Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek a legtöbb munkahel...

Szerintetek a legtöbb munkahelyen elvárás az, hogy a munkavállaló betegen is bejárjon dolgozni?

Figyelt kérdés
Vagy csak azért mennek be a dolgozók mert kevés a táppénzes juttatás, vagy félnek attól hogy mást találnak a helyükre?
2019. szept. 3. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos igen. Rengeteg kérdés volt itt csak a GYK-n arról, hogy a munkáltató kivágta a kérdezőt, mint macskát egészségügyi sétára, csak mert 40 fokos lázzal, vagy heveny gyomor-bél huruttal nem ment be dolgozni.

Magyarországon, ahol a munkáltatót védi minden törvény és rendelkezés, nyugodtan lehet akkora görény az alkalmazottakkal, amekkora akar lenni. És lesz is.

2019. szept. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Az olyan helyeken, ahol a munka igényel szaktudást, pl kütyügyárban szalag mellett, szerintem hamarabb kiteszik az embert ha gyakran beteget jelent, mert kb bárkit beállíthatnak a helyére. Ahol én dolgoztam a szakmámban, kevés volt a fiatal szakképzett munkaerő, akiket érdemben dolgoztatni lehet, ezzel sokan vissza is éltek. Egy gyanús fingás miatt 3 napig otthon maradtak páran havonta legalább 1x. Én azt mondom úgy tisztességes, hogy aki valóban beteg az ne menjen be megfertőzni a többieket, aki meg egészséges az dolgozzon. Ha lennének alkalmazottjaim, a naplopókat én is kiraknám
2019. szept. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahol a munka NEM igényel szaktudást*
2019. szept. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Több helyen tapasztaltak, hogy a dolgozók azt hitték van ilyen elvárása a vezetőknek, pedig nem volt. Hiába mondta a vezető, hogy neki rossz, ha betegen bejönnek és végigfertőznek mindenkit, akkor is nyavalyogtak, hogy be "kell" menni betegen.

Emiatt a válaszom: szerintem nem.

2019. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Ahol létezik a jelenléti bónusz, ott elvárás. Más helyen nem. Pl. ha egy óvó néni bemenne 40 fokos influenzával, igen szépet kapna a fejére a főnökétől is, meg a szülőktől is.
2019. szept. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Normális helyeken úgy hazazavarnak, ha betegen mész be, hogy a lábad nem éri a földet.

Egyrészt miért jó, ha összefertőzöl minden kollégát?

Másrészt miért jó, ha túlhajtod magad betegen, lábon hordasz ki valami szrt, és utána nem pár napig, hanem hetekig nyomod az ágyat?

2019. szept. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos pont azért kellett bejárjak sokszor betegen is, mert hatalmas volt a munkaerőhiány és a munka amit végeztem/tünk az a folyamatos szakképzés (nem fizikai munka) során sajátítottuk el. A főnökök meg még bűntudatot is keltenek az emberben, hogyha betegen otthon merészelt maradni, ha meg bementünk kaptunk egy vállon veregetést. Még az is szerepet játszott, hogyha el mentem táppénzre senki se csinálta meg a munkámat, így ha visszajöttem kb 2-3x annyi meló volt - szabadsággal egyébként ugyanez volt a helyzet. Azóta már felmondtam és nem bántam meg. :) 1 év alatt összesen 3 napot voltam szabadságon és 2x táppénzen akkor is rövidebb ideig, inkább bent voltam ha törik, ha szakad.
2019. szept. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha én beteg vagyok, akkor nem megyek be dolgozni. Ha ki rúgnak, akkor be lehet perelni a munkáltatót, nem szabad annyiban hagyni! Ha már hőemelkedése van az embernek, nem ajánlatos be menni dolgozni, mert csak rosszabb lesz.
2019. szept. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, a South Park-ban is elhangzott: "Perelni mindig lehet!"


Hogy megnyersz-e egy pert egy olyan céggel szemben, akinek az ügyvédje keresztbe lenyel reggelire, az már más tészta ugye...

2019. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!