Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Írjak ma a Chefem-nek? Más...

Írjak ma a Chefem-nek? Más esélyem nincs csak elpoénkodni és/vagy csöndben lenni?

Figyelt kérdés

Szakácsok előnyben.

Insteni munkahelyem van, imádok mindenkit, de van egy kollégám, aki úgy igazán nem is segít és sokszor beszól, kritizál.

Tegnap.. Pl. Mivan nem bírom? Én pedig csak azért is (tökéletesen) csináltam és nem kértem segítséget csak azért se. De jól esett volna, ha önállósítja magát.

Nap vége előtt elszakadt nálam a cérna, nyílván meglepődött, mert 3 és fél napja csak tűrtem.

Persze ment ma a chefhez, hogy ezt meg azt mondta nekem és én nem csináltam meg.

Nehogymár a kollégám ossza be az én időmet és mondja meg, hogy nekem épp most ezt kell csinálnom kötelezően.

Ha meg nem akkor világvége van, természetesen a legrosszabb időben kér extra dolgokat.

Mikor listák vannak a fejemben és úgy lesz minden tökéletes ahogy én azt elterveztem időrendben.

Itt senki nem csinál ilyet senkivel.

Ha kérünk valamit azt szépen tesszük...

Szóval kipanaszolta magát viszont félek, hogy megtudja a chef, hogy a haját is leordítottam szegénynek tegnap amiért folyton beszólt.

(Mondjuk még én kértem bocsánatot.)

Érdekes erről említést sem tett a chefnek. Minden másról igen.

Igazából nem szerettem volna, ha csak az egyik szemszöget látja a chef, ugyanis a kollégám sem látta, hogy ma is szívem-lelkem kitettem, hogy minden profi és tökéletes legyen ugyanis alig volt a konyhában. Mégcsak el sem ismer és nem tisztel.

(A többiek normálisak.)

Én viszont tisztelem őt is, mert több ideje van ott, ahova én több, mint fél évvel ezelőtt kerültem..ennyiben áll ő felettem.

De miért mondja el minden nap amikor bent van, 3x ugyan azt. Szóval írtam egy levelet a Chefnek hogy is voltak az elmúlt napok, hogy hogy is viselkedett velem az a bizonyos rangidős és hogy milyen.

De mivel évek óta ott van gondolom már rendesen ismerik egymást... Lehet felesleges és inkább be kéne tanulnom a levelet ha rákérdez...

Hosszú lett és gáznak érzem messengeren.

Viszont ilyenkor az jut eszembe, hogy biztosan ír neki más is.

Nekem írásban könnyebb meg időspórólósabb, de nem tudom. Meg ez maradandó mivan ha a chefhelyettes is látja, mondjuk engem nem zavar, mert direkt normálisan írtam. És mindent. A kollégám válaszát és az enyém.

Félek a következményektől, hogy esetleg a normális kollégákat is leszólja majd a chef feleslegesen és megváltozik a légkör.

Napközben azért nem mentem oda, mert frusztrált voltam a kollégám miatt.

Hagyjam a fenébe az egészet és tűrjek 200as vérnyomással? A nap 50%-ában így is kerülöm.

Azt várom, hogy ismét normális legyen ne ilyen kattant. Nem igazán értem mit kéne másképp...


2019. aug. 26. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne írj levelet és kapj be egy nyugtatót!

Ha a chef-nek lesz mondanivalója számodra, akkor majd ő fogja kezdeményezni a beszélgetést és akkor elmondhatod amit leírtál.

A kollégádat meg - ha nem a főnököd - nyugodtan küld el a búsba, legalább megkönnyebbülsz!

Ha jól dolgozol, akkor ilyen szakácshiányos időkben nincs mitől tartanod, de legalább a tekintélyed helyreáll!

2019. aug. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nekem ilyen leveleket irkálnál, egészen biztosan az lenne veled a legnagyobb gondom, hogy levelekkel rongálsz.
2019. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
...2-es vagyok. Az alap kérdésre a válasz, de van más esélyed is, pl fel tudsz szedni pár évtized élettapasztalatot, és megtanulhatod kezelni az ilyen helyzeteket. Alapvető hibákat látok a hozzáállásodban, de ezen az úton mindenkinek végig kell menni, szóval hiába írnék ide 3 oldalt.
2019. aug. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Csak ide öntöttem ki a szívem 😂

Egyébként töröltem a kérdésem. Nyilván tudtam, hogy csak okoskodókra lelek 😁

Azért 5 év tapasztalat huszon évesen nőként, akkor sem semmi.

Nem minden, de azért nem is semmi.

Nem írtam levelet.

A chef és mindenki más is kiröhögi a munkatársam aki mindenkire rá száll néha így mindenki más is egy véleményen van velem és ez nagyon jól esik.

2019. aug. 31. 12:33
 5/8 anonim ***** válasza:

#4

1-es vagyok és teljesen komolyan írtam le, amit a helyzetről gondolok. Sajnálom, hogy "okoskodásnak" minősítetted!

2019. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De nekem nem kell nyugtató 😃 annyit mondok neki jó oké és a világon semmi baj nem lesz. Azért is a képébe mosolygok, és azért sem fogja a munkáról elterelni a figyelmem. Ha úgy csinálok, mintha minden rendben lenne, (ugyanis ez könnyű mivel a többiek szeretnek és elismernek) , akkor igenis minden rendben lesz 😃

Ha túlzásba viszi, rá szólok normálisan ahogy írtad.

Köszi a válaszokat.

2019. aug. 31. 13:45
 7/8 anonim ***** válasza:

5 év tényleg nem semmi, én 27 éve nyomom szakácsként.

Szóval nem okoskodásból írtam amit írtam, hanem mert ez a véleményem, ezt mondatja velem a 27 év.

Egyszerűen annyi a bajod, hogy jelentőséget tulajdonítasz a kollégád ugatásának. Meg kell tanulnod sokkal jobban leszarni másokat, sokkal, sokkal szelektívebben adni mások véleményére, és legfőképpen meg kellene tanulnod olyan magabiztossággal jelen lenni (nem csak dolgozni, hanem abszolút értelemben véve magabiztosan "élni" )

ami egy olyan kisugárzást eredményez, amitől a legőrültebb pillanatában se jutna eszébe még csak a gondolata se annak, hogy ugráltasson.

Ha meg mégis, akkor vissza kell ugráltatni.


A séfed meg ha egy olyan retardált gyökér, hogy egy ilyen szituációban bármelyik irányba húz, vagy bármelyik irányban dönt valahogy, anélkül, hogy ne kérdezne rá a másik oldalra

(nem ráerőltetni kérdezés nélkül, hanem ő kérdez rá, ha érdekli!!!)

szóval ha mindkét fél véleményének az ismerete nélkül bármilyen következménye van a történetnek, akkor meg is érdemli amit kap.

Ezt se ártana elsajátítani, mármint azt a hozzáállást, hogy ahol nem becsülik a munkádat, ott meg se érdemlik. Ez ilyen egyszerű.

De ha nem kérdez rá, akkor ezek szerint ő már megtanulta leszarni azt, amit (akit) le kell. Nem érdekli. Van fontosabb dolga. Vagy úgyse tud vele mit kezdeni. Vagy ez a legkisebb rossz, amit választhat. Mindegy.

2019. aug. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de nem tudok ezzel a személyiséggel semmit kezdeni, mint amilyen a munkatársam. Ő ilyen és kész és nem egyszerű.

Nem ismersz úgyhogy ne ítélkezz légyszíves pár sor alapján.

A chefhez azért sem fordultam, mert neki van nagyobb gondja is ennél. Ahogy a végén kifejted. Tehát nincs miről beszélni.

Itt igenis megbecsülik a munkám. Az, hogy egy emberrel bajom van bárhol máshol is előfordulhat. Nincs tökéletes munkahely.

A másik pedig, hogy ilyen formában ne merd a szádra venni, nem csak az én chefem, hanem bármelyik másik chefet sem. Legyen akármilyen. Egy kis tiszteletet tanulhattál volna a 27 éved alatt.

Hidd el, azok után amiken keresztül mentem már eléggé magabiztos vagyok a konyhában 😏

Szóval mi is volt az értelme ennek az okoskodó regénynek?

2019. aug. 31. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!