Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan teszitek elviselhetőbbé...

Hogyan teszitek elviselhetőbbé a szerelem, párkapcsolat hiányát? /L

Figyelt kérdés
Összeségében elégedett vagyok az életemmel, nincs okom panaszkodni. Tanulok, dolgozok. Szeretem mindkettőt. Jó hobbijaim vannak, aktív szociális életet élek, és nem utolsósorban remek családom van. Viszont a szerelmi életem egy nagy nulla. Sosem volt normális párkapcsolatom, nem voltam szerelmes. Csak csalódás és árverések. 1-2 éve is nagyon zavart, hogy nekem valahogy nem jön össze. De már eltelt elég idő, és ezen a téren nem jutok egyről a kettőre. Abban sajnos nem tudtok segíteni, hogy ez miért van. :) De ha van valaki aki hasonló cipőben jár, vagy csak tudna adni tanácsot, hogy hogy tudnék kevesebb időt gondolni erre a "hiányra" és pozitívabban látni, annak nagyon megköszönném ha írna! :)
2019. ápr. 4. 16:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Először is kérdezd meg magadtól, hogy valóban szükséged van-e erre, vagy csak azért akarsz párkapcsolatot, mert mindenki másnak is van és a csapból is az folyik. Nem kötelező, hogy legyen párkapcsolatod, bármennyire is ezt próbálja elhitetni veled a társadalom. Normális esetben a párkapcsolatnak nincs hiánya, mert az embernek egyedül is teljes értékű élete van, amihez a párkapcsolat legfeljebb valami pluszt adhat, de nem az teszi teljessé. Sokak szerint a párkapcsolat azt jelenti, hogy két embernek közös az élete és mindent kötelező együtt csinálniuk, de valójában az lenne a normális, hogy két ember együtt éli az életét, de mindketten a sajátjukat.
2019. ápr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Persze, szeretnék. Sajnálom ha úgy jött le, hogy csak a megfelelés miatt akarok kapcsolatot. Vágyom arra, hogy szeressek valakit és ő is viszont szeressen. :/
2019. ápr. 4. 16:26
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Alkohollal.
2019. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

Magam választottam, h jelenlegi élethelyzetemben egyedül legyek. H mikor gondolom meg magam, azt nem tudom.


Ha érdekel a téma, akkor hallgasd meg Pál Feri: Miért (nem) élünk párkapcsolatban? c. előadássorozatát. Inspiratív. Ha ezt nem tartod elegendőnek, menj el családállításra.


Az "árverések" elgépelés Freud-i :D ?

2019. ápr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen, átverések akart lenni de az árverés sem rossz 😀
2019. ápr. 4. 16:46
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
Dugással.
2019. ápr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mért kéne kevesebbet gondolni a hiányra? Tegyél aktívan a párkapcsolatért, és ne írd le magad azzal, hogy úgyis csalódsz. Meg kell nézni, kivel állsz össze, átlátni a felszínességen, és simán megvan a megfelelő. Ne magyarázd meg önmagadnak a bátortalanságodat azzal, hogy á, neked úgyse fog menni! Hogy sose voltál szerelmes, az furcsa. De akkor miféle átverésről beszélsz? Akit nem szeretsz, az nem is tud átverni.
2019. ápr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Hát én zen meditációt gyakorlok. Amikor érzem a hogy megint ez miatt szenvedek, egyből belekérdezek: hogy ki az ki tapasztal? Mivel csak az "egó" lehet - ezért nem veszem komolyan. Visszatérek a pillanat tapasztalásához, és belátom hogy megint csak egy gondolati illúzió volt. Hogy a tudatom játéka csak ez - amitől szenvedek. Ráadásul tök feleslegesen. Inkább csak figyelem a hangokat, vagy a felhőket.., épp ami van, és elengedem ezeket a gondolatokat. Persze hogy ezt meg tudtam tenni ahhoz át kellett mennem elég sok szenvedésen előtte. Biztos elég elvontnak is tűnik így.. Csak leírtam, mert én így csinálom ;)
2019. ápr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%
Az alkohol legalább eltereli arról a figyelmem,hogy egy szerencsétlen lúzer vagyok,aki képtelen párkapcsolatra. Ezért jó az alkohol.
2019. ápr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Úgy teszem "elviselhetőbbé" hogy nem érdekel.
2019. ápr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!