Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tartják meg az emberek...

Hogyan tartják meg az emberek a barátaikat?

Figyelt kérdés

Sziasztok/üdvözlet. :)


A sztorim a következő, hosszú, de mivel nem is csak egy szavas válaszokat merek remélni, így jobb is mivel csak az igazán segíteni óhajtók lesznek hajlandóak végig olvasni, vagy aki egy jót akar szórakozni az életemen, többféle ember létezik, de az élet ilyen, nincs ezzel baj. Az is lehet, hogy egyetlen válasz sem érkezik, de talán jó kiírni magamból most az egyszer. :)


Egészen kisgyerek korom óta mindig rengeteg barátom volt, de rendkívül hamar el is távolodtak, pedig sohasem adtam rá okot, bárkivel, és bármivel ami pozitív tudok azonosulni, de igazán sohasem éreztem, hogy bárhova is tartozhatnék, mert senki sem éreztette velem az életem során, mindig a legjobb témákat dobtam fel, bármilyen társaságban személyesen vagy online és mégis én voltam az akit a leghamarabb szinte kizártak a témákból, de mégis én szolgáltattam mindig az új témákat, én csak szórakozást akartam nyújtani bárkinek mivel az élet rövid és senki sem éli túl, ezért minden erőbedobással (erőltetés nélkül) csak jó hangulatot teremtettem mindenhol, és nem csak én látom így mert mindig mondták, irigyelték, hogy mindig boldog és vidám vagyok, pedig ennek a hátterében az áll, hogy gyötrelmekkel teli az életem, kiskoromban elveszítettem az édesapám, mindig is alvási problémákkal küzdöttem, depresszió, bipoláris zavar, ez nem a nemi identitással kapcsolatos, nem összetévesztendő :), hanem a szociális élettel, de nem ebben rejlik a kérdésre a válasz, hogy ezért lenne mivel sohasem mutattam ki bármelyik negatív tulajdonságomat. Gyakorlatilag nincs olyan dolog amit utálnék az életben, sohasem utáltam senkit, nem voltam rosszban senkivel, mert az élet rövid, amire 9 éves koromban kellett rájönnöm, nem idegeskedéssel és gyűlölködéssel akartam leélni.

Voltak barátaim az utolsó legjobb barátomat talán egy évvel ezelőtt kerestem meg utoljára, de letettem róla, mivel úgy gondolta ő, hogy megtalálta az élete szeremét, akit nem mellesleg én segítettem összehozni, mert én szállítottam kocsival, én adtam a mondandót, témákat mivel kicsivel nagyobb szókinccsel rendelkeztem tőle, mikor szüksége volt mindig ott voltam, és nem éreztettem vele, hogy ezzel szívességet teszek, zenéket hallgattunk minden úton táncikáltunk, vagyis főleg én, mert nem érdekel a kinti világ mikor olyanokkal vagyok akiket szeretek, sohasem lejáratósan teszem, hanem viccesen, de akár magam is eltáncikálok a kocsiban, a zenei ízlésem eltérő a hazaitól, mivel csak külföldi számokat hallgatok, indie rock, dream pop, alternatív, de lényegtelen, mivel hosszú utazásoknál úgyis mindig azt raktuk be amiket mindenki vagy az adott személy akart. A kapcsolata első talán 3-4 hónapja elég jól ment, ez éppen elég volt számára, hogy minden idejét a lánynak szentelje és gyakorlatilag teljesen elfeledkezzen a programjainkról, vagy egyáltalán arról, hogy írtam neki napokkal azelőtt. Nincs is baj, hiszem, hogy az az élet egyetlen értelme, hogy megtaláljuk a párunkat, nemtől függetlenül, örültem neki, de mára már a kapcsolatnak vége köztük, nem tudok részletekről, de sok bonyodalom volt, anyagi dolog, a kocsi hiánya, valószínűleg a lány többet akart a kapcsolattól, de mégis a "legjobb barátom" (ezután nyugodtan írhatom idézőjelben) mégsem fordult hozzám, persze én mindig több szemszögből nézem a dolgokat, az is lehet, hogy csak szégyenli magát, vagy az, hogy egyáltalán a legkevésbé sem érdeklem. Ez nem csak egy személyre igaz, mivel mindig is próbáltam szociális személyiség lenni, nem a túlzásba-menő nyomulós, hanem a "jó fej haver", programszervezés mindig rám maradt minden társaságban, mert csak azok a programok nem végződtek valami katasztrofális ballépéssel amiket én szerveztem, nem mindegyikben volt szerepe az alkoholfogyasztásnak, mert mint gamer, otthon ülős, mint populáris társaságokba könnyen beilleszkedtem, jelenleg is mert az életfelfogásommal nem tudom rosszul érezni magam, mert ha valaki félősen, visszahúzódóan éli le az életét az könnyen elpazarolt életté válhat, mégis úgy érzem, hogy elpazaroltam az életemet és itt vagyok lassan 23 évesen, Budapest közepén, az a mély űr érzése minden nap felemészt, amit az éhséghez hasonlítanék, csak ez az érzés nyomasztóbb, minden estém egyre sötétebb, pedig eljárok itthonról, be szoktam ugrani hasonló érdeklődési körűekkel körül véve a barcraftba, vagy más nem geek témájú szórakozóhelyre, sokszor csatlakozom társaságokhoz, fizetek is egykét kört, nem terheli meg a pénztárcámat mivel Magyarországon azon kevesek közé tartozom akik viszonylag jó megélhetéssel rendelkeznek. Persze aki eddig eljutott az olvasásban, biztos már többször azt a választ fontolgatta, hogy a megjelenéssel lehet bajom, de nem vagyok rossz kinézetű, meg az öltözékem is a közép és nem a felvágós márkákat célozza meg, sokszor színes, sokszor szürke, mondhatni olyan "casual", kivéve, hogy sohasem viselnék farmert" :)

Nincs testi hibám, persze nem nőttem túl magasra a 180-at éppen nem léptem túl de csak milliméterekkel vagyok lemaradva, akkor sem hinném, hogy ez játszana közre, csak esetlegesen szükségesnek találtam leírni.

Komolynak tűnhet a megfogalmazásom, de az életben nem ilyen vagyok, minden apró dolgon képes vagyok nevetni, mémeken, külföldi mémeken, értékelem a másikat, mindig ésszerű döntéseket hozok, és bár papírhoz nem köthető de jó emberismerettel és jó érzelmi intelligenciával rendelkezem, ezért olyan fájó, hogy nem tudok túllépni ezen a mindennapokban, és nem találok megoldást. Persze az élet olyan, hogy mindenki saját döntéshozatallal rendelkezik, így aki nem kedvel, nem szeretne a társaságomban lenni, és érezteti velem, vagy csak szimplán úgy viselkedik arról pár próbálkozás után leteszek, de szeretem megtudni, a dolgok miértjét, viszont a legtöbb ember nem képes mondandóba kifejteni az érzéseit, és "csak azért mert". Olvasok az emberi érzelmekből, és mindig úgy cselekszem ahogy az másnak de azért nekem is jó, és nem fárasztom bele magam az életbe, mert mindenkinek megfelelni kizárt. Minden este, egyre inkább fizikai fájdalomhoz hasonlít a magány, próbálok filmeket nézni, streameket, netflix, crunchyroll, mivel angolul kiválóan tudok, így az sem okoz gondot, rengeted más nemzetiségű emberrel tartottam kapcsolatot, de a fizikai kapcsolat mégis mindig jobban vonzott... Egy jó baráti társaság de igazán már semmi sem boldogít egyedül az életben.

Gyerek korom óta volt az a kémiai egyenetlenség a fejemben amit depressziónak hívunk, bár sohasem mutattam ki, ez gyakorlatilag csak segített abban, hogy nyíltabb legyek az emberekkel, mivel viszonylag korán rájöttem, hogy az életemet nem egy 2000 évvel ezelőtt íródott könyv szerint szeretném élni amit a vallásos körökben bibliának hívnak, mert egy lehetőség van az életben, utána nem jutunk sehova, nincsenek célok, mint például küldetések, csak az a cél amit az életedben megadsz magadnak, mert nincs egy isten aki fent lebegne és hasonló dolgokat mondana, hogy most ezt tedd vagy azt tedd és akkor valóban a mennyekbe jutsz, ilyen nincs, persze ezt személyesen nem hangoztatom, mert a legjobb ha mindenki abban hisz amit akar, ha úgy könnyebb elfogadni a létet és a halált, viszont ahogy múlnak a napok, évek egyre inkább kezdem elveszíteni a céljaimat életem során 5 szakemberrel konzultáltam erről de mivel nekem csak erőt adott a szociális kibontakozáshoz, így lehet az én depresszióm amolyan /pozitív eredetű/ mert nem igazán rágódom a hétköznapok gondjain, amiatt mert egyszer úgyis vége lesz, de ezt soha senkinek nem mondom, és nem mutatom ki, fölösleges lenne rátukmálni másokra a nézeteimet, ezért ezt is ki lehet zárni abból, hogy miért is olyan nehéz megtartani az emberi kapcsolatokat, vagy csak nekem tűnik annak, miközben mindent megteszek?

Lassan már ami űrt említettem kezdem elfogadni, és beletörődök, mert az élet ilyen és nem lehet ellene tenni, pedig sohasem voltam tétlen, és olyan aki ne tett volna meg mindent, de kezdem feladni, és mivel úgyis ugyan az lesz a vége egyre inkább azon gondolkozom, hogy a saját kezemmel teszek rá pontot, semmi örömömet nem lelem a hétköznapokban, mintha csak a saját filmemet figyelném belülről a fejemben egy külső szemlélőként, de minden nap egyre homályosabbnak és egyre gyorsabbnak tűnik, úgy érzem elszalad az élet felettem, és nincsenek mellettem emberek akikkel kikapcsolódhatnék.


Sajnálom, hogy ennyire sötétre sikerült a vége, de fontosnak tartottam leírni.


Köszönöm ha bárki is elolvasta, még inkább köszönöm, hogyha valaki meg is próbál segítséget nyújtani erre a rendkívül bonyolult szituációra, de az is lehet, hogy csak én látom bonyolultnak, viszont aki részletesen végig olvasta az nem fog azzal dobálózni, hogy a professzionális segítség szükséges.


Röviden tömören csak arra vagyok kíváncsi, hogy más emberek hogyan alakítottak ki hosszú távú kapcsolatokat, hogyan tartottak meg maguk mellett más embereket, az is segítség, ha csak a személyes példákat leírjátok/leírják, mivel könnyen tanulok, és nem muszáj csak az én egyéni problémámra személyre szabottan választ adni. :)

22/fi



2019. ápr. 21. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

A főkérdésre válaszolok, a regényedet eszemben sincs elolvasni :)


Elkezdtem vendéglátásban dolgozni, 3 éve és a legtöbb jelenlegi barátomat (fiúkat és lányokat egyaránt) itt ismertem meg. Együtt szoktunk szórakozni menni, bejárunk egymás munkahelyére, sokat beszélünk, kibeszélünk másokat, vannak közös témáink. Ma pl. az egyik lánybarátommal színházban voltunk Pesten. Nyáron megyünk együtt nyaralni. Nagyjából ilyenek... hosszú lenne összefoglalni.

2019. ápr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én elolvastam.


"Gamer-ség", "meme-ek", geek stus, Barcraft... Szerintem az lehet a gond, hogy egy ilyen sztereotípiáknak megfelelő "tipikus nyomorék" vagy, és ez az oka annak, hogy kevesen találják meg veled a közös nevezőt hosszútávon.

2019. ápr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
* geek stílus
2019. ápr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tehetsz róla, ilyen a korszellem, épp a napokban volt egy cikk, hogy a felmérések szerint az embereknek Mo-on átlag kettő barátjuk van - vagyis sok embernek egy sincs...

50 vagyok, nekem sincs igazán. Van pár ember, akihez fordulnék, ha nagy bajban lennék, de igazából van, hogy fél évig nem beszélek egyikkel sem, aztán egy hosszabb találkozás, megint fél év. Persze ha bajban vannak, megtalálnak.

Nagyon elfoglalt mindenki, nehéz a munka-család-tanulás háromszögben (meg még legyen időd fitneszre és fodrászra is), szóval a rengeteg külső elvárás között csak úgy szórakozásból kapcsolatokat fenntartani.

Depressziósnak pedig még nehezebb, én is az vagyok, olyankor egyáltalán nem vágyok arra, hogy bárkivel beszélgessek, találkozzak, elég vagyok magamnak és elég a családomat elviselni. :(

Nekem egyetlen barátom van, a férjem, de belőle is néha túlságosan elég. Sokszor szeretnék mások társaságában lenni. Most jelentős részben ezért is változtattam munkahelyet, mert a munkatársak ugyan nem barátok, de legalább változatos interakciók bonyolódnak közöttünk (eddig magányos vállalkozóként "tengettem" a napokat).

Amit tehetsz, az annyi, hogy normális, barátságos vagy mindenkivel, aztán aki jól érzi magát veled, időnként megtalál. Remélem, tudtam segíteni, de ha nem, akkor is láthatsz egy nézőpontot. Sok sikert a társadalomban, de sok jóra ne számíts, így legalább pozitívan csalódhatsz.

2019. ápr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

19 éves vagyok. Szóval olyan nagyon hosszú távú kapcsolatokról nem nagyon tudok írni... És őszinte leszek, fáradt vagyok, mert tegnap 420 volt (reggel hatkor aludtam el), holnap húsvét, holnap/holnaputánra beadandót kell írnom az egyetemre. Két különböző...

Egyébként történelem szakra járok... Ezt csak azért mondom el, mert a töri az egy nagyon sokszínű tudományterület, sok ággal, és... gyakorlatilag minden töri, ami múlt... Ez leginkább egy adat/forráshalmaz és ez az elemzésre alkalmas. És ebben is csak egy elemzést látok és ilyen súlytalan, témától eltérő randomfilozofáló írást... Őszintén szólva félelmetesen hasonlít ennek a szövegnek a hibái arra amit nekem az összes történelem/irodalom/nyelvtanárom valaha is mondott... Alighanem ez is összefügg, hogy az érzés ismerős, bár szerintem a szöveg jobban vagyok, mint te. És plána """történészként""" borzasztó nehéz nem racionálisan érvelni valami mellett, de azt tudom mondani, hogy az önszeretet van leginkább azzal összefüggésben, hogy hozzád, hogy állnak... Hacsak nem egy csapat pszichopata közé kerülsz valahogy akkor olyan nincs, hogy annak ellenére, hogy te mindent jól csinálsz és veled igazságtalanok. Akkor vagy nem létező sérelmeket kreálsz, vagy túlzottan reagálsz vagy egyszerűen tányleg van valami irritatív tulajdonságod... De: Lényeg a lényeg magaddal kell kibékülnöd ahhoz, hogy mások is szeressenek. Egészségesnek kell lenned érzelmileg, mentálisan, pszichésen és ha megérted saját magad visszatalálnak hozzád. Vagy rájössz, hogy sose voltak ott.

Végezetül be cntr c+cntr v-zném ide a legutóbbi válaszomat: 1) A saját magadról alkotott vélemény domináljon

2) Csak azok véleményére adj, akiket tartasz valamire

3) Fogadd el az emberi gesztusokat, ne legyél paranoiás, ne láss mindenbe összeesküvéselméletet

4) Edz

5) Dugj

2019. ápr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1.

Köszönöm a választ, valóban kicsit hosszúra sikeredett. :)

Igen talán nagy "hibám" de képtelen vagyok bárkit is kibeszélni, valahogy nem látom lényegét, vagy értelmét, de azt meg tudom érteni, hogy mások miért csinálják, viszont ez egy erős alapja a kapcsolatkötéseknek, hogy másokat közösen kibeszéljenek, ezt már régen én is fontolóra vettem, de mégis képtelen lennék egy emberre rosszalló gondolatokat összeszedni, mintha az agyam ezen része ki lenne kapcsolva ami a gúnyolódás vagy a kibeszélésért lenne felelős, csak egyenesen voltam mindig képes megformálni a véleményemet, ami talán fura, mert minden ember könnyebbnek találja mások háta mögött ezeket kibeszélni.

De ez szerintem csak nagyon kis mértékben járul hozzá, hogy miért nem tudok kiépíteni erős kapcsolatokat, mikor mindig szervezek programokat, és sohasem hagyok lógva senkit.


2. Részben értem azt, hogy miért vetted fókuszba PONT ezeket amiket leírtam. :) Mivel könnyű ezeken a körökön utálkozni, de ha igazán részletesen elolvasod, és nem csak átfutod, és leragadsz ezeken az idegennek tűnő szavakon, akkor nem kerülte volna el a figyelmedet, hogy nem csak ezekben a társaságokban próbálok barátságokat kialakítani, és sohasem erőltetem másokra a nézeteimet, meg az én sajátos érdeklődési köreimet, mert inkább beolvadó típus vagyok, mindenkivel azonosulok, de csak az ésszerű mértékekig, amíg nem tűnök túl ragadósnak, ezeket is csak azért írtam hozzá, hogy aki valóban segíteni akar, az teljes képet lásson arról, hogy mégis milyen széles szférában próbáltam meg keresni barátokat. Mindig is szoktam játszani a gépen, volt sok ismeretségem is ezáltal, viszont a "geek" körökben csak az utóbbi 2-3 évben kezdtem el mozgolódni, az is inkább a munkámból adódóan, mivel a hálózatépítés, távközlés, elektronika szakon el sem hinnéd mennyien azonosulnak a "geek" létformával. :) De nézd kétlem, hogy magyarázkodnom kéne, hogy mégis miért próbáltam meg ezekkel a csoportokkal kapcsolatot kialakítani. Viszont, hogy választ adjak a válaszodra, nem akarok sztereotípiáknak megfelelni, mert ahhoz mindig teljesen át kéne formálnom az életmódomat, hogy egy adott "sztereotípiának" megfeleljek.


Köszönöm a választ, tudni illik nem osztogatok negatív értékelést, nem rettent el az élet nyers igazsága, és látom a pontodat, de úgy gondolom meg is válaszoltam. :)


4 és 5 -ös válaszra külön kell írnom, mivel részletesebben kell megfogalmaznom a válaszomat, mert valós pontokat érintettek.

2019. ápr. 21. 22:40
 7/8 A kérdező kommentje:

4. Köszönöm szépen a választ. Valóban, sajnos a széles lehetőségek úgymond "eltorzították" a kapcsolatteremtést, magyarán túl sok a jóból, a lehetőségből, és annyi lehetőség van, interneten annyi alkalmazás, hogy az ember könnyen elfeledkezik másokról, akik valóban fizikálisan a barátaik, mondjuk könnyen bele esnek olyan internetes lányokba akik mutogatják magukat, és azért vissza írogatnak nekik, viszont arról nem tudnak, hogy így teszik ezt másik 150 sráccal is, erről jut eszembe több olyan ismeretségem is ellapult amolyan internetes kapcsolatok miatt ahol a másik csak bolondítja azt a személyt aki az ismerősöm vagyis ismerősöm volt, és semmi komoly szándéka nincsen. Mégis könnyű álomvilágba ringatni magukat, hogy mekkora esélyük van. Én meg várhatok rájuk, hogy jöjjenek egy kis kiruccanásra, az utóbbi években nehezen szedtem össze akár 3 embert is egyszerre, igaz könnyebb volt középsulis életemben, pedig akkor még autóm sem volt, de akkor könnyebb volt rájuk írni gyertek, menjünk valahova, és 10+ fős társaságokat könnyű volt össze szedni más osztályokból is, tudom bele estem abba a tévhitbe, hogy sulis korszak után is ugyan ilyen lesz, de nem, semmi nem olyan. Már nincs semmi intézmény ami össze kössön bennünket, mint a suli volt, mert úgy látszik a barátság, az igaz barátság számukra nem jelent semmit, hogy vissza írjanak, vissza hívjanak VAGY akár maguktól felkeressenek. Tényleg nagy segítség volt, mert ahogy mondtam, én mindenből le tudom vonni a saját következtetéseimet, meg sokszor elég 1 szó vagy egy mondat is, hogy komoly következtetéseket vonjak le.

Sok az elvárás, de én még képes vagyok úgy tekinteni rájuk, hogy azok az élet értelmei, mert ha nem tűzök ki célokat magam elé, mondjuk, hogy legyek jó formában, jól öltözködjek, tartsam karban magam akkor ki más fog célokat adni? Lehet, hogy egyszer terhet fognak jelenteni nekem az ilyen dolgok, de akkor egyszerűen már nem lesz értelme miért folytatnom, ha csak nem lesz kiért, aki nem magamért lenne. :( :)

Köszönöm azt, hogy úgy lett megfogalmazva a válasz, hogy a barátságossággal mehetek még valamire, mert az igazat megvallva, egyre inkább kételkedek, hogy bármi szükségük is van sokaknak, hogy kedvesek legyenek velük mások.


A depresszió egy ocsmány dolog, ha bele mennék leterhelném a gyakorikérdések szervereit, az a váltakozó gondolatok, az elemésztő mély, pont ezért akarok kapaszkodni minden emberi kapcsolatba ami segíthet kimászni, úgy, hogy észre se vegyék, hogy én bármivel is küszködöm, de mégis ott legyenek nekem. Mondhatnám, hogy kitartást, de mi mást tudnánk tenni? Vagy ez vagy az amiről nem beszélünk... :)

2019. ápr. 21. 23:09
 8/8 A kérdező kommentje:

5. Manapság egy gyors korban élünk, sokkal könnyebben sokkal hamarabb megtapasztalhatunk bármit a neten keresztül mint azt akár 20-25 évvel ezelőtt tették mikor a hírközlés még nem volt annyira kifejlett, így a korod nem is fontos, mert amíg a válaszod komoly értelmes pontokat sorol fel addig fölösleges életkorhoz kötni, vagy 50x gyorsabban tanul az ember a kapcsolatokról egy nyílt hálón ahogy az internet net, mint tapasztalatból 1-2 baráton keresztül, persze nem is bír annyi jelentőséggel sok netes barátság amiben nem is ismerheted meg a másikat, mint azok amik személyesen az életben köttetnek.

Valóban a történelem létünk kulcspontja, az evolúció, a tanulás folyamata, mert minden ami most vagyunk az a történelem során alakult ki, a tudásunk, hiszen az ember a saját hibáiból, és egyaránt mások hibáiból is képes tanulni, legyen az pozitív vagy negatív, ez vezetett a mai fejlettségünkhöz.


Sajnos nem tudom melyik pontból vonatkoztattad le, hogy nem igazán szeretnék segítséget kérni, és tapasztalatokból erőt, tapasztalatot kapni. Mert amennyiben jól értem úgy vélted az írásomból, hogy én azt szeretném hangoztatni, baj van de csak kiírtam magamból a fájdalmaimat és mégsem kérek segítséget, hanem csak szeretném bebizonyítani, hogy sok mentális gondok ellenére mégis jobban viselem mint mások? Mert ha az oldalra feltett kérdések túlnyomó részét nézzük akkor 90% -ban telitalálat lenne, de ha én azzal, hogy leírtam, fáj a magány, sötétség, és úgy érzem, hogy az élet elhalad felettem, és lassan azon gondolkozom, hogy a saját kezemmel vetek véget az életemnek, abból úgy látod, hogy én jobbnak találom a helyzetemet mint a hasonló gondokkal küzdőké, akkor kérlek próbáld több szemszögből nézni a dolgokat, amennyiben még nem küzdöttél hasonló gondolatokkal, korai lenne elítélned.

Az indokok halmaza sajnos kevésnek tűnik amit felsoroltál, egy 7,5 milliárd lakosságú földön csak olyan lehetőségek vannak, hogy vagy a körülöttem levők pszichopaták, vagy magam találom ki a sérelmeket vagy túlreagálom, vagy irritáló vagyok, ez kevésnek tűnik. De az előtted szóló, 4 kommentelő pontosan leírta, mindenkinek vannak barátai, akik kimaradtak könnyen lehet, hogy sokkal nehezebb vagy közel lehetetlen új ismeretségeket kialakítani, nem olyan könnyű, hogy leugrok és beállok egy 3-4-5 fős bandához a szórakozó helyen, mert könnyű eddig szoktam csinálni de közel nem lehet akkora lépésekben haladni, hogy elnyerjem a barátságukat, mivel ők már régóta ismerik egymást, lehet a sulis korszakuk óta, lehet, hogy egyike vagyok azoknak akiknek a sulis barátaik ok nélkül, vagy hibámon kívüli okkal lemorzsolódtak és most nehéz beilleszkednem meglévő barátságokhoz, de őszintén, sok sok magányos ember van, és abban igazad van, hogy a legtöbb okkal magányos, mert kibírhatatlan tulajdonságaik vannak éppen ezért nehéz velük megbarátkozni, ezért is csak csökken a lehetőségek halmaza, ezért is nagy lehetőséggel van az, hogy a magányos emberek miért nem barátkoznak egymással, persze egyszerűbb lenne csak sajnáltatnom magam, de ezt meg akarom előzni, hogy másokhoz fordulok segítségért, nem fogom rövidre a mondandóm, talán ez bizonyíthatja a kérésem fontosságát. Még egy gondolat, amit hozzáfűznék, hogy azért is gondolhattad úgy, hogy önfényező a kérdésem, persze nem ezen szavakkal éltél. Mivel túl sok személyes információt osztottam meg magamról, de úgy vélem elég negatívat is, ezért egészítettem ki az elején a kérdésemet, hogy megelégszem csak tapasztalatokkal is, mert nem feltétlen kérem, hogy mások a személyre szabott gondjaimat próbálják megoldani. Ezért nem látok tiszta képet a hasonlatodban, vagyis értem, de pontosan nem tudom milyen logikán alapulva jutottál erre a megállapításra.


Köszönöm a válaszodat, és igen a válaszod végén való felsorolásból az első 4 pontot rendszeresen betartom. :)

2019. ápr. 21. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!