Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehet egy ember akinek se...

Mit tehet egy ember akinek se barátai de családja?

Figyelt kérdés

Járok sportolni, úgy elvagyok, de teljesen egyedül külföldön. Szeptemberben kezdődik az egyetem, de addig. Ha próbáltam valakit megismerni, akkor ritkán keresett, nincs kihez szólnom, kivel programokat csinálnom. Nem akarok rányomulni másra, és elegem van abból, hogy mindig én kezdeményezek. A régi barátaim otthon vannak. Csak munkába járok, meg haza és néha egyedül kimegyek sétálgatni, de nagyon szánalmasnak érzem.

Már elmentem pszichológushoz is, hogy ne essek depresszióba, és annyit mondott, h tanuljam meg elviselni a magányt, köszönöm.

Nehéz ismerkedni 26 évesen, egy idegen városban, ha próbálok, mindenkinek megvan a saját társasága, pár felszínes ismerettség meg annyit csinál, hogy nem számítok eléggé, ezért nem is hívnak magukkal, a saját társaságukkal.

Nem is panaszkodok senkinek, nem akarom hogy ilyen magányos kis izének tűnjek,

Hogy lehetne ezt elviselni? Úgy érzem, hogy már a falat kaparnám, és szánalmas és szomorú.


2019. júl. 5. 14:46
 1/3 A kérdező kommentje:
*se családja
2019. júl. 5. 14:49
 2/3 anonim ***** válasza:

Többször költöztem más országba, mindegyik alkalommal egyedül, mindenféle helyi barátok, ismerősök nélkül. Vannak ugyan otthon barátaim, de az nem ugyanaz, úgyhogy pontosan tudom, mennyire magányos minden költözés eleinte. Sajnos ez úgy működik, hogy az elején igenis neked kell teperned, neked kell nyitnod minden szimpatikus ember felé, neked kell nyomnod a programokat, elhívnod az embereket.. Idővel helyrebillen a mérleg a tapasztalataim alapján, pár hónap után. Addig pedig tanácsos megtanulni egyedül is élvezni a programokat - én simán jártam egyedül koncertekre, kirándulni, moziba, kajálni, meginni egy sört.. Sok embert ismertem meg így.

Nem tudom hol laksz, nagyobb városokban szoktak lenni Couchsurfing találkozók, van, ahol hetente, lehet érdemes lenne rákeresned, jó kis közösségek szoktak lenni és a Couchsurfös embereknél kevesebb nyitott ember van.

2019. júl. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyere haza.
2019. júl. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!