Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A 30 fölötti nők miért sértődn...

A 30 fölötti nők miért sértődnek meg folyton, ha valahogy szóba jön az életkoruk?

Figyelt kérdés
De nem is kell feltétlenül, hogy szóba jöjjön, elég, ha ők csak azt hiszik bármilyen ártalmatlan mondatból kifacsarva. Én 25 vagyok, de van két 35 éves kolléganőm. Tök jó fejek amúgy, el lehet velük dumálni, de egyszerűen minden szavamban, mondatomban keresik azt a pontot, amibe bele tudnak kötni az életkoruk miatt. Mondok egy példát: Legutóbb egy céges bulin ittunk egy kör pálinkát. Nekem nagyon nem ízlett, ők meg azt mondták, hogy tök finom. Erre én csak annyit mondtam (ami mellesleg szerintem igaz is) hogy az érett pálinkához meg kell érnie az embernek is. Erre mindketten megsértődtek, meg mondogatták hogy köszi szépen hogy így öregítem őket. Múltkor például megkérdeztem tőlük, hogy ismerik e a Dragon Ball-t, ami az én gyerekkoromban futott. Mindketten megsértődtek, hogy már miért ne ismernék, annyira azért nem öregek, hogy ne ismerjenek ilyen "meséket", stb. Vagy akármit mesélek nekik a gyerekkoromból, folyton belekárognak, hogy "az nem csak a te gyerekkorodba volt úgy, hanem a mienkben is, nem vagy azért annyival fiatalabb nálunk, bla, bla..." Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de gyakorlatilag minden napra jut 1-2 ilyen szituáció, már komolyan, úgy érzem, hogy aknamezőn sétálok, amikor velük beszélgetek. Nem tudom, mit mondhatok, és mit nem, mit fognak kiforgatni a szavaimból, és úgy értelmezni, hogy én öregítem őket. Minden 30 fölötti nő így viselkedik a fiatalabbakkal?

2019. szept. 2. 13:51
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

A pálinka szeretete vagy nem szeretete nem életkorfüggő.


A Pokémont meg én bírtam, pedig idősebb vagyok a bátyádnál, öcsémmel együtt néztük, aki a bátyáddal egyidős lehet. Ez sem életkorfüggő.


Itt te vagy az, aki életkori kérdést csinál ezekből a dolgokból, ők pedig persze, hogy provokálásnak érzik, ha úgy adod elő.

2019. szept. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Persze mivel én ilyen közegben nőttem fel, szerintem ez sok mindentől függ, az ország melyik területén élsz, gazdag vagy szegény környéken, kik vesznek körül, milyen gondolkodásmód dívott ott és akkor, amikor gyerek voltál. Ezért én magamból indulok ki, és a saját tapasztalatom az, hogy régen nem igazán barátkoztak gyerekek két évnél fiatalabb, vagy idősebb társukkal. Mert egyszerűen túl nagy volt a szakadék. Egy gyerekév felér 5 felnőtt évvel is akár. És olyan jó néha nosztalgiázni azon, hogy valaki idejébe mondjuk menőek voltak e a 90-es évek slágerei, vagy inkább röhej tárgya. De ilyesmit se tehetek szóvá a kolléganőknek, mert kiakadnak. Például apám azóta is röhög rajta, hogy hogy a redvába tudtak annak idején Kozsót hallgatni az akkori fiatalok, akik most 40 körül vannak, akkoriban voltak fiatalok, apám meg (akkor) 40 évesen csak visított rajtuk. Ma már apám 60 fölött van, és teljesen jól el tud beszélgetni egy 40 évessel, és furcsa mód egyikük se sértődik meg azon, hogy ki hány éves, és hogy kinek milyen zenei irányzata volt régen, max jót röhögnek rajta utólagosan.
2019. szept. 2. 17:23
 23/32 anonim ***** válasza:
30%
Haha, elég ismerős szituáció. A minap ültünk az irodába négyen, és felhangzott a rádióból az "Álomhajó" című igen bugyuta dalocska a 90-es évekből. A legfiatalabb kollégám, azt mondta nevetve, hogy ez a dal az egyik legkorábbi emlékképe az életében. Emlékszik, hogy bilizés közben ez a dal szólt, és akkor azt hitte, hogy a "vakitafény" egy szó. Tehát "álmodd hogy vakitafény", aztán az anyukáját kérdezte, hogy mi az a vakitafény, és miért jó annyira arról álmodni? Nevettünk, aztán én is elmeséltem (29), hogy engem a gyerekkori táborozásomra emlékeztet ez a dal, 8-9 éves lehettem akkor, és a lányok nagyon szerették ezt a hülye dalt, és énekelgették egész nap. A főnököm, aki 60 körül van, csak röffentett egyet, hogy ez a dal már régen is nagy szar volt, most meg még rosszabb. Tehát tök hangulatú beszélgetés ment, a 38 éves kolléganőm meg csak fapofával meredt maga elé. Mindenfajta gonoszkodás nélkül, csak szerettem volna hogy ő is elmondja az emlékét erről a dalról, megkérdeztem, hogy "Ti meg erre buliztatok régen, nem? Akkor lehettél tinédzser, amikor ez a dal nagy sláger volt." Na, erre aztán úgy megsértődött, hogy ki is ment a teremből :D Néha tényleg teljesen mindegy, mit mondasz, és hogy milyen szándékkal. Magukra veszik, hogy te öregíted őket.
2019. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

"a 38 éves kolléganőm meg csak fapofával meredt maga elé. Mindenfajta gonoszkodás nélkül, csak szerettem volna hogy ő is elmondja az emlékét erről a dalról, megkérdeztem, hogy "Ti meg erre buliztatok régen, nem? Akkor lehettél tinédzser, amikor ez a dal nagy sláger volt." Na, erre aztán úgy megsértődött, hogy ki is ment a teremből"


A 38 éves kolleginát lehet, hogy mondjuk egy kamaszkori szerelmi csalódásra emlékezteti, amit meg nem biztos, hogy az orrotokra akart kötni. Az is lehet, hogy teljesen máshol járt gondolatban, és zavarta a ti csacsogásotok. Nekem volt kollégám aki pont a közvetlen kollégái állandó cseverészése miatt rendszeresen keresett egy csendesebb irodát az épületben, mert zajban képtelen volt dolgozni.


Én kamaszként bírtam az Álomhajót, ciki, nem ciki, nem számít. De azért ha valaki nem vevő egy témára, nem kell vele erőltetni.

2019. szept. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

"csak szerettem volna hogy ő is elmondja az emlékét"


Ennek sincs köze az életkorhoz, mert ezek alapján te 60 éves nénike vagy, akinek mindent tudnia kell.

2019. szept. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi barátkoztunk. 8-an voltunk barátok, ötünknek volt 3 évvel fiatalabb tesója, kettőnek 6 évvel fiatalabb, úgyhogy sok mindenben benne voltunk.


A legtöbb ember meg nem azt nézi, mi a kor zenéje, hanem mit szeret. A húgom akkori metált hallgatott, én mégsem ismerem azokat az együtteseket, én meg Beatles-t hallgattam, olyan dalokat, amik azelőtt kijöttek, hogy anyám megszületett volna. Linkin Park-ért együtt rajongtunk. Ő 3 évvel fiatalabb, és szerinte volt ratyi a Pokémon, nem szerintem. Tamagocsink is volt, együtt Barbie-ztunk, együtt nyúztuk a játékot az Atari-n.

2019. szept. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

De kérdező, ti nem barátok vagytok, hanem kolléganők. Munkában igenis kell lennie egy egészséges távolságtartásnak. Egyáltalán hogy tudtok napi 5-6 órát dumálni? Dolgozni ki fog?


Ilyenkot azért hálát adok, hogy 20 férfival dolgozok együtt, akikkel nem kell feleslegesen jópofizni és tudunk dumálni anélkül, hogy egymás érzéseiben és magánéletében vájkálnánk. Hidd el, nem minden nő vevő arra, hogy non-stop fecsegjen minden hülyeségről. 27/N

2019. szept. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

1. A munkatársaim sokkal beszédesebbek, mint én. Nem én erőltetem a beszélgetéseket, hanem inkább ők.


2. A napi több óra beszélgetést ne úgy képzeljétek, hogy ülünk egy kerekasztalnál, azt megy a téma. Mindenki ül a maga gépe előtt, könyvelget, és közben megy a beszélgetés.


3. Lassan 6 éve vagyunk munkatársak. 6 év alatt ne beszélgessünk semmi személyesről? Csak a felszínes locsogás menjen? Ki mit főzött? Ki mit posztolt, hahaha? Vagy bulvárpletykák bűzöljék a légkört? Én vagy beszélgetek normális dolgokról, vagy inkább csendben maradok. A felszínes pletykálkodásnál nincs rosszabb dolog a világon.

2019. szept. 2. 20:15
 29/32 anonim ***** válasza:
A normális dolog nem feltétlen jelenti azt hogy bele kell keverni másnak a magánéletét. Ezer más dologról is lehet dumálni. De most már tényleg érdekel, hogy mit dolgoztok ha ennyire nem kell hozzá koncentrálni, hogy simán vegigdumaljatok a napot.
2019. szept. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Most mi számít magánéletnek? Ha megkérdezem, mit főzött, akkor az nem magánélet? De ha megkérdezem, gyerekkorában mi volt a kedvenc meséje, az már magánélet? És ha igen, miért ne beszélgethetnénk erről?


A munka könyvelés. Egy kis cégnek vagyunk a könyvelői. Van mikor egész nap pötyögni kell, van mikor pár óra alatt végzünk egy nap.

2019. szept. 2. 21:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!