Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vannak besúgók a munkahelyetek...

Vannak besúgók a munkahelyeteken? Olyanok, akik a főnöknek beárulják, miket mondotok a cégről.

Figyelt kérdés
Pénteken hívatott a főnököm, és megkérdezte, tényleg tettem-e olyan kijelentést, hogy ez a cég egy katasztrófa és a vezetés embertelen. Azt mondta, a nagy irodából "jelentette" ezt neki az egyik munkatárs. A beszélgetés után benyitottam a nagy irodába. Nyolc nő görnyedt az íróasztala fölé. Megkérdeztem: - Ki az az undorító, aki spicliskedik a főnök mellett? - Négyen felháborodtak a történteken, mikor elmeséltem, miért hívatott a főnök, a másik négy nő megkeményedett szájjal változatlanul a számítógép billentyűzete fölé hajolt és pötyögött. Milyen emberek az ilyenek? Emberek egyáltalán? Szerintem nem. Mi kell ahhoz, hogy valaki így elaljasodjon, hogy idáig süllyedjen? A besúgásnál ugyanis nincs lejjebb. Az az erkölcsi nihil.

2019. szept. 1. 22:10
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
31%

2:

Nem, én csak hányok attól, akinek ez a viselkedése:


" tényleg tettem-e olyan kijelentést, hogy ez a cég egy katasztrófa és a vezetés embertelen"


És ha ez így van, én nem dolgozom ott.


És ha igaz lenne, hogy mindenki előtt vállalod, amit gondolsz, akkor ezt eleve a vezetésnek mondtad volna, nem a hátuk mögött.

És semmi gondot nem okozna neked, hogy mégis a tudomásukra jutott.


De hát ez nem így van.


Tehát HAZUG vagy.

Ennyi.


Én is mindent megtennék, hogy ne kelljen egy levegőt szívnom veled.

2019. szept. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
28%
Rövidebben: Ha nem lennél hazug, nem volna mit beárulni, besúgni.
2019. szept. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Én a főnöknek is elmondtam, hogy a cég rossz úton halad. Az év eleji nagy értekezleten is felszólaltam, minden dolgozó előtt kifejtettem az aggályaimat. Tehát nem volt előttük titok, hogy miként vélekedem a cégről. Azt is elmondtam az év eleji értekezleten, hogy a vezetés nem viselkedik emberségesen.

Új információt nem súgott be a tégla, mégis úgy faggattak pénteken, mintha mindezt először hallották volna.

Tehát tévedtél, kisanyám, nem vagyok hazug, rossz helyen kapirgálsz a hibakereső attitűdöddel. Amúgy miért véded ennyire a besúgókat?

2019. szept. 1. 23:25
 14/40 anonim ***** válasza:
33%

"Én a főnöknek is elmondtam, hogy a cég rossz úton halad."


Akkor mi a problémád azzal, hogy más is megmondta?

2019. szept. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Az, hogy miért vannak olyan gerinctelen, aljas, hányadék emberek, akik nem magukkal, hanem másokkal foglalkoznak, másoknak akarnak ÁRTANI?

Az ilyen emberek ugyanis rosszat akarnak a másiknak. Miért rohangálnak árulkodni a főnökhöz, mint az óvodások az óvó nénihez, vagy Júdás a főpapokhoz? Mit éreznek vajon ilyenkor az ilyen gerinc nélküli alakok? Boldogok?

2019. szept. 1. 23:32
 16/40 anonim ***** válasza:
23%

"Az, hogy miért vannak olyan gerinctelen, aljas, hányadék emberek, akik nem magukkal, hanem másokkal foglalkoznak, másoknak akarnak ÁRTANI?"


Azt mondod, kék a fű. Én elmondom másnak, hogy azt mondtad, kék a fű.

Te magad is azt állítod, hogy bárki előtt vállalod, hogy azt mondtad, kék a fű, nem kell titokban tartani, hogy azt mondtad, kék a fű.


Ezért aztán nem tartom titokban, hogy azt mondtad, kék a fű.

Hol van itt ártó szándék??


Szerintem te zakkant vagy, hülye vagy.

2019. szept. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
De téged ki kért meg, hogy elmondd másnak is? Nincs más beszédtémád? Én megtanultam gyerekkoromban a szüleimtől, hogy az árulkodás aljas viselkedés, az erkölcsi romlottság jele. Te ezt nem tanultad meg gyerekkorodban. Ez a te szegénységi bizonyítványod. És most lezárom a vitát, mert úgyse akarod megérteni, mi ebben a bűn. Olyan az értetlenkedésed, mintha a prosti kérdezné, hogy mi a bűn az ő tevékenységében, mert nem érti. Nincs időm erkölcs nélküli emberekkel vitatkozni.
2019. szept. 1. 23:49
 18/40 A kérdező kommentje:
A parókás Zsóka bekopog a főnöki irodába. Belép. A főnök megkérdi, miért jött. A parókás Zsóka elmondja, hogy azért jött, mert jelenteni szeretné, hogy K. G. mit mondott a cégről. K. G. azt mondta a cégről, hogy egy katasztrófa. Jól van, Zsóka, most elmehet. Mi volt a célja Zsókának azzal, hogy parókáját előbb a mosdóban gondosan megigazítva, bement a főnöki irodába? Mi volt a célja? Mert semmit sem csinál az ember cél nélkül, minden cselekedetének van valami célja.
2019. szept. 1. 23:53
 19/40 anonim ***** válasza:
32%

Oké, én vagyok a párbeszédmodelled.:)


"De téged ki kért meg, hogy elmondd másnak is?"

Ja? Csak azt szabad tennem az életben, amire megkértek?

Nem élhetek, nem beszélhetek arról, amiről kedvem van, ami eszembe jut, ami szóba kerül?



" Nincs más beszédtémád?"

Hát tudod, egy olyan munkahelyen, ahol szr a vezetés, és ez nekem is nap mint nap gond, és a körülöttem ülőknek is, akikkel munka közben csevegünk, nap mint nap gond; nincs.

2019. szept. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
70%

18: Ez egy kitalált jelent. Egy fantáziád. Teljesen életszerűtlen, nyilván nem így zajlik egy ilyen infó eljutása.

Például a munkatársak a főnőkKEL szoktak dolgozni, ugyebár, és akkor szóba kerül. Ez életszerű.


Vagy meghallja, hogy erről beszélnek, miközben ő nem a köreikben tartózkodik, csak elmegy mellettük.


De tegyük fel, bemegy és elmondja, AZT, AMIT Ő IS TUD, hiszen TE MAGAD MONDTAD NEKI egy héttel korábban.

"Igen, Zsóka, tudom, az értekezleten mondta, ön is ott volt, én is ott voltam."


Meg egyáltalán: Zsóka értelmes lény, ha az a közlendője, hogy egy köztudott dolgot elismételjen a főnökének, mintha az új infó lenne?

2019. szept. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!