Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Feleződik a szabadság, ha év...

Feleződik a szabadság, ha év közepén kezdtem?

Figyelt kérdés

2019. szept. 24. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen. A munka kezdésének napjától időarányosan számítják, tehát ha 20 napod van és július 1.-én álltál munkába, 10 napod van erre az évre.
2019. szept. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
igen
2019. szept. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen. Ezért érdemes mittomén...

Szóval júliusig van „A” munkád, abban elhasználod az összes szabidat. Augusztustól új munka, de abban időarányosan megkapod a szabit ugyanúgy.


(Persze ritka, hogy meg is adják az összes szabit már az év elején. Egyetem ürügyén sikerült egy alkalmazottnak nálunk, még fizetetlent is adtak neki. Jó nagy balekok voltak. Épp a kirúgáson gondolkodtak, mire bejelentette, hogy ő lépne ki 😃 )

2019. szept. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3. A kiskönyvedbe látják mennyi szabid ment el az előző munkahelyen
2019. szept. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

". A kiskönyvedbe látják mennyi szabid ment el az előző munkahelyen“


AZ lehet... de az új helynek NINCS JOGA kevesebbet kiadni az időarányosnál még akkor se ha a régi helyen láthatóan már az összeset kivettem! így azt ír be a régi amit akar az új helyen időarányosan akkor is jár ami jár.

Teljes évre van 25 napom, év közben elmegyek, az összeset kivettem a régi helyen, de az új hely akkor is (fél évre) köteles kiadni nekem az időarányos 25/2 nap szabit.

Ez van!!


Miért nem logikus? Szerintem teljesen!

2019. szept. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

De gondoljunk bele akkor a fordított szituba!


Régi helyen egész évben nem engednek el egy napra se. Elegem lesz ebből és nov végén elmegyek új helyre. Ott van a kilépő papírban hogy egy napot ki nem vettem még. Akkot az új hely köteles lenne kiadni nekem a teljes évit még decemberen azért mert a régi meg egy napot se adott ki?

Nem. AZ új helynek köze hozzá semmi mi volt a régi helyen. Ők azt kell kiadják ami időarányosan jár.

2019. szept. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt anno, hogy, ha valaki felmondott, megnézték, abban az időszakban (januártól a felmondásig) mennyi szabijának kellett volna elmennie. Ha igazából már kivette, nem volt semmi, letöltötte a felmondási időt és cső. Ha nem vette ki az egészet vagy egyáltalán nem vette ki, akkor ledolgozott x napot, a maradékot meg szabadságon töltötte. Voltak esetek, hogy vaalki dolgozott 1 hetet és utána kb 3 hetet szabin volt. Így nem volt ilyen probléma, hogy hány szabadnapod is van onnantól, hogy kezdesz egy új helyen.


A legelső irodai munkahelyemen meg októberben kezdtem még pár éve, nyilván nem volt 20+ nap szabadnapom, tehát, ha legelső munkahelyen kezdesz valamikor félidőben vagy év végefele, nem 20 feletti szabadnappal fogsz kezdeni.

2019. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4: nem látják, se ott, se a kilépőpapíron, sehol. Max a bérlapon amit le se kell adni.

De amúgy mi közük lenne hozzá. Nem befolyásolja az új helyen a szabit az, hogy a régin mennyit vett ki. Ha kevesebbet, úgyis ki kellett fizetni.

Az egyetlen kivétel, ha jogfolytonosnak tekintik a munkaviszonyt.

2019. szept. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pl van Józsi, aki dolgozik x cégnél. Van 20 nap szabija.A eset: Józsi csak 5 napot vett ki. Akkor a maradék 5öt vagy kiadja neki az x Kft és úgy megy el, vagy kifizeti neki az 5 napot. Bár tudtommal nem lehet megváltani.

B eset: Józsi több napot vett ki, akkor vagy kifizetteti a kft kiadott plusz szabit vagy benyeli.

Józsi, ha új helyen kezd időarányosan megilleti a szabadság, függetlenül attól, hogy az előző helyen mi volt.

2019. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

" akkor vagy kifizetteti a kft kiadott plusz szabit "


Nem teheti meg a cég. Jogszerűen nem. Ha józsi olyan gyökr hogy ezt benyalja és fizet az ő baja.

2019. szept. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!