekem évek óta egy barátom sincs, nemhogy párkapcsolatom...
2019. márc. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!