Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nalatok a munkahelyen megenged...

Nalatok a munkahelyen megengedett a mobil hasznalat?

Figyelt kérdés

Ügyfelekkel dolgozunk,, eddig kint lehetett egy polcon, ahol az ügyfél nem látja, felvehettük a fontos hívást, telefonálhattunk is ha muszáj volt. Viszont nem egy kolléganőm nyomkodja a telefont az asztal alatt, ezért meglett tiltva, hogy elől legyen, el kell zárni a szekrénybe. Az én kedves kolléganőm ezen teljesen kiakadt, hogy őt az ügyvédje bármikor keresheti, meg vannak gyerekei....ahogy amúgy legtöbbünknek, de ő kivételezettnek érzi magát. Ha nem nyomkodta volna a facet, ott lehetne a telefon, ennyit erről.

Nálatok hogy működik ez?



2019. szept. 6. 15:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Szalag mellett dolgozom, nem lehet használni a telefont. Ha valakinek gyereke van, vagy beteg rokona, vagy fontos hívást vár és jelzi ezt a főnöknek, akkor meg van engedve. De csakis ezekre a célokra, és nem facebookra.

Alapból én is szemétségnek tartom, hogy teljesen elzáratják a telefont, de el kell ismerni, hogy ha valaki másra használja, mint fontos dolog, az a munka rovására megy.

2019. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A mostani munkahelyemen lehet. De dolgoztam call centerben, ahol csak a folyosón használhattad, nehogy ügyféladatokat lopj. Diákként anno kasszáztam a Tescóban, oda le hetett bevinni telefont, az öltözőben kellett hagyni. Ha sürgős hívást vártál, akkor sem, a recepciót kellett hívnia, aki mindeképp el akart érni téged.
2019. szept. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk senki se figyeli.
2019. szept. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Busssofőr vagyok. A köcsög utas levideóz ha használom, azt elküldi az RTL-be.
2019. szept. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs megtiltva, legyen elvégezve a munka és kész. Hogy ezt telefonnal a zsebedbe teszed meg vagy anélkül, az már senkit nem érdekel. Meg a főnök se tudna elérni napközben ha nem lenne nálam, a kollégák szintúgy. Céges mobilt nem szeretem. L/23
2019. szept. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk bármi megengedett, ami

a.) legális,

b.) nem akadályozza azt, hogy határidőre el legyen végezve a feladat.

Mobilozhatunk nyugodtan, ha mellette időben megcsináljuk, amit kell.

2019. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Gyárban általában ahol ügyelnek a technológia lopásra, nem lehet bevinni.

Nálunk nem lehet, de mindenki beviszi, viszont nem nagyon szokta senki nyomkodni.

Engem, meg még egy-két embert kivéve, de nekünk a rendelkezésre állás miatt megengedett a használat és a fotó/videó készítés is, belsős célokra. Kell is, ha olyan probléma van.

Azt hozzá teszem: mi csak akkor nyomogatjuk, ha épp nincs jobb dolgunk, mert minden rendben van és ritkán kell csak beavatkozni. Bevállalunk kényelmesben pár plusz feladatot, és ha unjuk, akkor kicsit lazítunk. Senki nem szól érte, pedig mindig látja a főnök. Ami kell az úgyis kész és jó is, ha dolog van akkor azonnal pattanunk, nincs oka csesztetni minket.

Amíg én is operátor voltam, inkább kint hagytam a telefont, mert én ilyen hülye jógyerek vagyok.

2019. szept. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alapvető munkaeszközöm a telefon, így mindig ott van.


Ettől függetlenül néha jöttem már úgy vissza a munkaterületről (építőipar) hogy ki kellene tiltani az építkezésről. Ami nyilván nem megondható, de sajnos a jelenlegi helyzet is siralmas.


Saját építésvezető munkatársam rendszeres programja a cigi+kávé+telefon kombó nagyjából fél napon át. Amikor meg nem látja senki (vagy azt hiszi) akkor falnak, korlátnak, akárminek dőlve nyomkodja a telefont, Tinder, facebook meg minden megy. Nem sajnálom tőle, csak felmegy bennem a pumpa, mikor a projektvezető rám osztja ki az ő feladatait, "az építésvezetők hagy dolgozzanak" címszóval.


De az alvállalkozó embereitől kezdve a segédmunkásokig mindegyiknél azt látom, hogy ha 2 percre nem nézel oda, már a telefon köré gyűlnek. Vagy másik kedvenc az egész nap barátnővel skypeolós típus. Aztán nap végén meg jönnek be, hogy hát ma se lettek kész.


Nem konkrétan a telefon ellen vagyok, és sajnos ezek az emberek nélküle is "feltalálnák" magukat és megoldanák, hogy épp ne kelljen semmit se csinálni.

2019. szept. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk (sajnos) olyan laisse faire stílus van, hogy igen, megengedett.
2019. szept. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A kérdéstől elvonatkoztatva minden elismerésem a gyári munkásoknak. Én nem vagyok mobilfüggő, de hogy 8 órából 8-at szó szerint végigdolgozzak főleg fizikait-monotont, kemény lehet.
2019. szept. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!