Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vannak besúgók a munkahelyetek...

Vannak besúgók a munkahelyeteken? Olyanok, akik a főnöknek beárulják, miket mondotok a cégről.

Figyelt kérdés
Pénteken hívatott a főnököm, és megkérdezte, tényleg tettem-e olyan kijelentést, hogy ez a cég egy katasztrófa és a vezetés embertelen. Azt mondta, a nagy irodából "jelentette" ezt neki az egyik munkatárs. A beszélgetés után benyitottam a nagy irodába. Nyolc nő görnyedt az íróasztala fölé. Megkérdeztem: - Ki az az undorító, aki spicliskedik a főnök mellett? - Négyen felháborodtak a történteken, mikor elmeséltem, miért hívatott a főnök, a másik négy nő megkeményedett szájjal változatlanul a számítógép billentyűzete fölé hajolt és pötyögött. Milyen emberek az ilyenek? Emberek egyáltalán? Szerintem nem. Mi kell ahhoz, hogy valaki így elaljasodjon, hogy idáig süllyedjen? A besúgásnál ugyanis nincs lejjebb. Az az erkölcsi nihil.

2019. szept. 1. 22:10
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy pont azok között van a spicli, akik felháborodtak. A terelés tuti védekezés. :-D


A jelenlegi munkahelyemen, az én részlegemen nincsenek besúgók, nálunk nem a vezetéssel van a baj, hanem a megbízóinkkal, akik fenntartják a céget, erről meg mindenkinek megvan a véleménye, és szerintem még azok is tudják, de nincs olyan versenytárs a piacon, akik hasonló feltételekkel megcsinálnák azt, amit mi, szóval nem is tennének ellenünk semmit.

2019. szept. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
32%

" Én megtanultam gyerekkoromban a szüleimtől, hogy az árulkodás aljas viselkedés, az erkölcsi romlottság jele."


1. Hol van itt az a dolog, ami el lett árulva? Elárult infó, új infó híján ez nem árulkodás, az árulkodásnak más a definíciója ugyanis, mint ami itt történt.

2. Én pedig az ellenkezőjét tanultam, képzeld, és nekem a te normád az erkölcs alja, a romlottság netovábbja.

2019. szept. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Holnap letesztelem az összes gyanús nőt. Mindent behívom külön-külön a teakonyhába, és mindnek más-más fake hírt adok elő azzal kapcsolatban, melyik konkurens cég gyalázta a mi cégünket. Amelyik hír visszajut a vezetéshez, annak a vivője a tégla. A négygyerekes maca, a parókás Zsóka és az ősz hajú Gál Judit is kap majd egy-egy hamis infót.
2019. szept. 2. 00:04
 24/40 A kérdező kommentje:
64-es, ne vergődj, nem vagy izgalmas. Nem vagyok rád kíváncsi.
2019. szept. 2. 00:05
 25/40 anonim ***** válasza:
71%

23: Csak azt nem értem, miért citálsz másokat a főnökséggel való konfliktusod miatt?

Te mondtál valamit, erre számodra megalázóan reagált A FŐNÖKSÉG.

Erre te valaki mással vagy agresszív és őt teszed felelőssé.

2019. szept. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
62%
23: Képzeld, nem attól fogom elmondani, amit akarok, mert bárkit érdekel. Hanem mert közlendőm van.
2019. szept. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Alvás van, mamuci, senki nem kíváncsi a közlendődre. Egy olyan ember, aki csupa nagybetűvel írja a "főnökség" szót, egy szervilis fenéknyaló lehet a munkahelyén. Keress más kérdést, ott trollkodj! Vagy vegyél be altatót, vagy kavarj egy egészségeset a férjeddel (ha van)!
2019. szept. 2. 00:12
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


azt tudod, hogy aki nem tudja tartani a száját, az úgy járhat, mint te? Hány éves vagy? 10?


Ha tényleg elmondtad régebben az értekezleten a főnök szemébe is, amit a besúgók most rólad terjesztenek, akkor miért e túlreakció és riadalom részedről? Simán elmondhattad volna a főnöknek, hogy iksz hónapja a tudomására hoztad a dolgot, és tartod magad at elmondottakhoz, mert nem változott semmi.


Ha kreatív problémamegoldó lennél, kinyomtatnád a többoldalas problémajegyzékedet azok megoldásaival együtt, és aláírva odaadnád a főnöködnek. Kreatív problémamegoldó vagy?

2019. szept. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
71%
Mert ahhoz mi kell, hogy valaki odáig aljasodjon, hogy a kenyéradója háta mögött szidalmazza azt, ahelyett, hogy a szemébe mondaná, vagy fogná a sátorfáját?
2019. szept. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Az alapján, hogy mit mond neked valaki, még nem lehet következtetni, hogy spicli-e. Tehát te a kollégádát egyenesnek gondolod, mert megmondja, hogy el lehet menni, de attól még nem tuti, hogy ő az áruló.

Nem tudom, mióta dolgozol ott, de a kollégák szoktak egymásról kotyogni. A régebb óta ott dolgozók biztosan tudják, kivel kell vigyázni, de ha a régiek között esetleg van egy pár fős összetartó kemény mag, akkor akár mindegyikük lehet spicli.

Egyébként sokszor épp a besúgó a legnyíltabb, szemtöl szemben is megmondja a véleményét, hisz ő védelem alatt áll, de ettől még fúrhat a hátad mögött is.

Nekem például volt olyan munkahelyem, ahol már az első nap figyelmeztettek, hogy kivel kell vigyázni, mert az a kedvenc a főnöknél és rosszindulatú. Ott tudni lehetett, hogy ő biztosan besúgó, de amúgy a hülye is látta, mert állandóan leskelődött, hallgatózott, telefonált a főnökasszny anyjának és folyamatosan adta le a drótot. Persze látványosan gyűlölte mindenki, de nem vette észre magát.ja és ő volt ott a legelső, legrégebbi dolgozó. Szintén jellemző.

Volt munkahely, ahol nem figyelmeztettek, de jó érzékkel nem nehéz észrevenni.

Ezekre figyelj:

Nagyon régi dolgozó,ott van kezdetek óta.

Elnézik a hibáit, ő mindig kap dicséretet, ha kell, ha nem.

A főnök védi, kedveli.

Sokat kommunikál a felettesekkel, vagy telefonon, vagy sokat legyeskedik körülöttük mondjuk az irodában.

Kétszínű. Például sokat szidja a főnököt, mégis sokszor váltanak szót.

Nagyon kiváncsi, sokszor kérdezget, látszólag kedves.

Megkritizálja a munkádat nyíltan, vagy jó tanácsot ad, hogy mit kéne jobban csinálni, mondván nem tetszik a főnöknek.

Nem tudom, a felsoroltak alapján ráismertél-e valamelyik kollégádra? Nagyjábol ezek a jellemzők, amik megvannak bennük, de csak akkor teheted szóvá, ha biztos vagy benne, hogy ki a bűnös. Egyenlőre figyelj, ha van ott a kollégák között barátod, probálj töle megtudni valamit.

2019. szept. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!