Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehetne új életet...

Hogyan lehetne új életet kezdeni? Többi lent

Figyelt kérdés

Sajnos pénzem nem nagyon van. De új életet szeretnék kezdeni. Tudom ez így nagyon naivnak hangzik.

De szükségem van a környezetváltozásra, arra, hogy eltűnjek a világ elől. Tudom, milliónyi ember gondolta már ezt, nagyon klisé meg minden...

Akár valaki mással is mennék, csak ugye nincs kivel. Az angolom nagyon gyenge.

Esküszöm abban is benne lennék, hogy egy magyar csoporttal kimenjek külföldre önkénteskedni, ahova nem kell önrész. Állják a szállást, kaját stb.. cserébe ugye dolgoznék. Szegényeken segítenék vagy valami. Bármi! Bárkivel! Akármi..


2019. ápr. 14. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Önkéntes Központ Alapítványt megkeresheted, hátha tudnak segíteni ilyen lehetőséggel.

Mennyi idős vagy?

2019. ápr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Katonaság? Rendőrség? Menj oda!
2019. ápr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Én is úgy éreztem az utóbbi években hogy ki akarok vonulni a társadalomból. Mivel már voltam is valamikor önellátó a szülői háznál. Rájöttem hogy a természettel szimbiózisban élve nagyszerűen érzem magam. Tehát egy tanyán is. Először idehaza mentem el egy méhészhez dolgozni egy tanyára, hogy megtanulhassam. Mivel méheink nem voltak annak idején falun. Aztán osztrák méhészetben is csináltam ugyanezt. Majd hazajöttem és rádöbbentem hogy újra mennem kell, de most a pálmafás trópusi paradicsomba. Ahol egész évben egy rövidujjas nyári pólóban lehet lenni, éjjel-nappal kellemes hőmérséklettel. És valahol ott létrehozni egy tanyát.

Fontos lenne hogy az ország nyelve az angol legyen, mivel az a fő világnyelv. Tehát az ott tartózkodás és munka alatt az tökéletesedjen és ne pedig egy kevésbé jelentős nyelv.

Amúgy ilyen tanyákon ingyen adnak szállást, valamint éhezni sem lehet. De legfontosabbnak tartom a tudás megszerzését, tehát hogy munka közben tanulsz meg angolul és a tanya adott szakmai területének fogásait. Ma már elboldogulnák egy saját méhészettel is, és akár költségek nélkül is létre tudom hozni mert a gazdák megtanították hogyan kell.

Olyan valamit nem ad meg a természet mint a városi szmog, rohanás, számlafizetés, stb. De ezek nélkül jól elvagyok mert előnyöm nem származott belőlük, csak hátrányom. :))

Még a magyar tanyán mondták ledöbbenve az ismerőseim hogy miért nem megyek be az Audiba, hisz milyen jól fizetnek. Hát nem bánom, ha még 10-el beszorozzák a bérajánlatukat akkor lehet hogy elnézek arra.

2019. ápr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

26 éves vagyok.


3. válaszoló, ezek jól hangzanak, én is szívesen mennék életem végéig akár egy trópusi helyre!

Bár a leírtjaid nem tudom hogyan kapcsolódnak pontosan az én bajomhoz, mert erre én nem igazán lennék képes szerintem.

2019. ápr. 14. 11:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Merre szeretnél menni?

Jelenleg a szüleidnél laksz? Ha igen, akkor menj el 2-3 hónapra akármilyen gyárba dolgozni, spórolj össze kb. 300ezret és utána bárhová elmehetsz.


Én Budapestre mentem vidékről, mert kellett a környezet változás, nem jött össze, lehúztak pénzzel és olyan emberekkel hozott össze az élet akikkel nem kellett volna, pedig először teljesen normálisaknak mutatták magukat. Most itthon vagyok megint vidéken, szüleimnél, újra visszamegyek egy pocsék gyárba, de motivál, hogy csak 2-3 hónapot kell lehúznom ott és nekiindulhatok újra az önállóságnak. Most kicsivel több pénzt spórolok mint ezelőtt és valószínűleg külföldnek veszem az irányt amint adódik egy lehetőség, de lehet újra adok egy esélyt Budapestnek, majd meglátom.

A gyárakban annyi a pozitívum, hogy mindig kell nekik ember, így ha valami nem jön össze és vissza kell jönni, akkor egyből lehet ott dolgozni.


Ha gondolod írj rám, aztán ha szimpatikusnak/megbízhatónak/alkalmasnak tartjuk egymást elindulhatunk együtt, mert nekem is jobb lenne ha nem egyedül kellene nekivágnom a nagyvilágnak. :D


19|F

2019. ápr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Workaway.info amit keresel, viszont a kiutazáshoz kell némi pénz és az angolodra bizony gyúrni kell. Nem kell középszint, csak alapvető dolgok, majd a kinti környezetben pedig feltornázod az angolt.
2019. ápr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocsáss meg, helyesbítek: mivel Magyarországon is van vagy 150-200 host, ezért elsőnek nem muszáj angolozni, ha hazánkban maradsz. Szóval ha nagyon égető a költözés, akkor magyarok elsőképp jöhetnek. Napi 4-5 órát kell dolgoznod, szóval mellette bőven lesz időd angolozni. Én is szemeztem egy magyar hosttal, akinek csak a szőlőjét kéne rendben tartani a Balaton parton, de mondjuk én jobban kacsingatok külföld felé, Észak-Norvégiában szánhúzó kutyákat, huskykat nevelni, most ezen gondolkozom. :) van olyan host, aki fizet is neked.
2019. ápr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Melyik városban laksz? Ha ennyire el akarsz innen menni, de nincs pénzed, én azt tenném a helyedbe, hogy egy évig olyan helyen dolgoznék itthon, ahol állják a szállást, kaját, utazást stb. Egyik baràtnőm Esztergomba dolgozik így és rengeteg félre tett pénze van már. Egy évig meghúzod magad, addig tanulhatsz nyelvet is szabadidődben, teszel félre pénzt (200felett keres), akkor abból már ellehet innen menni könnyen. Hajrá :)
2019. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Én már végig éltem egy életet... Még egyet már valahogy nagyon nincs kedvem... :(
2019. ápr. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!