Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vannak besúgók a munkahelyetek...

Vannak besúgók a munkahelyeteken? Olyanok, akik a főnöknek beárulják, miket mondotok a cégről.

Figyelt kérdés
Pénteken hívatott a főnököm, és megkérdezte, tényleg tettem-e olyan kijelentést, hogy ez a cég egy katasztrófa és a vezetés embertelen. Azt mondta, a nagy irodából "jelentette" ezt neki az egyik munkatárs. A beszélgetés után benyitottam a nagy irodába. Nyolc nő görnyedt az íróasztala fölé. Megkérdeztem: - Ki az az undorító, aki spicliskedik a főnök mellett? - Négyen felháborodtak a történteken, mikor elmeséltem, miért hívatott a főnök, a másik négy nő megkeményedett szájjal változatlanul a számítógép billentyűzete fölé hajolt és pötyögött. Milyen emberek az ilyenek? Emberek egyáltalán? Szerintem nem. Mi kell ahhoz, hogy valaki így elaljasodjon, hogy idáig süllyedjen? A besúgásnál ugyanis nincs lejjebb. Az az erkölcsi nihil.

2019. szept. 1. 22:10
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
43%
Másoknak más értékrendjük van. Sokak pont a tiedtől hánynak.
2019. szept. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Biztos te is besúgó vagy, azért véded az ilyen jellemtelen, gerinctelen, ártó szándékú, rosszakaratú embereket. A jellemtelenség nem értékrend. Júdás is áruló volt, besúgó volt. Mégsem őt imádják a templomokban. Jézust imádják, akit éppen ő árult el, a mocsok Júdás.
2019. szept. 1. 22:15
 3/40 A kérdező kommentje:

Az elaljasodás legmélye, amikor valaki jelentget a másik emberről.

Mária néni így beszél az ilyen erkölcsi nullákról és hullákról:


https://www.youtube.com/watch?v=Q2um8WpE67Q

2019. szept. 1. 22:19
 4/40 A kérdező kommentje:
Az irigy, tehetségtelen, nyomorult és elaljasult lelkek viselkednek így, és a szerencsétlenek nem tudják, hogy Odaát majd mi vár rájuk ezért.
2019. szept. 1. 22:21
 5/40 anonim ***** válasza:
80%

Ó, ha tudnád, hány ilyen aljas képződmény van egyes munkahelyeken. Igazából nincs is munkahely, ahol ne tartana legalább egy köpedék spiclit a főnök. Rendszerint ezek a legrégebbi dolgozók közül kerülnek ki. Jellemző emellett, hogy téglák. Ha szarul végzik a dolgukat, akkor is védve vannak, mert a spicli kell és a górék nem szívesen cserélik le a bevált spiclikez. A spicliség egy bizalmi állás. Nyilván nagyobb munkahelyen esetleg több spicli is lehet.De ebbe egymást nem avatják bele, hisz a maguk fajtát is ugyanúgy beköpik. Ezért bölcs a mondás, hogy munkahelyen maximum az időjárásról szabad beszélni, másról nem érdemes. Egyébként a spicliket arról is felismerheted, hogy nem szeretnek csendben és egyedül lenni, mindig ott vannak, ahol valami társalgás folyik és a fülük látványosan nyitva, kíváncsiak, látszatra kedvesek és érdeklődők.

Igen, erkölcsileg nullák, de csak a spicliséggel tudják megtartani a munkahelyüket. Szóval még szánalmasak is.

2019. szept. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Szívemből szóltál, így van, ahogy mondod. Minden munkahelyre jut az ilyen erkölcsi senkikből. Nálunk a nagy irodában azok a nők, akik megsajnáltak és fel voltak háborodva, biztos nem besúgók. De a többi négy, akik megkeményedett szájjal gépeltek rendületlenül, gyanús. Lehet, hogy van köztük, aki csak egyszerűen közömbös. De a tégla is ott ül az ő csoportjukban. Vajon melyik lehet az? Az ősz hajú Gál Judit? Vagy a négygyerekes depressziós maca?
2019. szept. 1. 22:33
 7/40 anonim ***** válasza:
39%

Egy biztosan van mert már lebukott, illetve lehet van egy másik köcsög is.

Hagyjuk már, én több ember előtt is hányszor mondtam már egy-egy műszak vezetőről hogy ha kirúgatna, kint leszopatom ha elkapom, néztek rám, semmi nem volt utána.

Látják rajtam hogy legszívesebben szétgyaláznám az egész irodát csúcsidőben.


Aki vamzerkodik, az általában elismerést vár majd a tettéért, mondjuk nem őt osztják be egy-egy rosszabb helyre meg ilyenek.

2019. szept. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 Lazy Lover ***** válasza:
Mindenhol vannak sok haverom olyanakat szokott mesélni mint te
2019. szept. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Én is nyíltan vállalom a véleményemet mindenki előtt. Egész hétvégén azon törtem a fejemet, mivel lehetne kiugratni a nyulat a bokorból, hogyan lehet a spiclit tőrbe csalni, leleplezni, végül pedig az egész iroda előtt látványosan megszégyeníteni, lealázni. Gál Judit mégsem lehet, az egyenes és kemény nő, amikor neki szidtam a céget, mindig azt mondta szigorúan: "Ha nem tetszik, el lehet menni. Bármikor kiléphetsz." Ha tégla lenne, nem ellenkezett volna velem, hanem inkább egyetértett volna, és provokált volna, hogy további besúgható kijelentéseket húzzon ki belőlem. Mindenesetre el akarom kapni a spiclit, és le akarom alázni az egész iroda előtt. Lehet, hogy a parókás Zsóka az, akinek évekkel ezelőtt kihullott a haja, és mindig annyira sunyin ül a helyén? Sose szól bele a beszélgetésekbe. Na majd akkor mindenki előtt lekapom a parókát a fejéről, ha beigazolódik, hogy ő volt a spicli!!
2019. szept. 1. 22:47
 10/40 Lazy Lover ***** válasza:
93%
Mindig az a spicli akiről nem is gondolnád
2019. szept. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!