Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik irodában dolgoztok, hol...

Akik irodában dolgoztok, hol eszitek meg az ebédeteket? Nekem fura, ahogy barátnőméknél van, többi lent.

Figyelt kérdés

Náluk úgy van, hogy többség otthonról hoz főtt ételt, és van egy kis konyha, benne mikró. Eddig oké is, de azt mondta, felmelegítik, és beviszik az irodába, és ott eszik meg, munka közben kanalazzák/villázzák a kaját.

Én itthonról dolgozok, amikor munkahelyen dolgoztam, akkor aki elment a céges kajáldába, az ott evett meleget, aki nem, az szendvicset evett ebédszünetben. Hogy egy irodába bevisznek felmelegítve öten mondjuk ötféle meleg kaját, szerintem nem annyira oké, annyit rá lehetne szánni, hogy a konyhában megegye az ember. (Mielőtt a "miközödhozzá" kérdés megjelenik, hívtak oda dolgozni. Persze nem ez fogja eldönteni, hogy megyek-e:)



2019. szept. 11. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

irodaházban vagyok recepciós, így nekem a recepción kell ennem(utálok így enni) Vannak irodisták, akik tényleg a helyükön eszik a főtt kaját, mert kaja közben is dolgoznak. aztán vannak, akik a helyi étteremben esznek, és vannak, akik a kiskonyhában. De az esetek többségében, értsd, 98%ban nem esznek a kollégák az irodájukban főtt kaját, de még csak a reggelit sem.

2019. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs hely leulni a konyhaban. Tea konyha melegiteni van hely + a huto es ennyi. Mindenki az irodaban ulve eszik. Van aki elmegy pl helyi etterembe.
2019. szept. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az emeleten nincs konyha, csak egy kis lyuk a hűtővel, mikróval, mindenki az asztalánál eszik, nincs belőle gond. Szellőztetünk normálisan amúgy is.


Lehetne menni két emelettel lejjebb az operátorok étkezőjébe enni, de valahogy senki sem úgy szokta.


Ja és nem csak házi koszt és szendvics van, hanem van közte más opció is.

2019. szept. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk megtiltották hogy az irodában együnk, leginkább higiéniai okok miatt meg sokan nagyon disznó módon tudtak enni ami végett összekenték a billentyűzetet, asztalt stb...

Akkor közölték hogy minden üzemépületben kialakítanak egy étkezőt ahol lehet enni inni, kaját melegíteni, kávét főzni, mosogatni stb... és csak ott lehet enni és inni. Inni sem ihattunk az irodában csak is kizárólag vizet engedélyezték vagy a szódát, esetleg ásványvizet, de üdítőt, kávét, tilos volt arra ott volt az étkező.

A céges konyhát meg kibővítették nagyobb étkezőrésszel, és a kis büfé is oda költözött és a munkaközi szüneteket is úgy alakították hogy ne egyszerre menjen oda az összes dolgozó hanem csoportonként beosztották hogy ki mikor menjen szünetre. Ez így még működik is nálunk. Akinek olyan munkája van hogy állandóan a gép előtt kell ülnie a fontos e-mailek meg egyéb dolgok miatt, ők kaptak egy céges okostelefont amivel a legszükségesebb teendőiket email válaszolás, fontos telefonálást eltudják intézni, ebéd közben is ha tényleg olyan a munkája hogy nem fér bele az a 20-30 perc távollét sem.

Akit azon kaptak hogy az íróasztala előtt eszik vagy iszik az fegyelmit kapott egyből. Egyedül a víz ivás ami megengedett.

2019. szept. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a normális ideális az lenne ha ki lenne alakítva egy rendes méretű étkező . Ez nálunk rohadtul nincs így ha tetszik ha nem igenis muszáj az irodámban enni
2019. szept. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

" De az esetek többségében, értsd, 98%ban nem esznek a kollégák az irodájukban főtt kaját, de még csak a reggelit sem."


Na ez az. Én is úgy emlékszem, 94-ben dolgoztam utoljára munkahelyen, (könyvelő cég volt), az irodában még egy almát sem ehettünk meg, ki kellett menni a konyhába.

2019. szept. 11. 18:41
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindenkinek ment a zöld kéz!
2019. szept. 11. 18:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Az asztalomnál, ha sok a munka akkor közben dolgozok, ha annyira nem sűrű a nap akkor megnézek közben 1-2 youtube videót.

Mindenki így kajál, vagy kimegy egy étterembe és ott eszi meg, az épületben csak egy pici teakonyhánk van, nem nagyon lehet ott leülni. Vagyis oké, 2 ember be tudja magát préselni a fal és az asztal közé, és nyomoroghat 20 centis helyen egy kemény fa széken, miközben szaglássza a konyha fura szaghatásait. Az iroda ezzel szemben kényelmes. Kettesével vagyunk külön szobákban, és mi a "párommal" szellőztetés-mániások vagyunk, majdnem nonstop nyitva van az ablak, így nincsenek szagok. Mikor kezdtünk, akkor megbeszéltük, hogy van-e olyan kaja, aminek valamelyikünk utálja a szagát, és akkor azt nem eregetjük idebent. Az asztalainkat legalább hetente egyszer letakarítjuk, és kész.

Nekem már fura is lenne, ha "kijelölt helyen" kellene ennem. :D

2019. szept. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenki a saját asztalánál eszik, közben dolgozik, ha sok a meló. Nálunk nincs is külön konyha, minden harmadik-negyedik irodában van mikró, akinek az irodájában nincs, átviszi melegíteni a másik irodába, aztán visszamegy a helyére és ott eszik.
2019. szept. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!