Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A 30 fölötti nők miért sértődn...

A 30 fölötti nők miért sértődnek meg folyton, ha valahogy szóba jön az életkoruk?

Figyelt kérdés
De nem is kell feltétlenül, hogy szóba jöjjön, elég, ha ők csak azt hiszik bármilyen ártalmatlan mondatból kifacsarva. Én 25 vagyok, de van két 35 éves kolléganőm. Tök jó fejek amúgy, el lehet velük dumálni, de egyszerűen minden szavamban, mondatomban keresik azt a pontot, amibe bele tudnak kötni az életkoruk miatt. Mondok egy példát: Legutóbb egy céges bulin ittunk egy kör pálinkát. Nekem nagyon nem ízlett, ők meg azt mondták, hogy tök finom. Erre én csak annyit mondtam (ami mellesleg szerintem igaz is) hogy az érett pálinkához meg kell érnie az embernek is. Erre mindketten megsértődtek, meg mondogatták hogy köszi szépen hogy így öregítem őket. Múltkor például megkérdeztem tőlük, hogy ismerik e a Dragon Ball-t, ami az én gyerekkoromban futott. Mindketten megsértődtek, hogy már miért ne ismernék, annyira azért nem öregek, hogy ne ismerjenek ilyen "meséket", stb. Vagy akármit mesélek nekik a gyerekkoromból, folyton belekárognak, hogy "az nem csak a te gyerekkorodba volt úgy, hanem a mienkben is, nem vagy azért annyival fiatalabb nálunk, bla, bla..." Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de gyakorlatilag minden napra jut 1-2 ilyen szituáció, már komolyan, úgy érzem, hogy aknamezőn sétálok, amikor velük beszélgetek. Nem tudom, mit mondhatok, és mit nem, mit fognak kiforgatni a szavaimból, és úgy értelmezni, hogy én öregítem őket. Minden 30 fölötti nő így viselkedik a fiatalabbakkal?

2019. szept. 2. 13:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem csak azok viselkednek így, akiknek kisebbségi komplexusaik vannak a korukból fakadóan. Nekem például nincsenek, így ha valaki viccelődik a korommal kapcsolatban én is viccelődök rajta még egy sort.
2019. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
De én nem akarok viccelődni a korukkal, egyszerűen csak őszinte a beszédstílusom, és figyelembe veszem hogy nem vagyunk egykorúak. Például amikor felcsendül egy régi, 90-es évekbei sláger a rádióban, kicsit számolgatok fejben, majd mosolyogva mondom nekik, hogy "na, ti erre buliztatok tiniként!" Aztán jön a sértődés, hogy már megint emlékeztetem őket arra hogy milyen öregek...
2019. szept. 2. 14:02
 3/32 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem inkább az a gond, hogy te valóban úgy érzed, hogy ők sokkal idősebbek nálad és ennek megfelelően viselkedsz.

Azért 10 év ebben a korban nem nagy különbség, nincs köztetek generációs szakadék. Mi lenne ha úgy állnál hozzájuk, mint ha egy idősek lennétek?


Én pl 31 vagyok, van kollégám 20-50 éves korig, de mindenkivel úgy érzem, hogy nincs nagy korkülönbség.

2019. szept. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
74%
Nem, teljesen emberfüggő. Én ismerek olyan harmincas nőt, aki minden sz.rt a szívére vesz, meg olyat is, aki tök lazán kezeli a dolgot.
2019. szept. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
53%

Közben olvasom a válaszodat. Ez csak megerősített abban, amit írtam.

Éretlen vagy és tapintatlan, direkt hecceled őket.


Amúgy csak halkan megjegyzem, hogy hamarabb 35 leszel, mint gondolnád.

2019. szept. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
62%
Látod, hogy nem vevők se a megjegyzéseidre, se a humorodra, szóval akkor mi a szent szarért erőlteted még mindig, miért nem hagyod békén őket? Tényleg úgy tűnik hogy csak kötekedsz velük.
2019. szept. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem sok 30+ éves hölgy ismerősöd lehet :D
2019. szept. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Egy irodában vagyunk, akkor ne is szóljunk egymáshoz? Na, a félreértések végett tisztázzunk valamit: Szerintem teljesen mindegy, mit mond az ember, a szándék a fontos, ami mögötte van. Hogy az a szándék bántó e, vagy nem. Én soha nem bántásból mondok valamit, de nem viszonyulhatok úgy mindenkihez, mintha egykorúak lennénk. Nem fogok odamenni a 81 éves halász Bélabához, hogy "Emlékszel még a kölyök klubra? Jaj de utáltam a kampócsőrt..." mert valószínűleg semmit nem fog belőle érteni. És a 10 éves Lacikával se kezdem megvitatni a 90-es évek számítógépes játékait, mert azt se tudja, mi a helyzet. 1-2 év is sokat számíthat, főleg gyerekként. 5-10 év pedig már egy teljesen más éra. Más zenékre, más TV műsorokra, más közegben nősz fel. Mindenkivel olyan témát kell találnod, amit életkorából adódóan ismerhet. Mert azon kívül beszélgethetünk az időjárásról, vagy még rosszabb, pletykálkodhatunk aktuális dolgokról, másokat kibeszélhetünk, de személyes beszélgetés nem alakulhat ki.
2019. szept. 2. 14:24
 9/32 anonim ***** válasza:
0%
Kapuzárási pánik. Közeledik a rettegett 40, akkor aztán oda a fiatalságnak. Ezt nem degradálásképp mondom, engem is biztos rosszul fog érinteni, ha nem leszel már fiatal. Fel se vedd az ilyesmit, szoronganak ezek szerint eleget.
2019. szept. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Mi baj van az idősödéssel? Csak a test öregszik, a lélek csak nemesedik. 40-50-60, de talán még 70 évesen is képes lehet az ember szinte bármire, amire fiatalként is, ha jó karban van. Dédapám például 94 évesen még bringával járt bevásárolni...
2019. szept. 2. 14:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!