Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha felajánlanák neked, hogy 5...

Ha felajánlanák neked, hogy 5 nap helyett csak 4 napot dolgozz, elfogadnád?

Figyelt kérdés
Ugyanaz lenne a munkád, ugyanaz maradna az órabéred is, egyszerűen csak kevesebbet kell bejárnod dolgozni, elfogadnád az ajánlatot?

2019. aug. 28. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert akkor legalább egy másik tevékenységgel komolyabban tudnék foglalkozni.
2019. aug. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csakis akkor, ha a fizum egyáltalán nem csökken emiatt.
2019. aug. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Igen. Gondolkodok is a 6 órás munka és eközött
2019. aug. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Kell a pénz. Annak örülnék mondjuk ha az 5.nap lehetne otthonról dologzni, annak meg persze még inkább, ha ugyanazért a pénzért csak 4 napot kéne dolgozni, de egy napi fizu kiesés nekem sok.
2019. aug. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Inkább heti 4x 10 óra
2019. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Inkább a fizetett szabadságok számát kéne megnövelni, mondjuk kortól függetlenül mindenkinek fixen 35 napra.
2019. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, hogy az órabér ugyanannyi lenne, ergo a fizu csökkenne. Akkor vállalnám be, ha nem csökkenne a fizu.


Amúgy én azt vettem észre, hogy hosszú hétvégéken, ahol 3 napot nem dolgozok tényleg kipihenem magam, a sima hétvége nem szokott elég lenni. Pedig már rengeteg mindennnel próbálkoztam, de nem megy. Viszont., ha 3 napot otthon vagyok, sokkal jobban megérzem, hogy volt is hétvége.


Az én kedvenc beosztásom amúgy, amikor hétfőn menni kell, kedden nem, szerdán menni kell, csütörtökön nem, pénteken menni kell, szombat s vasárnap nem. Néha, ha megmarad szabi, szoktam ilyen heteket csinálni magamnak, nagyon ki tudom alatta pihenni magam és könnyebben is kezdek bele a munkanapokba, mert csak az éltet, hogy csak 8 óra munka és lesz egy szabadnapom. :)

2019. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább akkor kevesebbet dolgoznék,de ugyan úgy 5 napot.
2019. aug. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a havi fizetésem maradna ugyanaz, akkor igen, ha órabérre leosztva az órabér maradna változatlan, akkor viszont kevesebbet vinnék haza, így nem fogadnám el.
2019. aug. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én így dolgozom, mármint négy nap munka, két nap szabad. Tök jó szerintem, igaz ugye sokszor a hétvégébe belecsúszik, de nincs barátnõm meg gyerekem, hogy bárkihez is igazodnom kelljen, számomra olyan mindegy hogy aztva napot keddnek, vagy szombatnak hívják amikor dolgozom. Sokkal jobb, mint amikor ötnapoztunk.
2019. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!