Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan szerezhetnék barátokat...

Hogyan szerezhetnék barátokat ill. hogyan alakíthatnék ki egy párkapcsolatot Aspieként?

Figyelt kérdés
Én egy Asperger szindrómás autista vagyok és nagyon magányosnak érzem magam. Sajnos az érzelmi ill. a szociális kompetenciám nincs a megfelelő szinten ahhoz, hogy barátságokat tudjak kötni és, hogy ki tudjak alakítani és megtartani egy párkapcsolatot. Egyszerűen nem értem az embereket és általában ők sem értenek meg engem. Egy óriási kommunikációs szakadék van köztünk. Régebben jártam terápiákra a szociális képességeim fejlesztése végett, de nem nagyon tudom alkalmazni az ott tanultakat. Tudtok tanácsot adni, hogy hogyan tudhatnám jobban megértetni magamat az emberekkel? Hogyan szerezhetnék barátokat és egy barátnőt? 21F

2019. ápr. 18. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Leírásod alapján teljesen egészséges lehetsz habár...nekem gőzőm sincs ezekről.Azért ha szeretnéd irhatsz üzenetet 😊
2019. ápr. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Hali! Azt hiszem én jól megértem az emberek többségét. Bele tudom képzelni magam mások helyzetébe és több szemszögből is mérlegelem a dolgokat mielőtt válaszolnék. Oké ez kicsit felvágósra sikeredett :D ha van kedved írj és elárulok egy-két mesterfogást ;) f
2019. ápr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 31 vagyok, ugyanebben a cipőben. 13 éve nem tudok barátságokat kialakítani és kezdődő kapcsolatokat megtartani. Nem tudom hogyan viselkedjek úgy mint mások. Van ingerem rá hogy másokkal legyek de nem úgy ahogy az a normális embereknek elvárható. Most is volt egy jófej srác akinek szimpatikus voltam elsőre, de olyan furcsa lehettem a beszélgetés közben hogy azóta inkább elkerül.
2019. ápr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia

Én is az vagyok és szívesen barátkozom vagy beszélgetek veled.

Tudom milyen nehéz ilyen problémával barátokat találni színte lehetetlen.

Ha gondolod írj.

2019. júl. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!