Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sóher vagyok, vagy jó a...

Sóher vagyok, vagy jó a meglàtàsom, hozzàállàsom?

Figyelt kérdés
Lehet kicsinyes dolgot kérdezek, de a inkàbb kokrétan a mögöttes jelentésére és tényekre vagyok kívàncsi.jelen munkahelyemen 1 éve dolgozom, mivel az elején nem ismertem senkit így vettem magamnak énis egy kis két személyes kàvéfözöt, és fözögettem magamnak a melohelyen a kávét. Idövel pàr hét utàn ahogy egyre inkább megismerkedtünk és jóban lettünk pár kollégával, ahogy érezték az illatàt jôtt a kérdés, hogy kávét fözöl, kapom enis? hàt megkinàltam. Itt hozzà teszem hogy amikor idejöttem engem senki sem kínàlt. Egy idö utàn 3-4 hónap utàn, màr úgy jött a kérdés hogy van kávéd, föztél-fözöl kàvét. Egy ideig ment. De észre vettem hogy mindig csak én vagyok minden kollégàmmal ilyen jófej mert engem senki sem kínàlt vissza, vagy néha nagyon ritkàn. Nem is az a kávé, az értéke érdekel hanem lehetene az màlna vagy csapi víz is. Maga a gesztus. Az hogy vissza fele nem megy a buli, ök vissza nem kínàlnak. Csak én érzem ettöl zavarba magam? Màr úgy jól esne, nekem is de az isten tudja miért valahogy engem nem tartanak akkora jófejnek hogy megkinàljanak. Egy ideje már inkàbb én sem hozok be, hogy ne kérjenek, mert Isten làtja szívemböl mondom, ha valaki kér nem bírom azt mondani hogy nem adok! Engem ugy tanítottak, ezt làttam így nöttem fel. szegény csalàdban , ha kint játszottunk gyerekek es kaptam csokitz anyàm ha kellett ötbe eltörte , csak mindenkinek jusson. Nem vagyok, jósàgos meg álszentséges de nekem ez olyan természetes dolog. De most inkàbb ezért nem hozok be! Elegem van, én adok a kevésböl se vissza nem kapok! Némely kolléga akivel ez szóba kerül azt mondja hogy ö nem szegényebb ha ad valakinek 1 csészével, énis így tartom ezt a dolgot, de az nem megy hogy 3 nap alatt elmegy egy 25 dekas kàvém, én meg nem kapok. Igen màs kollégàkkal is megcsinàljàk ezt mint velem. Ezen gondolkodom hogy sóher vagyok hogy igy gomdolom?
2019. aug. 16. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy sóher, itt egyszerűen kihasználnak. Engem is úgy neveltek, mint téged, eleve négyen voltunk tesók a hetvenes - nyolcvanas években szegény sorban. De a munkahelyemen megváltozok, fel kell vennem egy olyan 'maszkot', amilyen nem vagyok. Én a helyedben vagy mondanám, hogy aki kér, az hozzon bele kávét is. De valószínűleg az ötödik alkalom után elküldeném a pcsába. Használd az eszed és a szád, ne hagyd hogy kihasználjanak.
2019. aug. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk ezt egyszerűen megoldották. Ki van írva a céges konyhában, hogyha kávét iszol, dobj be 80 forintot a befőttesüvegbe, mert abból lesz meegvéve a következő csomag kávé. Így becsületkasszás a dolog, bedobják a pénzt, ha elfogy a kávé valaki elmegy és az összegyűjtött pénzből vesz egy csomaggal.
2019. aug. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
én a MÁV-nàl dolgozom (tolatócsapat). Ide jöttem nem mertem kérni, hisz új vagyok meghúztam magam. Idövel ahogy ismerkedtünk, nem lettünk különleges jó viszonyban, de érezhetöen észrevettem hogy 1-2 kollégám elfogadott, így mikor föztem kàvét megkínàltam nem tudtam úgy inni, hogy ök néznek.. késöbb már ök kérték. Vissza nem kaptam soha! Amugy sokat szàmít ez nekem , mert ez egy vissza csatolàs nekem arról, hogy látom mekkora kollektív szellem van bennük. Semmi! Ennyire jó fejek velem ezek az emberek. És az a durva, hogy lelkileg, nincsenek még annyira sem ott, hogy ezen elgondolkodjanak hogy hoppà. Szerintem észre sem veszik. Ez ugyan az mikor elmegy valaki tàrsasàggal piàlni, mindig 1-2 ember fizeti a kört, valaki meg mindig csak vendég. Elvan afelett, hogy ôt szeretik, jó baràt, és neki ez jàr ezért, szeretetböl. Bele se gondol hogy a màsiknak is jol esne.
2019. aug. 16. 16:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok. Na a példa amit felhoztál, az valóban vérlázító. Én az a fajta ember vagyok, aki elsőként áll a pulthoz, hogy ki mit iszik. De természetesen szeretem, ha ezt viszonozzák. Ma már olyanná formáltam a baráti társadágaim, hogy ilyen ember ne lehessen benne. Pontosabban formáltuk. Ne te érezd magad kellemetlenül, egyszerűen az emberek egy jelentős része ilyen. Egy kicsit más téma de hasonló. Tegnap kollégám behozott 3 doboz sütit, esküvője volt. Szólt mindenkinek, hogy vegyünk. Megköszöntem, gondoltam egyenek a csajok, idősebbek, ha marad max eszem egyet. Erre a kollégám felállt, egyedül kiment, és szó szerint 40 percig tömte a fejét amíg el nem fogyott. Mondtam neki hogy egy taszító, gusztustalan ember. Fel se vette. Ilyenek ezek az emberek.
2019. aug. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is hasonló volt a szitu, azzal a különbséggel hogy a kávégépemet 2 hét alatt tönkrevágták. Azóta itthon megfőzöm és termoszban beviszem a napi adagom.
2019. aug. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kihasználnak téged és ez hosszú távon anyagilag sem mindegy. Ha a cég nem állja a kávétokat akkor én próbálnék leszokni róla a helyedben, legalábbis munkaidő alatt.
2019. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kölcsönzöl pénzt, elveszted a barátod. Ha kölcsönzöl, elveszted a pénzed és a barátodat is. (kínai közmondás)
2019. aug. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jo fiuk, 100ft a kave. Sok volt ingyen mar, nem olyan jo a fizetesem h ellassam a ceg minden dolgozojat. Aki fizet kavezik, aki nem leszphat. Ezt igy mondanam.
2019. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van. Egy csésze kávé havi egyszer nem tétel. De több kolléga napi szinten ez így nagyon sokba kerül.
2019. aug. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!