Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Irodában csak extrovertált...

Irodában csak extrovertált személyiséggel lehet hosszú távon túlélni?

Figyelt kérdés

Úgy látom azok az emberek akkor folyton csak csevegnek (még ha közben nem is dolgoznak) sokkal nagyobb elismerésnek örvendenek mint akik hallgatnak általában és végzik a munkájukat.

Ennek köze van a személyiségtípushoz? Az extrovertált embereket általában pozitívabban értékelik mint az introvertáltabbakat?


2019. szept. 10. 11:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos szerintem igen. Nekem introvertáltként nagyon nehéz az irodában.
2019. szept. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az extrovertált emberek könnyebben szót értenek másokkal, és valljuk be, fontos, hogy az embernek legyen beszélőkéje, ahogy feljebb szeretne jutni a ranglétrán. A feladatok kiadása, szervezése, meetingek, konferenciákhoz mind-mind beszélni kell, amik nem az introvertáltak előnyei (vagy jellemzői).
2019. szept. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is csak megerősíteni tudom. Introvertált irodai melós vagyok, itt főleg a nagyszájúaké a terep.

Valakinek mindig dumálnia kell az irodában, ha meg nem veszel részt a beszélgetésben, egyből kérdezősködnek, hogy "mi bajod, nem aludtál, beteg vagy, megsértettelek, miért nem beszélgetsz?

Pedig olyan jó lenne csendben dolgozni, hogy teljes mértékben a munkámra tudjak koncentrálni.

Már azon gondolkodok, hogy szerzek c-s jogsit és elmegyek sofőrnek, a kamionban legalább egyedül lennék.

2019. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2


Tehát kijelenthetjük, hogy az introvertáltak hátrányosan vannak megkülönböztetve?

2019. szept. 10. 12:14
 5/13 A kérdező kommentje:

3


Dettó. Képességeim simán megvannak akármilyen feladatokat elvégezni de sajnos emiatt nem valami boldogító bejárni dolgozni.

2019. szept. 10. 12:15
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

"2



Tehát kijelenthetjük, hogy az introvertáltak hátrányosan vannak megkülönböztetve?"


Nem. Viszont egész egyszerűen a vezető beosztású emberek, akiknek ügyfeleket kell szerezniük, velük tárgyalni, szinte mind-mind olyan ember, akinek be nem áll a szája. Ehhez a beosztáshoz ez elengedhetetlen.

Irodában én is szeretek beszélgetni a kollégákkal, mert utálom, ha csend van, dögunalom, és nem megy az idő. Bár én a 40 munkaórámból 20-at fordítok csak munkámra, mert hamarabb végzek a dolgommal. Ez van.

2019. szept. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én introvertáltként tök jól érzem magam az irodában, jóban vagyok a kollégákkal, nem érzem úgy, hogy hátrányom származna a dologból.
2019. szept. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Előző munkám irodai volt, és ahogy írták előttem, ha nem vettél részt az állandó beszélgetésben, akkor már kérdezgettek, hogy mi van veled, csak nem vagy beteg, milyen kis csendes vagy, megsértődtél... Aztán ők sértődtek meg, ha szóltam, hogy kicsit halkabban, mert dolgozni szeretnék, tele vagyok melóval. Persze nem volt arányos a munkateher, tehát az introvertalt személyiségem mellé bejátszott az is, hogy háromszor annyi feladatom volt, így ők nagyon ráértek dumcsizni, míg én kapkodtam a fejem. Aztán eljöttem másik munkahelyre, a feladataim megkaptak ők, úgyhogy már lehet nincs annyi duma.
2019. szept. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8


Ez az. Introvertáltként tényleg többet kell dolgozni és még akkor sem biztos, hogy te kapod a dicséretet. Sőt, örülhetsz ha békén hagynak.

2019. szept. 10. 13:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó, nálunk a főnök se volt a toppon. Hiába szóltam, hogy aránytalan a terhelés, nem csinált semmit, félt a konfliktustól. Utána meg meglepődött, hogy leléptem. De tény, hogy a nagyszájúak hamarabb célt érnek, és nemcsak az irodában.
2019. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!