Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnám ezt elfogadni?

Hogyan tudnám ezt elfogadni?

Figyelt kérdés

Szóval, egy olyan dolog bánt, ami ellen nem lehet tenni semmit, mégis bánt és jól esik kibeszélni magamból. A munkatársam, akivel ugyanazon a soron dolgozunk, ugyanazt a munkát végezzük, nevel 3 gyereket, ezáltal a fizetése több mint 300 ezer forint. Aztán itt vagyok én, nincs gyerekem, és én csak 188 ezer körül kapok. Kicsit igazságtalanságnak érzem, bár az igaz, hogy ennyi gyerekre el is megy az a pénz, de a felesége is baromi jól keres. Nekem is rohadt jól jönne ennyi pénz, meg szerintem másnak is, hogy legalább el tudjak indulni valahogy az életben.


24/N


2019. szept. 28. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
3 gyerekkel ő adómentes, ezért lehet ekkora különbség a fizetésetekben. Természetesen ez nagyon rosszul van kitalálva, mert pont az első gyerek megszületését kéne támogatni, anélkül nem lesz harmadik. De mire eljutnánk oda, hogy jön az első, már késő a harmadiknak.
2019. szept. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na gyerekek, ezért nem beszéljük meg munkahelyen a munkatársakkal, hogy ki mennyit keres!


Igazságtalan? Nem. A bérek alacsonyak. Nem sajnálom anyutól a pénzt, csak nekem is adhatnának többet (ez által neki is, hogy megmaradjon a jogos különbség). Ez azonban nem lesz így, ebben az országban biztosan nem. Máshol nem tudom. De az tuti, hogy az egyedülálló nő semmit nem ér az állam szemében, szóval vagy szülj te is, vagy sz.rj rá. Ha el tudsz élni ennyiből is, akkor mit idegesít? Ha meg nem, akkor valami jóféle végzettség és munkahely váltás. Nekem és másoknak is bejött. Operátori fizetésből nem jönnék ki én sem, de nem zavart sose ha más többet kapott nálam ugyanabban a munkakörben. Főleg míg én egy kis taknyos voltam, aki meg többet kapott, le is tett érte az asztalra. De nem irigyeltem, hanem jogosnak gondoltam. Aztán megnéztem _én_ hogy kaphatnék többet, végig jártam a hozzá vezető utat. Most már többet kapok.

Nem kell mindenre érzelmi reakciót adni, mert úgy elég cudar világ vár rád.

2019. szept. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
#1: Nem, nem az első gyerek születését kellene támogatni. Tudod hány egyedülálló anya van? Sok. És általában nekik kökemény egy gyerekük van, max kettő. Ha valaki a 3. gyerekig eljut, akkor az a kapcsolat általában stabil. Az első két gyereket jól meg kell gondolni, a harmadikra már van az embernek tapasztalata.
2019. szept. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megpróbálsz kitalálni valamit, hogy tovább tudj tanulni, vagy fejlődni, ami utakat nyithat újabb/jobb pénzkereseti lehetőség felé. Ha csak azzal foglalkozol: "másiknak van, nekem miért nincs" az nem visz előre.
2019. szept. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%

Én ilyenkor mindig azzal vigasztaltam magamat, hogy mindig a gyengéket, a veszteseket támogatják.

Egyetemen is rohadtul idegesített, hogy egy csomóan kaptak egy halom szociális ösztöndíjat, meg mindenféle kedvezményeket, én meg tanulmányit sem, mert második diploma.

Igen, és az is zavar, hogy mások 3 gyerekkel teljes adómentességet kapnak, meg 20 milliós CSOK-ot, és egyebeket, de legyen, őket támogatni kell.

Én a saját erőmből elértem, hogy 0 gyerekkel nagyobb a nettóm mint sokaknak háromgyerekes teljes adómentességgel, és saját házam van mindenféle tíz meg húszmilliós CSOK-ok nélkül.

Szóval tudod, akit folyamatosan támogat az állam, az sosem lesz olyan erős és olyan szívós, mint aki ezeket saját maga szerzi meg.

2019. szept. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez elb/szott családpolitika...

Engem az nem különösebben zavar, hogy mennyivel kap többet kézhez, az már jobban, hogy olyan területen hozzák őket helyzetbe, ahol ellehetetlenítik a gyermekteleneket (pl. ingatlanpiac)

2019. szept. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!