Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti mit tennének, ha ezt...

Ti mit tennének, ha ezt éreznétek?

Figyelt kérdés
Szóval arrol lenne szó, hogy egy ideje nem úgy alakulnak a dolgaim, mint kéne... vannak céljaim, de valahogy leköt a mostani helyzetem, ezért nem tudok rájuk fókuszálni .... arrol van szó, hogy egy ideje nem talalom a helyem, nem tudok emberi kapcsolatokat kiépíteni vagy ha megis nem tartanak hosszu ideig... eléggé frusztráló . Egyre kevésbé hiszek magamban és mindent magamra veszek. A környezetemben utálnak, egyik munkahelyről megyek a másikra, mert sehol nem érzem jól magam. Ha esetleg összejön valami párkapcsolat az önbecsülésem hiánya miatt, eléggé hamar vége lesz és utana meg is utálnak. Szóval utál mindenki és elhitették velem, hogy rossz embet vagyok, semmit nem érek, de ha sokan így vélekednek, akkor biztosan van benne valami. Nem tudom, hogy kezdjem a valtozast.... nem mintha mas miatt akarnam, mert sok a jelentektelen ember ezek kozott de ami aggaszt, hogy van olyan is akiket kedvelek. Semmilyen kapcsolatom nem tart sokaig és rohadtul egyedul maradtam. Elég nehez ebbol kijönni úgy érzem... szüleimmel egyre rosszabb a kapcsolatom és lassan úgy érzem, hogy nem maradt senkim. Tokre nincs ertelme az eletemnek, mert senki se szeret, mindenki elhitette velem, hogy rossz vagyok és jelentektelen. Sokan csak akkor keresnek, ha valami kell nekik... unom már... ha meg megmondom a velemenyem, én vagyok a szar szemét. Besokalltam. És nem tudom meddig fogom ezt bírni még...

2019. jún. 23. 08:57
 1/5 A kérdező kommentje:
24/L
2019. jún. 23. 09:00
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kapcsolatoknak miattad (és az önbecsülésed miatt) lesz vége és utána szar alaknak gondolnak akkor nincs igazuk? Huszonévesen már ideje lenne hogy ne az önbecsülésed ásson árkot közéd és az emberek közé.


Én ott kezdeném hogy megkeresném magamban a hibákat, és megpróbálnék változtatni azokon amik nem kerülnek nagy erőfeszítésbe.


Ha valaki viszont a véleményed miatt néz le akkor az az ő szegénységi bizonyítványa.

2019. jún. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tisztaban vagyok a hibaimmal. Én legalabb igen, sok ontelt, önző emberrel ellentetben... csak unom ha nekem van szuksegem valakire , akkor leszarnak és semmibe vesznek, de én mindig legyek ott mindenkinek. Ha én nem irok valakinek, ram se bagóznak. Ha meg elmondom, hogy engem ez zavar, akkor egybol én vagyok a szar szemet. De pl elmegyek valahova és nem nyílok meg egyből, akkor mar belem állnak. Nagyon unom mar, h nincs egy normalis ember se a kozelemben. Ami nem azt jelenti, hogy bennem nincs hiba. Csak tulsagosan oszinte vagyok. Az a gond, hogy nem szarom le elegge az embereket.
2019. jún. 23. 10:15
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Hát ez egy nagyon összetett probléma, valóban nehéz kérdés. Én is hasonló helyzetben vagyok, bár nálam még csak kezdetleges a dolog, de frusztrál és kezd az általad leírt magányba süllyeszteni.

Először is szerintem nagyon jó hogy belátod a hibáidat. Talán érdemes lenne őket egy papírra leírni, hogy szembesülj a csúfos igazsággal és jobb érzés legyen mikor szembeszállsz vele. Bár nem ismerlek és nem tudom milyen hibák ezek - könnyen áthidalhatóak e vagy mélyebben gyökereznek - így kicsit nehéz tanácsot adni. Minden esetre segíthet ha lejegyzed pontokba szedve mi az, ami zavaró tényező, mi az, amit mindenképp meg akarsz változtatni. Így könnyedén mellé tudsz írni megjegyzéseket és ötleteket is hogyan vágj bele!

Olvass a témában. Rengetek szakkönyv íródott a szorongásról, magányról, kirekesztettségről, önértékelési problémákról. Az interneten is találsz hozzá anyagot bár azzal óvatosan, könnyen formálhatja az énképedet egy hamisan megírt népámítás.

Bizonyára vannak/voltak az életedben olyan dolgok, amik erőt adtak, inspiráltak, vittek tovább a pozitív úton. Talán úgy érzed most ezek elvesztek, nem találsz semmit ami segítene, de hidd el ez rajtad múlik. Ha szereted a filmeket, sorozatokat keress inspiráló, utat mutató témájút, például a Szex és New York-ot bármiféle klisé nélkül ajánlom, egy összetört, elkeseredett szívnek jól esik társakra lelni egy délután erejére. Egyébként Az ördög pradát visel című film még szintén olyan, ami után úgy érzed neked is menni fog bármi, amit el akarsz érni. Könyvekkel szintén meg tudod találni a lelkedbe vezető utat, csak megfelelő műfajt kell választani.

És akármilyen elcsépelten hangzik, állj hozzá pozitívan az élethez, emberekhez. Tudom, hogy nehéz, hogy sokat csalódtál, hogy nem látod az értelmét, de valami oka van annak, hogy ezen a világon vagy és neked egy sokkal jobb sors adódott még így is, mint például a hazájukból menekülő, kétségbeesett anyáknak, gyerekeknek vagy a háborús övezetben ragadt embereknek. Bizonyára a 21. században van mobilod, interneted, netalán instagrammod, ahol rengeteg oldalt találsz inspiráló, feminista (itt most nem a férfigyűlöletre buzdítok, mielőtt valaki belém kötne, mindenki nyugi, aki esetleg elolvasta ezt a végtelen hosszúságú üzenetet) oldalak üzeneteivel, ami segítene leküzdeni az érzést, hogy kevesebb vagy a volt párjaidnál, más embereknél. Pláne megtanítana, hogy NEM SZABAD MAGAD SZARNAK ÉREZNI MERT VAN VÉLEMÉNYED ÉS AZ VALAKINEK NEM TETSZIK. Igenis állj ki magadért, ne hagyd, hogy eltapossanak, csak fontos, hogy megválogasd a szavaidat és az eszközöket. Fontos a határozottság, de lehet akaratlanul is sértően reagálsz, amiből egyből az említett szemét alaknak leszel elkönyvelve. Higgadtan és átgondoltan érvelj, válaszolj. És ha azt hinnéd ezek az oldalak klisések és lejártak, ne aggódj, a mai világ meglepően új szellemű, rátalálsz a stílusodra.

Ja és a sport. Nem tudom milyen a viszonyotok, de akár hiszed, akár nem, nagyon fontos tényező egy ember életében. Már eleve, ha problémáid vannak önmagaddal, sporttal kitartás árán jó alakot és egészséget érhetsz el, ami javít a közérzeteden, boldogsághormont termel, levezeted a stresszt, felszabadulsz, kimerít fizikailag így kevesebb erőd lesz a negatív gondolataidon járatni az agyad. Emellett pedig erősíti a kitartást, amiből az élet számtalan helyén kamatoztathatsz.

A szüleiddel pedig jó ha rendes viszonyt ápoltok, mégiscsak ők azok, akik felneveltek és szeretnek. Ülj le velük, beszéljétek meg miért alakult ki ez a rossz helyzet, hogyan tudnának segíteni, támogatni. Hidd el, bízhatsz bennük, csak bátornak kell lenni.

A többi emberrel ugyan ez a helyzet, légy kedves, pozitív, nyitott, érdeklődő és elfogadó. De ne hagyd, hogy kihasználjanak, ne magad hibáztasd egy olyan helyzet miatt, amiért a te véleményed kellemetlen helyzetet okozott. Egyébként ennek is vannak fokozatai, más nézetek is megférnek egymás mellett, így az embereken és rajtad múlik, hogy hogyan fér meg egymás mellett a két oldal. Ha pedig te mindent megteszel mégis elutasítást kapsz vissza és úgy érzed nem jó helyen vagy, akkor az úgy is van: nem jó helyen, nem jó emberekben keresed a választ. El fognak jönni a valódiak, ha te is készen állsz. Ha a lelked eléggé biztos lesz magában, hogy más embereket is erősíteni tudjon, akkor változást fogsz észlelni. De ehhez nagy erő szükséges tőled is. Önbizalmat kell gyűjtened, ha szebb jövőt akarsz.

És ha nem menne egyedül bármennyire is próbálod, és nem tudnál kiigazodni az utadon, akkor keress fel egy szakembert, aki könnyedén segíteni tud. Ő valószínű rengeteg ilyen esettel találkozott már, jó tanácsokkal tud ellátni.

Remélem valamennyire sikerült hatást elérnem és megfogadható tanácsokat adnom, bár ha tényleg ennyire súlyos a helyzet, ne várd egyedül a csodát, fordulj segítségért.

2019. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :)
2019. jún. 26. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!