Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megfenyegetett, hogy kirúg?

Megfenyegetett, hogy kirúg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az ország nyugati felében lakom és közölte a munkáltatóm, hogy jövő héttől az ország keleti felében lesz munka, 2 hétig.

Tudom, hogy a Munka Törvénykönyve kitér arra, hogy munkaidőben "mennem kell", de vajon mi a helyzet a szabadidőmmel? A délutánommal és az éjszakámmal pl.


Hétvégére haza lehet menni (kösz), de délután nem. Az odajutást céges autóval oldanám meg, hazajutás önköltségen sem támogatott, pedig tankolnék, de ne legyen annyi km a kocsiban.


Akármilyen hihetetlen, van magánéletem, dolgom munkaidő után, van hobbim, van kutyám.

Nyilván senkit sem érdekel, de engem igen.


Közölte, hogy akkor meg kell válnia tőlem én meg röhögve mondtam neki, hogy akkor legyen így. Ennek 2 napja, azóta csend van. Ő sem enged, én sem engedek.


Tisztában van valaki ennek a jogi hátterével, hogy mi a helyzet ilyenkor munkaidő után?



2019. szept. 25. 00:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

A szerződésben fix a munkavégzés helye, csak ugye a Mt. szerint megteheti. Csak pontatlan és nem tér ki egy csomó dologra, ami engem érdekelne.

Nem kell kirúgnia, már megírtam a felmondásomat, ha arra járok akkor beadom neki.


Most már tényleg csak a jogi része érdekel, de akkor lehet megkérdezem egy ügyvédtől, mert nem tudok majd aludni, ha ezt most nem tudom meg.

2019. szept. 25. 10:29
 12/15 anonim ***** válasza:
67%
Kövezzetek meg, de ha valaki nekem azt mondaná, hogy limuzinnal visz engem és a Hiltonban szállok meg 2 hétig, akkor sem vállalnám el, ha a munkaszerződés nem tér ki arra, hogy néha ezt kellene csinálnom. A munka után én megyek a dolgomra, vagy haza, és a maradék időben nem egy szálláson, hanem otthon akarok lenni.
2019. szept. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
4%
7: Igen, kérdezni kell, kérdést, nem pedig kijelentő mondatot kérdőjellel. Gondolom, az volt, hogy eredetileg pontot raktál a végére, csak a küldéskor jött a figyelmezetés, hogy ez nem kérdés, de te lusta voltál átfogalmazni, ezért csak annyit tettél, hogy a pont helyére kérdőjelet raktál. Igénytelenség netovábbja. És ahogy írom, sajna elég sok ilyen van ezen az oldalon.
2019. szept. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszi a nyelvtanórát. Bár elég sok iskolát kijártam ahhoz, hogy megengedhessem magamnak azt, hogy ilyen kérdést tegyek fel a főcímben és ha alul kifejtem, akkor ne kelljen fentre is kisregényt írnom.

És igen, lusta voltam.

Most pedig megyek kukoricára térdelni, csak előbb megiszom a kávém.

2019. szept. 25. 10:37
 15/15 A kérdező kommentje:
13! Ez a bajom nekem is. Ha nem is lenne intéznivalóm, akkor sem mennék, mert akkor meg van jobb dolgom.
2019. szept. 25. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!