Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt hogy elvégzendő munkára...

Volt hogy elvégzendő munkára nemet mondtál? Mi volt az?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. Munkahelyen jól teljesítesz, de van olyan feladat ami zsigerből utálsz ezért nem vagy hajlandó elvégezni.
2019. szept. 1. 23:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Olyan már volt, hogy azért mondtam nemet egy elvégzendő feladatra, mert amúgy is túl voltam terhelve és fizikai képtelenség lett volna még többet elvállalni.
2019. szept. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen ilyen van. Én inkább olyanokra gondolok ami vagy zsigeri félelmet kelt vagy túlzott szorongást/stresszt okoz, vagy épp morális okok húzódnak meg mögötte.
2019. szept. 2. 00:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Olyan feladatot még nem kaptam, inkább ez a túlterhelés volt jellemző.
2019. szept. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyárban dolgozom a gyakorlatot, minden második héten. Sok "állomása" van, mindenhol mást csinálnak. Van egy olyan részleg, ahol egy nő dolgozik, cipő tapakat helyez a megfelelő cipőre. Nem mindegy milyen fajta, milyen számozás, hány darab, stb. Ugye rengeteg rajta számozás van, például amit mi itt Magyarországon hasznalunk, 38-46 stb. Van olyan számozás, ami úgy néz ki, hogy 1-9 ig, és akkor én nekem azt tudni kéne, hogy mondjuk az 5-ös talp az hányas egy másik számozási rendszerben. Ami azt illeti ezzel nem igazán foglalkoztunk, szóval nem tudom megoldani. Amellett rengeteg számot kell megjegyezni és rohanni mindig, úgy szét válogatni talpakat, hogy nincs is hely hozzá stb. Ráadásul erre jön, hogy eléggé stresszes vagyok, ami ott megjobban kijön és olyankor rosszabbul teljesítek. Szóval erre általában nemet szoktam mondani, ha oda küldenek hozzá. Bár volt olyan, hogy ő kérte, hogy adjanak nekem másik munkát, hála istennek :D
2019. szept. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*rengeteg fajta számozás
2019. szept. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Direktben nem. Csak elkezdtem megvilágítani az árnyoldalait a főnöknek, egészen addig, amíg ő maga nem döntött úgy, hogy akkor nincs értelme megcsinálni.

;)

2019. szept. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Volt munkahelyemen olyan történt, hogy megkértem valakit, hogy cseréljük el a feladatainkat, mert mindketten azt szerettük jobban csinálni, amit a másik kapott. De mikor a vezetőség megtudta, lecsesztek, hogy ilyen nincs, azt csináljuk, ami ki van adva nekünk.
2019. szept. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A volt munkahelyemet azért hagytam ott, mert átvertek, megaláztak és pénzügyileg csőbe húztak (milliós mínuszt okoztak).

A jelenlegi munkahelyem jó, szeretem, de kiderült, hogy némi üzleti összefonódásban állnak a régivel. Jött is egy "extra pénzkereseti lehetőség", amit a régi munkahely irányított volna, az én munkahelyem dolgozóira volt szükségük. Be kellett volna dolgozni nekik túlórában.

Nem válllaltam, mert anno megfogadtam, hogy nekik semmit soha többé. A munkatársaim se mentek bele, egyrészt miattam, másrészt az ajánlat volt olyan zsugori, hogy akárhogy akarták eladni, hogy milyen remek fejlődési és képzési lehetőség, tképp rabszolgamunka volt.

A munakhelyem nagyfőnöke, aki az együttműködésből némi kemény zséket készült lefölözni, iszonyatosan kiborult, hogy nála milyen lusta és motiválatlan emberek dolgoznak, erre se vagyunk képesek. Majd ő kényszerít minket.

Mire én és a közvetlen munkatársaim írtunk neki egy levelet, hogy amennyiben ezt beemeli a munkakörünkbe bármilyen formában, mind felmondunk (13 fő). Aztán sok szerencsét a munkaerő-kereséshez.

Nem lett belőle semmi, se a fenyegetésből, se az extra munkából. A volt munkahelyem elkullogott a bánatba.

2019. szept. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Közteres voltam és köteleztek h jelentsek fel egy illetőt mozgikártyával visszaélésre. Az embernek jogosan volt mozgikártyája, ezáltal biztositottam vna magamnak 3 év letöltendőt. Ugyhogy mondtam h keressenek erre másik balekot. Ők meg mondták h akk itt irjam alá és viszlát. :D
2019. szept. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Végül nem mondtam nemet, de a határán voltam és ott próbáltam kibújni, ahol lehetett.


Életem első munkahelye volt, érzékeny vagyok és kissé autisztikus is. Őrült stresszes időszak, munkahelyen kívül túlterheltség, gyászidőszak.


Vizsgákról jöttem vissza (még nagyobb stressz, pláne, hogy a forgalmi nem sikerült), az OKJ meg egy káosz volt.

A szabim alatt kapták meg az új feladatot, ráadásul amikor visszamentem, nem volt a csoportvezető, hanem egy munkatársam magyarázta el.


Azzal a munkatársammal is összekaptam aznap (valami máson).

Maga a feladat kellemetlen volt, szűk helyen ezer papír szorításában ellenőrizz le vagy 10 dolgot papíronként, szortírozd, szkenneld a rosszat, csinálj excelt belőle, ne csússzon el és röviden fogalmazd meg a legkülönfélébb zűrös hibákat.


A kellemetlen munka, az, hogy rossz időszakban kaptuk és alapból le voltam maradva nem tett jót.

Plusz nagy leszidást kaptam kisebb hibáért is és a csoportvezető már ádámnálévánál tartott, pszichológiailag kielemzett meg minden. Szóval nemcsak egyszerű fejmosás járt.


Hónapokig herótom volt ettől a feladattól, sokszor sírtam.

Rádásul a csopvez is pont ezt utálta, így "furán viselkedett", furán kérte tőlünk is számon, ha pont ez jött.

2019. szept. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!