Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Túlságosan beleavatkoznak a...

Túlságosan beleavatkoznak a magánéletembe a kollégák. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Három éve vagyok azon a helyen, gyakornokként kezdtem azóta felvettek teljes állásba, de a fejemre nőttek. Alapvetően kedvesek, meg szoktuk beszélni,hogy kivel mi van, mivel töltötte a szabadságát stb. Azonban egyre jobban azt veszem észre,hogy irigyek és sokszor akaratlan életvezetési tanácsokat adnak. Tehát szerintem semmi közük ahhoz,hogy miért itt vagy ott dolgozik a párom,miért úgy újítottuk fel a házunkat ahogy stb . Ezekről semmilyen háttér információt nem tudnak és úgy osztják nekem az észt.

Ha visszaszólok akkor annyi lesz a különbség hogy a hátam mögött beszélnek ki. Volt már valaki hasonló helyzetben? Jobb lenne felmondani?


2019. aug. 12. 22:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Engem is folyamatosan faggatnak, általában azzal rázom le őket, hogy nem válaszolok konkrétan.

Pl mikor elmegyek hamarabb a melóból, rögtön jön a kérdés hogy "miért, mit csinálok?"Két szóval elintézem: Dolgom van.

"Mit csináltál a hétvégén?" Válaszom: Sok mindent.

Általában veszik a lapot, és pár ilyen válasz után békén hagynak.

Viszont egyszer az egyik kolléganőm elkezdte rólam terjeszteni hogy biztos azért nem mondok semmit, mert otthon ülök egész nap és nincsenek barátaim, se párkapcsolatom.

A nőt felvilágosítottam, hogy csak kollégák vagyunk, semmi köze a magánéletemhez, ha nem lennénk munkatársak, szóba sem állnék vele.


Ezért kerülöm a munkahelyen a 30-as, 40-es nőket. Mindent tudni akarnak, folyamatosan pletykálnak és szart kavarnak.


25/F

2019. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!