Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet kezelni egy ilyen...

Hogy lehet kezelni egy ilyen kollégát?

Figyelt kérdés

Szóval egy irodában dolgozom, nem vagyunk túl sokan kb 10-11-en. A helyzet, hogy van egy kolléganőnk, aki bele van buzulva a szelektív hulladékgyűjtésbe. De rajta kívül senki más nem. Van mindenki asztalánál egy kuka, amibe minden szemetet beledobunk, amit a nap során felhalmozunk (elhasznált papír, csokis papír, energiaitalos doboz stb.). A konyha mellett van egy "közös" kuka, oda dobjuk pl a papírtörlőt vagy tea filtert, illetve a WC-ben van 2 nagy műanyag tároló, az egyik felébe mennek a tejes dobozok és társaik, a másikba a műanyag vizes palackok, üdítős dobozok. Na de hát amikor a nap során felhalmozódnak a különböző szemetek, akkor nem állunk fel minden egyes alkalommal és vonulunk ki a WC-be, hogy szétválogatva dobjuk ki. Ő pedig kb minden alkalommal kis előadást tart róla, hogy ezt ide, ezt meg oda kéne dobni. A múltkor a másik kolléganőm kidobta a puffasztott rizses zacskót a konyhai kukaba, majd mikor ő is dobott volna ki valamit és észrevette, hogy oda van dobva a műanyag zacskó, kiszedte belőle és megint razendített a szokásos mondókájára, majd kivitte a WC-be. De olyan is volt már, hogy ki akartunk nyitni egy bonbont, amit az ügyfél hozott és mikor látta, hogy vinnénk a nem szelektív kukába a fóliáját, akkor majdhogynem ránk kiabált, hogy De azt a szelektívbe vigyétek!! Már ott tartunk, hogy figyeli kinek mi van a kezében, mit csomagol épp ki és már akkor sipakol, hogy ezt a szelektívbe dobd. Az oké, hogy ő szelektíven gyűjti a hulladekot, a magánügye, de miért kell ezt ráerőszakolni mindenki másra is? Mi otthon se gyűjtjük szelektíven a hulladékot, egyszerűen bennem nincs meg ez a reflex, hogy mindent 20 felé válogatva gyűjtsek.. Engem speciel jobban aggaszt az, hogy halom számra írtjuk az erdőket, hogy rengeteg szegény gyermek éhezik Afrikában, a klímaváltozás stb. De mégsem tartok mindennap prédikációt róla. Én 2 éve vagyok itt, az elején még nem volt ilyen a helyzet, de egyre rosszabbodik. A többiek viszont kb 4-5 éve dolgoznak együtt és lévén, hogy nem vagyunk sokan, mindenki jóban van mindenkivel és a többiek ezekre a kirohanásara mosolyognak egyet vagy bólintanak és ennyi. Én meg nem akarok balhézni, mert egy térben, egy irodában, egymással szemben ülve dolgozunk, elég feszült lenne a hangulat, de már kezd kiidegelni a nő...Múltkor is felháborodva mondta, hogy látom nem veszitek kicsit sem komolyan ezt a szelektív hulladékgyűjtést és lehet képeket kéne mutogatni nektek a sok szemétről, amit felhalmozunk, hogy végre felfogjátok és hasonlók.

Komolyan mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni és főleg hogy lehet vele egy légtérben dolgozni??


2019. aug. 4. 19:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem lusta vagyok, szimplán engem ez NEM ÉRDEKEL!! Ennyi, ilyen egyszerű. Én se állok neki észt osztani arról, hogy a maradék kaját ne dobd ki, kocsi helyett inkább ülj biciklire vagy sétálj, mert hogy ő is előszeretettel jár kocsival, ami nem kicsit környezetszennyező.. Csak ez így nem kicsit tűnik álszentnek, hogy mindenkit kioktatok a hulladékgyűjtésről, közben meg a kocsijavall ugyanúgy szennyezi a környezetemet..

Mint mondtam, nekem más dolgok a fontosak az életemben, és uram bocsássa meg a szelektív hulladékgyűjtés nem tartozik bele. Én dolgozni megyek be és nem azért, hogy prédikációt hallgassak és hogy rám akarjanak erőszakolni valami olyat, ami engem nem érdekel.

2019. aug. 4. 19:46
 12/17 anonim ***** válasza:
59%

"engem ez NEM ÉRDEKEL!! Ennyi, ilyen egyszerű."


Dehogynem, ezen pörögsz szerintem az egész hétvégén. Én nem foglalkoznék vele, ha elkezdene nyaggatni a hülyeségeivel megmondanám hogy másokkal eszetlenkedjen.

2019. aug. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
#13: Értő olvasás.... A szelektív hulladékgyűjtés nem érdekel, épp ezért nem gyűjtöm szelektíven és épp ezért egyre idegesítőbb mindennap ezt hallgatni.
2019. aug. 4. 19:59
 14/17 anonim ***** válasza:
35%
Én sem gyűjtöm szelektíven a szemetet, mert egyszerűen nem izgat a dolog, ez van. Mikor azt látja az ember a társasház kukájához érve, hogy minden ugyanúgy össze-vissza van dobálva, a műanyag a papírba, tejes dobozok az üvegnek fent tartott kukában stb. Amíg Amerika tonnaszamra önti az óceánba a szemetet, addig mi itt Európában mit csináljunk?! A gondot a főforrasánál kéne megszüntetni. De imádom, amikor a kérdező kotnyeles, okoskodó kolléganőjéhez hasonló álszent gyökerek oktatják a többieket, amikor ő is beleteszi a kis segget a kocsiba és ugyanúgy szarrá szennyezi a környezetét...:D Vicc. A munkahelyre azért megyünk, hogy DOLGOZZUNK és nem azért, hogy a kolléganő agymeneseit hallgassa az ember! Felnőtt emberek miért akarják egymásnak megmondani hogy mit csináljanak??!
2019. aug. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
68%

"Engem speciel jobban aggaszt az, hogy halom számra írtjuk az erdőket"

Szerinted nincs kapcsolat aközött, hogy sok milliárd ember képtelen elsétálni 5 métert a szelektív kukához hogy oda dobjon egy papír csomagolót és aközött, hogy irtjuk az erdőket? Szerintem igenis van mindenkinek a világon ebben személyes felelőssége, nektek is, akár számít globális viszonylatban, akár nem. Lehet a kolléga túltolja, de alapvetően neki van igaza.

2019. aug. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon ismerős a helyzet. Egy ilyet lehetetlen meggyőzni, hogy baromság, amit művel. Legszívesebben otthagynám abban a helyiségben, és legyen az egész az ő egyedüli territóriuma.
2019. aug. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező! Itt az a legnagyobb baj hogy bátortalan vagy és visszahúzódó és ez a kollégáidra is igaz úgy látszik... Ha lenne benned elég bátorság akkor elmondanád annak az őrültnek ha kell akkor magas hangon is hogy neked ne mondja meg hogy te hogyan s miként szemetelj mert úgy szemetelsz ahogy neked a jó nem pedig úgy ahogy neki megfelel... Már a legelején tisztázni kellet volna ezt az egészet és akkor nem fajult volna el odáig a dolog hogy már azt is figyeli hogy ki mit csomagol ki meg ilyen egyebek.. A következő lépés mi lesz ? Hogy pálcával megy be a munkahelyre és ha nem jó helyre dobjátok az adott szemetet akkor a feneketekre csap egyet kettőt ? Ha én lennék a helyedben akkor se szólhatna semmit nekem ha minden szemetet az ablakon dobálnék ki az utcára... Ne legyetek beszari alakok, mondjátok meg neki amit gondoltok és hidd el majd abba hagyja amit művel...
2019. aug. 5. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!