Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyemen minden idősebb...

A munkahelyemen minden idősebb kollégám (értsd gulyásszocializmusban felnőttek) lop, én nem. Most én vagyok beteg vagy ők?

Figyelt kérdés
Néha már kételkedek, hogy valamit én csinálok rosszul, amikor neki három autója van, nekem meg egy.

2019. júl. 25. 19:58
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Pàrom pl azért nem lop, mert itthon a műhelyben van minden ami kell, gépektől kezdve minden, vagyis ami kell egy kertes házba.

Én vagyonőrként lophatnék biztos, mert vannak kiskapuk.De minek tegyem, ha anélkül is megvan mindenünk amit szeretnénk?A gyerek sem szenved hiányt semmiben, akkor megérné?

Amíg szobalànyként dolgoztam (én voltam a vezetőjük) sokmindent hazahozhattam volna, de nehogy már földhöz vàgjon egy 500 ft.-os tisztítószer.


De viszont azt mondom, mindenki boldoguljon úgy ahogy akar, sajnos nem mindenkinek adatott meg jó életszínvonal, normàlis fizetés.

Ez a te döntésed.

Ha olyan dolgokat tudnàl eltulajdonítani, ami megéri, de tényleg megéri, illetve ràszorulsz anyagi pluszként, akkor miért ne?

Mindenhol lopnak, csak nem mindenki.

2019. júl. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Nem értek a közgazdaságtanhoz, sem a pénzügyekhez, de az egészet egy nagy kondérként tudom elképzelni. Persze a kondér mérete és tartalma mindig változik attól függően, hogy épp mennyit termel az ország, de a képességeimhez mérten egyszerűsítek.


Ha ebből a kondérból valaki többet vesz ki, mint amennyit szabad lenne, akkor vagy valakinek, vagy valakiknek kevesebb fog jutni. A hiány, az mindig költséget fog generálni, amit aztán újra be kell hajtani és általában nem azokon, akik okozzák.


Persze én jó anyagi körülmények között nőttem fel, így nem is értem pontosan azt, ha más azért lop, mert szeretne valamit, de nem teheti meg, mert se képzettsége, se képességei, se kapcsolatai, amikkel egy jól fizető álláshoz tudna jutni, így az igényeit fekete akciókból származó bevétellel próbálja kielégíteni.


Nem tudom hogy érezzek, igazából úgy gondolom, hogy ez a téma egy rágósabb falat.

2019. aug. 16. 11:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!