Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » El küldhetnek így a munkahelye...

El küldhetnek így a munkahelyemről?

Figyelt kérdés

Két hónappal ezelőtt elkezdtem közfoglalkoztatottként dolgozni, akkor már terhes voltam és ezt tudták is.

Már nem megy a munka (vízesés, visszér, pocakkeményedés, stb) és táppénzre akarok jönni.

El küldhetnek így?



2019. aug. 26. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem, terhesként védett státuszban vagy.
2019. aug. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem viszont el, ha ott is 3 hónap a próbaidő. Plusz ugye, annyit lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál. 2 hónapot.
2019. aug. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Ott nincs próbaidő, ezt az előző válaszolónak mondom. Kérdező, akkor küldhetnek el, ha lejár a határozott idejű szerződésed.
2019. aug. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom, hogy nincs próbaidő. Megnéztem a szerződésemet és nem tértek ki rá külön.

Viszont az tényleg igaz, hogy csak két hónapig jár a táppénz, ha csak két hónapot dolgoztam?

2019. aug. 26. 09:08
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Valahogy elkerülte a figyelmemet a közfoglalkoztatott szó.

Előtte hol, meddig dolgoztál? Volt megszakítás?

2019. aug. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Előtte 3 évig közalkalmazottként dolgoztam. Utána volt 3 hónap álláskeresési járulék és azóta közfogi.
2019. aug. 26. 09:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha jogosult vagy táppénzre 8terhesen az vagy), akkor miért gondolkozol?
2019. aug. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Lelkiismereti kérdést csinálok az ügyből 😔 nincs semmi bajunk. Csak őszintén szólva őrült munkaundorom lett, hogy leülök nem jó, ha felállok nem jó, ha dolgozom nem jó, ha nincs munka mért nincs...? Vizesedik a lábam, keményedik a hasam, előjöttek a visszerek... Éjszaka nem alszom... Kávé csak egy csésze, de az nem elég, így fáradt vagyok egész nap és nagyon hosszú a 8 óra...

Ez indok hogy táppénzre menjek? Muszáj magamat is és a babámat szenvedtetni?

2019. aug. 29. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!