Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet kezelni egy ilyen...

Hogy lehet kezelni egy ilyen kollégát?

Figyelt kérdés

Szóval egy irodában dolgozom, nem vagyunk túl sokan kb 10-11-en. A helyzet, hogy van egy kolléganőnk, aki bele van buzulva a szelektív hulladékgyűjtésbe. De rajta kívül senki más nem. Van mindenki asztalánál egy kuka, amibe minden szemetet beledobunk, amit a nap során felhalmozunk (elhasznált papír, csokis papír, energiaitalos doboz stb.). A konyha mellett van egy "közös" kuka, oda dobjuk pl a papírtörlőt vagy tea filtert, illetve a WC-ben van 2 nagy műanyag tároló, az egyik felébe mennek a tejes dobozok és társaik, a másikba a műanyag vizes palackok, üdítős dobozok. Na de hát amikor a nap során felhalmozódnak a különböző szemetek, akkor nem állunk fel minden egyes alkalommal és vonulunk ki a WC-be, hogy szétválogatva dobjuk ki. Ő pedig kb minden alkalommal kis előadást tart róla, hogy ezt ide, ezt meg oda kéne dobni. A múltkor a másik kolléganőm kidobta a puffasztott rizses zacskót a konyhai kukaba, majd mikor ő is dobott volna ki valamit és észrevette, hogy oda van dobva a műanyag zacskó, kiszedte belőle és megint razendített a szokásos mondókájára, majd kivitte a WC-be. De olyan is volt már, hogy ki akartunk nyitni egy bonbont, amit az ügyfél hozott és mikor látta, hogy vinnénk a nem szelektív kukába a fóliáját, akkor majdhogynem ránk kiabált, hogy De azt a szelektívbe vigyétek!! Már ott tartunk, hogy figyeli kinek mi van a kezében, mit csomagol épp ki és már akkor sipakol, hogy ezt a szelektívbe dobd. Az oké, hogy ő szelektíven gyűjti a hulladekot, a magánügye, de miért kell ezt ráerőszakolni mindenki másra is? Mi otthon se gyűjtjük szelektíven a hulladékot, egyszerűen bennem nincs meg ez a reflex, hogy mindent 20 felé válogatva gyűjtsek.. Engem speciel jobban aggaszt az, hogy halom számra írtjuk az erdőket, hogy rengeteg szegény gyermek éhezik Afrikában, a klímaváltozás stb. De mégsem tartok mindennap prédikációt róla. Én 2 éve vagyok itt, az elején még nem volt ilyen a helyzet, de egyre rosszabbodik. A többiek viszont kb 4-5 éve dolgoznak együtt és lévén, hogy nem vagyunk sokan, mindenki jóban van mindenkivel és a többiek ezekre a kirohanásara mosolyognak egyet vagy bólintanak és ennyi. Én meg nem akarok balhézni, mert egy térben, egy irodában, egymással szemben ülve dolgozunk, elég feszült lenne a hangulat, de már kezd kiidegelni a nő...Múltkor is felháborodva mondta, hogy látom nem veszitek kicsit sem komolyan ezt a szelektív hulladékgyűjtést és lehet képeket kéne mutogatni nektek a sok szemétről, amit felhalmozunk, hogy végre felfogjátok és hasonlók.

Komolyan mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni és főleg hogy lehet vele egy légtérben dolgozni??


2019. aug. 4. 19:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Nektek miért nehéz szelektíven gyűjteni?
2019. aug. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Irányításmániás tehén, próbálna egy ilyennél nem úgy történni valaminek, ahogy ő megálmodta.

Szerintem végigtoporzékolná az egész épületet.

Mond meg neki kerek perec, hogy te szrsz az egészbe, elég idős vagy már ahhoz, hogy neveljenek, főleg nem egy ilyen fontoskodó matróna.

2019. aug. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Azért, mert nekem abszolút-e nem áll rá az agyam, mikor kidobok egy papírt/üdítős dobozt/ zacskót, akkor nem azon agyalok, hogy most ezt hova is kéne dobni, csak kidobom és kész. Nem azért járok be a munkahelyre, hogy szelektíven gyűjtögessem a szemetet és minden percben felálljak, hogy átsétáljak az iroda túlfelébe a WC-hez, hogy kidobjam.

Én amúgyis más dolgokra fordítok nagyobb figyelmet, a már nem használt ruháinkat rendszeresen leadom különböző szervezeteknél, nem szemetelek az utcán, mint azt sokan teszik, próbálok nem kocsival közlekedni mindenhová, hanem sétálok, biciklizek stb. Nem hinném egyébként, hogy bármelyik kollégámnak is elszámolniváltóval tartozok arról, hogy én hogyan gyűjtöm a szemetet...

A többi kollégám is ezt mondja, hogy ők ezt nem tudják ilyen fontosnak tekinteni, mint a szóbanforgó kolléganőnk, nem áll rá az agyuk, nem izgatja különösebben őket.

2019. aug. 4. 19:13
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos ezért tart ott a világ, ahol. Mindenki él kényelmesen, mert "mindig így szoktam meg" aki pedig változtatni szeretne, az ki van közösítve vagy hülyének nézve.
2019. aug. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Semmit, nem foglalkoznék vele, ugyanoda dobnék mindent ahogy eddig
2019. aug. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Figyelj én úgy gondolom ez ennél sokkal összetettebb, sokkal árnyaltabb. A szelektív hulladékgyűjtéssel nem oldódnak meg a klímaváltozás problémái például, ami jelen állás szerint egyre égetőbb. Azzal sem segítünk, hogy a wc-re is kocsival járunk (ahogy egyébként azt a kolléganőm is teszi...), hogy beleöntjük az óceánba/tengerbe az olajat, hogy halomban írtjuk a fákat, hogy a gyárak kéményeiből dől a különféle szennyező anyag ki a levegőbe stb. Afrikában milliók éheznek, mégis a boltok a felhalmozódott felesleges ételt kidobják...! A legnagyobb probléma pedig mégcsak nem is Európában, sokkal inkább Amerikában és Kínában van.

De a kérdésem nem erre vonatkozott, hanem hogy hogyan lehet finoman leállítani egy ilyen kollégát..?! Én speciel azért járok be dolgozni, hogy elvégezzem a munkámat és nem azért, hogy szelektív hulladék gyűjtsek! Ez nem rémlik, hogy benne lenne a munkaköri leírásomban....

2019. aug. 4. 19:23
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Tegyél az íróasztalod alá egy szatyrot, amibe dobálod egész nap a saját szemetedet. A nap végén ballagj oda az ő asztalához, tedd rá a szemetedet, hogy tessék, te ennyit tudsz tenni a szelektálásért, ha neki ez szívügye, válogassa szét. Rühellem mikor vki felnőtt embereket akar megnevelni. Mindenki el tudja dönteni, neki mi fontos, miért kell ezt másokra erőltetni...
2019. aug. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
66%
Hát én már rég helyreraktam volna. Felnőtt emberek vagyunk, nekem senki ne akarjon parancsolni és megmondani mit hogyan csináljak. Egyedül is el tudom dönteni, mindenkinek más a fontos az életében, ha neki élete célja a szelektív hulladékgyűjtés, ám legyen, de ne erőszakoskodjon már a kollégáknál is és ne akarja már megmondani felnőtt, önálló embereknek, hogy hogyan viselkedjenek!
2019. aug. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem meg a kolleganönek van igaza, ennyit megtenni nem igazán lenne gond.

Nem hiszem, hogy egy "irodában" dolgozó embernek nincs annyi agykapacitása, hoyg képes legyen megjegyezni, melyik szemetet hová kell dobni. Ez nem külön agymunka és nem idö, csak lustaság részedröl.

2019. aug. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%
Jeges tekintet, határozott hang: “Állítsd le magad, senki nem kíváncsi a hülyeségedre.” Ennyi, ha sipákol, ne reagálj, így nem is balhézol. Ha elkezd erről beszélni, levegőnek kell nézni.
2019. aug. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!