Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A 30 fölötti nők miért sértődn...

A 30 fölötti nők miért sértődnek meg folyton, ha valahogy szóba jön az életkoruk?

Figyelt kérdés
De nem is kell feltétlenül, hogy szóba jöjjön, elég, ha ők csak azt hiszik bármilyen ártalmatlan mondatból kifacsarva. Én 25 vagyok, de van két 35 éves kolléganőm. Tök jó fejek amúgy, el lehet velük dumálni, de egyszerűen minden szavamban, mondatomban keresik azt a pontot, amibe bele tudnak kötni az életkoruk miatt. Mondok egy példát: Legutóbb egy céges bulin ittunk egy kör pálinkát. Nekem nagyon nem ízlett, ők meg azt mondták, hogy tök finom. Erre én csak annyit mondtam (ami mellesleg szerintem igaz is) hogy az érett pálinkához meg kell érnie az embernek is. Erre mindketten megsértődtek, meg mondogatták hogy köszi szépen hogy így öregítem őket. Múltkor például megkérdeztem tőlük, hogy ismerik e a Dragon Ball-t, ami az én gyerekkoromban futott. Mindketten megsértődtek, hogy már miért ne ismernék, annyira azért nem öregek, hogy ne ismerjenek ilyen "meséket", stb. Vagy akármit mesélek nekik a gyerekkoromból, folyton belekárognak, hogy "az nem csak a te gyerekkorodba volt úgy, hanem a mienkben is, nem vagy azért annyival fiatalabb nálunk, bla, bla..." Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de gyakorlatilag minden napra jut 1-2 ilyen szituáció, már komolyan, úgy érzem, hogy aknamezőn sétálok, amikor velük beszélgetek. Nem tudom, mit mondhatok, és mit nem, mit fognak kiforgatni a szavaimból, és úgy értelmezni, hogy én öregítem őket. Minden 30 fölötti nő így viselkedik a fiatalabbakkal?

2019. szept. 2. 13:51
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
20%

Alig vártam, hogy elmúljak 30. Már a 40-et is várom. És nem látszik rajtam a korom.


10 év sok tud lenni, például volt olyan munkatársam, aki azt sem tudta, hogy mi a kazetta vagy mi az a Linda nevű(egyébként moslék) sorozat. A csattogós lepkéről ne is beszéljek.


A pálinkáról az a véleményem, hogy úgy szar ahogy van, de mivel itthon ez a pia ezért kénytelen vagyok elfogadni és meginni, különben sértés lenne. (HP, minden gazda hallani akarja hogy mennyire finomat csinált, nem illik visszautasítani vagy lehúzni) Nem kell hozzá megérni semmilyen formában sem.


A dragon ball akkor is fos volt meg most is(ismétlik, remélem a Sailor Moon nem lesz újra), én pl gyűlöltem, pedig én akkor már tininek számítottam.

De a Looney Toonst a mai napig szeretem, pedig azok a rajzfilmek az 1930-60-as években készültek.



A kollégáid csak simán tipikus nők. Sértődősek, nyomik, rinyálnak.


Mellékesen egy 10 évvel fiatalabb már nem az én korosztályom, más életszakaszban vagyunk. Más dologat éltünk meg(már csak a redszer miatt is). nem nagyon tudok vele csak felszínes dolgokról beszélni.

2019. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
95%

Lehet csak idegesíti őket, hogy nem gondolkozol. Nem tudom, magyarul hogy van a "millennial" generáció, de a 81 és 96 közt született emberek tartoznak ide, tehát egy generáció vagytok. Én 32 vagyok, és Dragon Ball az én gyerekkoromban volt. Az, hogy 8 éves voltam, vagy 12, mindegy, a gyerekkorom része, ahogy a tied is.


Nekem a kedvencem az, mikor hallanak a kicsik, ilyen 15-16 évesek valami zenét egy filmben, és akkor hú, van egy banda, biztos nem hallottam róluk, mert ők most fedezték fel, Black Sabbath a nevük.........


De anyumnak ugyanilyen idegesítő volt, mikor csodálkoztam, hogy ismeri a Van Halen-t. Hát hogy ne ismerné, 22 évvel többet élt a Földön, mint én.


Szerintem amúgy eleinte megsértődtek, és most már direkt cukkolod őket. Vagy a "30 felett minden nő rohad" kérdező vagy. Ez esetben brava, kreatív.

2019. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
33%

A nők egy része érzékeny a korára.

Valljuk be öregedő, vagy öreg nőnek lenni nem túl nagy boldogság, a férfiaknak meg sokszor még jót is tesz.

Én is nő vagyok, de soha nem érdekelt a korom, soha nem fiatalítottam magam, de ez a ritkábbik eset.

2019. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Na várjál, azért neked sem kell ötleteket adni, hogy feldobd a labdát. Nem szereted a pálinkát, nem baj, én szeretem a JÓ pálinkát (a bolti lötty nem az, mindegy, milyen márka), ez nem életkorfüggő, te meg életkori kérdést csináltál belőle, és meglep, hogy lecsapták a labdát?

Dragon Ball, felsős általános iskolás kamasz voltam, amikor elindult Magyarországon, 34 éves vagyok, miért ne ismerhetné egy 30-as?

Nekem nincs gondom a te korosztályoddal az életkorotok miatt, de nem mindegy, hogyan adod elő a mondandódat, az lehet sértő.

2019. szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy kicsit túlságosan ki vagy élezve erre a korkülönbség dologra. Én 27 vagyok és tökéletesen bármiről el tudok csevegni 23-40 közötti kollégáimmal. A tizenéveseknél tényleg érzem a generációs szakadékot, de a te esetedben mindössze pár év a különbség, azért az nem olyan egetrengető, hogy mindig találj vmi kifogást arra hogy megemlítsd.
2019. szept. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Úgy tűnhet, hogy direkt cukkolom őket, de mivel 8 órát vagyunk együtt, ebből 5-6 tuti beszélgetés munka közben, így persze az égvilágon mindenről megy a téma, és 1000-ből 1-szer a nagy számok törvénye alapján csúszik be valami életkori különbözőséget haloványan firtató elem, ami ugye sértődéshez vezethet. Én nem akarok mást, csak felszabadultan beszélgetni, és nem feszélyezve érezni magam, hogy mikor mit mondhatok és mit nem. Szerintem pont ez az igazi baráti közvetlenség, ha mindenkivel mindent megvitattok. Ha az ember csak a protokoll szerint megírt dolgokról, és az etikett alapján jóváhagyott stílusban kommunikálhat másokkal, az csak passzív távolságtartást szül.
2019. szept. 2. 16:22
 17/32 anonim ***** válasza:

Azért jobban odafigyelhetnél a mondandódra, azt a pálinkás jelenetet te provokáltad ki, semmi szükség nem lett volna rá. Elintézhetted volna annyival - mint ahogy az én pálinkát nem szerető ismerőseim teszik -, hogy te nem szereted a pálinkát, és nem teszel megjegyzést mellé, hogy "meg kell érni hozzá".

Az általad ismert dolgokat sem kell szűk időkeretek közé helyezned, hiszen több korosztály ismerheti azt, amit te, és ebben nincs semmi meglepő, szokatlan vagy furcsa.

Ismertebb zenekarok több évtizedet is lehúznak, és az unoka is bulizhat arra, amire fiatalon a nagyi.


Szerintem inkább neked kellene jobban nyitnod abba az irányba, hogy a nálad 10 évvel idősebbek (te is leszel annyi, ha megéled) nem annyira öregek, mint amennyire te soknak érzed ezt a korkülönbséget.

2019. szept. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Akkor mondok egy példát, hogy még 10 év se kell ahhoz, hogy az ember teljesen más közegben élje le gyermekévei bizonyos részeit, amik ugye örökre nyomot hagynak benne felnőttként is. Például én pont abban a korban voltam, hogy még menőnek gondoltam a Pokemont, mert akkor voltam kb 5-6 éves, amikor ment. A bátyám, aki ekkor már 11 éves volt, dedósnak tartott engem, hogy ilyen hülyeséget nézek, és hatalmas ellentét volt köztünk emiatt. Röhejes, de akkor is ez volt. Folyamatosan veszekedtünk, hogy most az egyetlen TV-nken ez menjen, vagy ne. Aztán az unokaöcsém, aki EGY évvel fiatalabb csak nálam, nézett egy másik mesét is később, a Digimont. Azt meg én tartottam dedósnak, és csúfoltuk is egymást érte rendesen. De ez csak egyetlen mese volt. Ugyan így voltunk a zenékkel, az ételekkel, mindennel gyerekként. 1-2 év óriási különbségeket hozott. A harmadikosok még gyűjtőtték a Master Croc kártyákat, a negyedikesek pedig már halál dedósnak tartották az egészet, ezért, hogy a kisebbeket cseszegessék, tüntetőleg tépték szét a szemük láttára a kártyákat, azok meg sírtak. Hihetetlen ellentéteket szült gyerekként 1-2 év is, felnőttként már persze nem olyan kirívó, hogy valaki egy 10-essel fiatalabb, vagy idősebb nálad, de akkor is, ha a múltról való merengés a téma, akkor elő fognak jönni a korbeli különbözőségek. És ezzel az égvilágon semmi probléma nincs, sőt, ez adja a zamatát az egésznek, hogy különböző korszakokban nőttünk fel, ezeken pont hogy nem megsértődni kéne, hanem jókat nosztalgiázni.
2019. szept. 2. 16:37
 19/32 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha a pálinkás dolgot én dicséretnek szántam? Hogy kell hozzá egy bizonyos életkor? Ez mitől degradáló? És szerintem konkétan még igaz is. Az összes korombeli barátom utálja a pálinkát, de rühelli, és mintha 30 körül lenne egy határvonal, hogy afelett meg már mindenki szereti. De az is lehet, hogy 30 fölött mindenki csak tapintatos, és azt hazúdja, hogy finom volt, hogy ne sértse meg a gazdát. De ezt nekem nem kell tudnom, úgyhogy lehet erről saját elméletem is, amit miért ne oszthatnék meg bárkivel, ha nincs mögötte sértő szándék, sőt, ha bármilyen szándék van mögötte, az inkább elismerő?
2019. szept. 2. 16:40
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan 12-13 voltam, mikor a Pokémon menő volt, és nekem menő volt. Egy csomó minden a személyiséged miatt menő vagy nem menő, nem a korod miatt. Nekem a mai napig megvannak a Pokémonos kártyák meg korongok. Ha 12 évesen egy 6 éves elkezdett volna nekem, az akkori pokémonmesternek beszélni a pokémonokról, szétalázom, hogy mit hisz a kis csíra, olvasni sem tud, de már menőzne? 😃
2019. szept. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!