Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan aki munkanélküli?

Van itt olyan aki munkanélküli?

Figyelt kérdés

Miért?

Mire vár?

Mióta?

Kor/nemet is írj.


2019. szept. 18. 12:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Miért?

Nos azért, mert ahol a munkáltatók már nem tudtak több bőrt lehúzni rolam onnan kitettek. Ezt még pár szerencsétlennel el tudják játszani egy darabig, aztán híre megy, hogy oda nem szabad jelentkezni és akkor majd sírnak, hogy jajjjj, niincs jelentkezőööö, miéért?? Hiszen olyan jók vagyunk!!

Ha-ha-ha!


Mire várok?

Mivel tapasztalatból és más dolgozók tapasztalatábol tudom, hogy magyarországon normális, élhető munkahely nem létezik, így a következő lehetséges rabszolgatelepre, ahová felvesznek és ellehetek ott ismét egy darabig, a cél, hogy ne a huszonezres segélyből kelljen nyomorogni. Magyar munkahelyekkel ennél többre nem lehet vágyni, ha nincs protekció.

Illetve arra, hogy találjak egy megfelelő képzést, ha több végzettségem van, legalább több szar lehetőség közül válogathatok. Juhé!


Mióta?

Ha úgy vesszük, November óta. Bár azóta voltak pár hónapos melóim, de semmi komoly.


44/n

2019. szept. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Azt magam sem tudom megmondani hogy miért, pedig próbálok rájönni. talán van bennem egy kis határozatlanság de nem hiszem hogy ez minden munkakörben számítana főleg hogy a jelentkezéseim nagy részére választ sem kapok tehát még csak a behívásig sem jutok el meg sem tudnak ismerni. Arra várok hogy friss diplomával valami munkát találjak ami nem "annyira" kizsákmányoló, nem kell a belemet kihajtani, jók a kollégák és nyugodt, rendezett környezetben, kényelemben melózhatok nem a fülsüketítő gép hangját hallom 8 vagy 12 órán keresztül egy gyárban ahol még hó végéig diákmelós vagyok. (ha a felsoroltak közül csak 1 megvalósulna már az is nagy öröm lenne) Július óta próbálkozok. Eléggé depresszív a hangulatom főleg hogy már ismerősökön keresztül is próbálkoztam gyakran érzem úgy hogy mindenki ellenem van és ökölbe szorul a kezem amikor meglátom az újabb plakátokat így a választási őrület utolsó napjaiban miszerint: "a rendszerváltás óta nem dolgoztak ennyien". Nehezíti a helyzetemet hogy vidéken élek anyagiak miatt nem tudok felköltözni a fővárosba. Az is igaz hogy bár egyetemen végeztem a diplomám csak főiskolai végzettségnek felel meg. 22/f vagyok.
2019. okt. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Tök mindegy. Ha "túlképzett" vagy, akkor meg az a baj nekik :/
2019. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapja aktívan keresek munkát, naponta 15/20 álláshirdetésre pályázok. A tapasztalataim; kell ember, de csak is ingyen! S, amíg van, aki kvázi ingyen megy el dolgozni egy 40 munkaórás munkahelyre annyiért, hogy abból még egy garzont, de csak egy szobát sem tud igazán fedezni, ergo az önfentartását nem tudja megoldani egy állandós állás által, addig a munkáltatók sose fognak fizetést emelni (!!!)

Ezt látom: a drogériák fel se vesznek, ha nincs rajtam vakolat mennyiségű smink. azt állítják, exlkluzívak, mégsem él meg belőlük a dolgozó. Lidl/Aldi szerencsejáték zrt alapon működik, vagy felvesz vagy nem, de 90%-ban a nem vesz fel kártyát húzom. Mivel a ahr-eseik szimpátia és nem végzettség/képzettség alapján szortírozzák a beérkező cv-ket. A kiskereskedelmi egységek, hiper marketek- és supermarketek a világ legkorruptabb és embertelenebb éhbérét kínáló cégek, és az alacsony kvalitású embereket kedvelik. A fitness boltokba modelleket alkalmaznak szimpla eladónak. Gym-be sem lehet elmenni csak ha valaki topmodell vagy súlyemelő, nekik pénz sem kell már nagyon, hiszen önmagukból élnek. Gyógyszertárba egyetemi végzettség híján fel sem vesznek. Szállodába hostesskedni/ recepciósnak/illetve felszolgálni is csak topmodell mehet. Szobalánynak is már, néhol extra szolgáltatást is kell nyújtani. Akárcsak irodai titkárnőként. Raktárosnak pasikat vesznek fel, nem nőket vagy ha igen, akkor a maszkulin termeteket. Moziba haveri protekcióval mehet az ember, reptérre még azzal se. A napi kifizetéses török/afgán/arab étteremekbe akkora a fluktuáció, mint Japán forgalmas utcáin. Street food truck-oknál szakács képesítés vagy haveri ajánlás kell. Az SSC-k magas kaviltást, de alacsony béreket adnak, bekerülni lehetetlenség a szférába, bent maradni a kereset miatt nem sokáig lehet. A belvárosi idegenvezetés, turista irányítás szintén haveri alapon működik. A leltározó cégek napi bejelentéssel egyszerűsítettbe foglalkoztatnak (se tb, se munkavállalói, legális mutyi az egész). Szintén a mag kellős közepén kell lenni a folytonos, mégsem fix jövedelemhez, tehát szimpátia alapú. A sarki kisboltokba és a dohányboltokba 12+ órázás van, a szabadnapot gyakran hírből sem ismerik. A benzinkutaknál ugyanez a helyzet. Gyárakba 3 műszak és mocsok lehúzó légkör létezik csak. A vendéglátás borzalmas, gyakorlatilag ember és lélekölő, de van benne pénz, viszont az egészség és az idegrendszer megsínyli.

Rajtam kívül ki munkanélküli még ezen dolgok miatt? Kiket zavar, hogy nyílt rabszolgatartás van?

2019. okt. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A legrosszabb az egészben hogy a sok visszautasítástól/kussolástól az ember simán depis lesz (legalábbis én igen). Tényleg kezdem azt érezni hogy ebben az országban csak a mérnök/informatikus/menedzser/főorvos számít embernek no meg az adócsaló pártközeli "vállalkozó". (Okt. 9. 22:11-es válaszoló voltam)
2019. okt. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Így igaz!!

Nos, az a helyzet, hogy ha nincs munka, nincs pénz, ha van munka, akkor sincs (elég) pénz. Tulajdonképp mindenhogy csak a baj van vele. Igen, én is tapasztalom, hogy mindenhol ingyen kéne a munka, de legyen azért tökéletes is. Meg a nagy büdös...

Ugy kell hozzáállni, hogy kis pénzért kis munka, azt jónapot .

2019. okt. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kb 1 hónapja.


Tanulás miatt részmunkaidős állást keresek.

Namost eleve csak bolti munka van ezzel a feltétellel, de oda meg túlképzett vagyok.

Amit tanulok, arról az a hír járja, hogy könnyen el lehet vele helyezkedni (ami nem igaz), szóval sejthetitek, hogy állnak hozzám a boltosok. Ráadásul sohasem dolgoztam korábban eladóként.


Félek is tőle, sok dolog miatt a legeslegkevésbé nekem való munka.

Mennék inkább csomagolni, takarítani, adatrögzítőnek.


Nyilván el fogok vállalni valamit, ami lesz, vagy a sulit hagyom abba. Nyilván nem állapot ez így

2019. okt. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!