Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A 30 fölötti nők miért sértődn...

A 30 fölötti nők miért sértődnek meg folyton, ha valahogy szóba jön az életkoruk?

Figyelt kérdés
De nem is kell feltétlenül, hogy szóba jöjjön, elég, ha ők csak azt hiszik bármilyen ártalmatlan mondatból kifacsarva. Én 25 vagyok, de van két 35 éves kolléganőm. Tök jó fejek amúgy, el lehet velük dumálni, de egyszerűen minden szavamban, mondatomban keresik azt a pontot, amibe bele tudnak kötni az életkoruk miatt. Mondok egy példát: Legutóbb egy céges bulin ittunk egy kör pálinkát. Nekem nagyon nem ízlett, ők meg azt mondták, hogy tök finom. Erre én csak annyit mondtam (ami mellesleg szerintem igaz is) hogy az érett pálinkához meg kell érnie az embernek is. Erre mindketten megsértődtek, meg mondogatták hogy köszi szépen hogy így öregítem őket. Múltkor például megkérdeztem tőlük, hogy ismerik e a Dragon Ball-t, ami az én gyerekkoromban futott. Mindketten megsértődtek, hogy már miért ne ismernék, annyira azért nem öregek, hogy ne ismerjenek ilyen "meséket", stb. Vagy akármit mesélek nekik a gyerekkoromból, folyton belekárognak, hogy "az nem csak a te gyerekkorodba volt úgy, hanem a mienkben is, nem vagy azért annyival fiatalabb nálunk, bla, bla..." Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de gyakorlatilag minden napra jut 1-2 ilyen szituáció, már komolyan, úgy érzem, hogy aknamezőn sétálok, amikor velük beszélgetek. Nem tudom, mit mondhatok, és mit nem, mit fognak kiforgatni a szavaimból, és úgy értelmezni, hogy én öregítem őket. Minden 30 fölötti nő így viselkedik a fiatalabbakkal?

2019. szept. 2. 13:51
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok, nem olvastam végig minden választ, úgyhogy most így szólok hozzá a dologhoz.


Rettenetesen direkt és őszinte vagy, kérdező. Olyan szinten, hogy az már bántó. Nekem is van ilyen barátnőm, és habár én ezt elfogadom, el tudom fogadni, nem mindenki tudja. Szerintem lehetnél kicsit tapintatosabb, nem kell folyton mindenkivel beszélgetni mindenről, nem kell személyeskedni.

2019. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Beszélgethettek erről kérdező, de nem folyamatosan, és tudni kell, hogy kinél meddig mehetsz el. 6 év alatt már ki kellett volna tapasztalnod, hogy kinél mit lehet.

Ráadásul lehet csak azért cseverészik egyik-masik kollégád, mert nem tudja hogyan bújjon ki, és valójában a hata közepére se kívánja a vallatást. Szegény anyám ilyen, ő is tele van női munkatársakkal és állandóan zaklatják minden hülyeséggel, nem hagyják nyugton dolgozni. Nem mindenki ugyanolyan típusú mint te, ezt vedd figyelembe. Én úgy érzem a leírásodból, hogy baromi sok vagy.

2019. szept. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!