Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben a 3 (szorosan osszefuggn...

Ebben a 3 (szorosan osszefuggnek) szituacioban jol gondolkoztam?

Figyelt kérdés

a kerdes az, hogy ti ebben a 3 szituacioban amit majd lentebb roviden leirok hogyan gondolkoztatok volna es hogyan reagaltatok volna. azert osszefuggoek, mert 3x esett meg ugyan az a szituacio csak kulonbozo emberekkel es en mind a 3x ugyan ugy reagaltam, aminek sertodes lett a vege. mindket oldalrol.


1. : gyakorlaton voltam egy munkahelyen, ahol az egyik kollega melle beosztottak. mindig azt mondta, h siessek, tul lassu vagyok. ezen kivul volt, h beszolt, h mar megint rosszul csinaltam x dolgot. itt en ugy reagaltam, hogy eleg nagy megalazottsagot es duhot ereztem, mert volt elotte egy regi munkahelyem ahol szinten a lassusagomba kotottek bele es onnan el is kuldtek. es azt hittem, h itt is lassu vagyok es sose lesz munkam. szoltam hat a tanfolyam vezetojenek aki szolt a kolleganak ami az lett a vege, h visszahallottam, h nem szeretne velem dolgozni es nem ertem a viccet. teszem hozza, h mint kiderult massal is igy beszelt, mast is lassunak nevezett. jogosan alltam ki magamert? de masok ugy nem panaszkodtak ra akiket szinten hozza osztottak.


2. : ugyan ezen a munkahelyen csak mar rendes dolgozokent tortent az alabbi eset: a velem levo kollega mondta, h menjek el kajalni. en mondtam, h nem akarok. erre mondta, h de akkor megkell csinalnom x dolgot. de elotte 3x mondta, h menjek kajalni, szoval 3x mondtam nemet. mire ugye o akkor mondta, h akkor pakoljak. na en ezt igy eltem meg: amiert nem engedelmeskedtem neki es nem mentem rogton kajalni ezert szankcionalt, h akkor kulonben pakoljak. na de hat utana meg mondott x dolgot amit csinaljak meg. es itt volt a pont ahol bepoccentem es mondtam, h ne parancsolgasson. szinten rakvorosen a megalazottsagtol. kozbe kiderult, h csak azert mondta, h megkell csinalnom par dolgot, mert elotte a fonok szolt, h valakinek ezeket el kene intezni es o nek ert ra. sok volt mar igy is a munka. na most utolag szerintem akkor nem is buntetni akart a plussz munkaval amiert nem hallgattam ra, csak ha mar ott maradok akkot azt gonf

dolta, h segitenem kene, igaz?


3. : ma egy eddig nem ismert kollegaval dolgoztam akirol csak annyit tudtam, hogy a vevokkel hallottam, h neha igy beszelt: nekem ne mondja el az eletet, csak, h mit ker. na igy mar nalam olyan kategoriaba kerult, hogy ez tuti parancsolgatos. mondtam neki, h kimegyek inni, mire azt felelte, h felolem. ez meg annyira nem is utott sziven, elofordul. aztan mondta, h itt vannak meg ezek a dolgok amiket vigyek be a raktarba. de en eppen mast csinaltam es ezert azt valaszoltam, hogy most nem tudom, majd ha ezt befejeztem. aztan azt mondta, hogy (en legalabbis igy hallottam), hogy nem kellett volna belekezdeni a masik dologba. oke, bevittem a raktarba amit kert, de megint elojott a megalazottsag erzes es a szegyen. ismet elkezdtem azon gondolkozni, h mit kene visszaszolni, ha legkozelebb ugraltat, hiszen ne kezeljen mar rongybabakent. na, hat lett is ra alkalmam, mert ujra elojott az "enje". eppen takaritottam a pultot, o meg kiszolgalt egy vevot. lattam, h ott all egy masik vevo a masik pultnal ahova en tartozok, de gondoltam majd ha befejeztem a torolgetest (2 perc) akkor odamegyek hozza. mire o elkezdte, h nem totolgetni kene, hanem ott a vevo es szolgaljam ki. na ez nekem rendesen felbaszta az agyam. mi az, h megmondja, h mit tegyek? illetve ismet elojott a megalazottsag, a vevot mar eleg sertodotten szolgaltam ki. mikor kesz lettem szoltam neki, hogy ne parancsolgasson. nem valaszolt, csak odahivta a fonokot, h mit kepzelek magamrol, es hogy mar masnak is mondtam ezt a ne parancsolgassak dolgot. hiszen ismerik ot, o sose mond ugy semmit, h annak hangozzon (aha). na most itt jogosan hahorodtam fel?


2019. szept. 28. 15:11
 1/8 A kérdező kommentje:
azert voltam egyebkent ennyire biztos magamba, hogy tenyleg parancsolgatnak mert egy velem egy idoben jott kollega is szolt egy masik noi kolleganak akit en is parancsolgatosnak ereztem, hogy ne piszkalja mar. es elotte pont mondta nekem, hogy nem lesz jo vele egyutt dolgozni, kert eleg fontoskodos
2019. szept. 28. 15:14
 2/8 anonim ***** válasza:
Hisztis vagy. És ha ott áll egy vevő, akkor igenis pattanj megkérdezni mit kér, mert nem a polctörölgetés hozza a bevételt, hanem az ha nálatok vásárolnak. Mentsen meg az ég az ilyen eladóktól, mint te.
2019. szept. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ertem, hogy hamarabb is odamehettem volna. faradt voltam es pihenni akartam. de nem ez a lenyegi kerdes a szituacioban, hanem, hogy ti ezekrol hogyan gondolkodtatok volna. a hisztis dolgot is siman eltudom fogadni, de azert nem kene sertegetni. azt mellozzuk legyszi.
2019. szept. 28. 15:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van egy eleg komoly kisebbsegi komlexusod az alapjan amiket irtal mintha ugyerezned teged mindig mindenki ugraltatni akar.
2019. szept. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hat en pontosan igy erzem. aztan amikor valaki hasonloan cselekszik akkor elpattan a cerna es elegge eros szegyen erzetem lesz. olyankor nem is tudok gondolkodni tisztan, csak akorul forog az agyam, h valaki megint parancsolgat. oke, aki nekem parancsolgat az valoszinuleg masnak is. szoval nem en vagyok az akivel megengedhetik maguknak ezt a stilust, nem nekem szol. en errol igy gondolkozok. a gond viszont az, h eleg csak annyi, h galaki ne tegye oda a keres ele, h legyszi es maris ugy veszem, mintha ugraltatna. es nem merek oszinten visszaszolni, mert ugy erzem, h eltaposhato vagyok es ugyis en jonnek ki rosszul, mert megalazna a masik, ha szolnek neki. nem venne komolyan. igy hat kicsit meg erosebbre is sikerulnek azoo a visszaszolasok, mint kene. mert hat kicsit erosebben batoritom magam, es a szegyen is elegge atjar kozben. a problema csak ezzel az, h mikor stresszesebb vagyok megjobban kijon
2019. szept. 28. 15:52
 6/8 A kérdező kommentje:
az a vevo aki nem koszon es csak siman odaboki, h ebbol adjal ennyit es ennyit az is ezt valtja ki belolem. csak ot elkonyvelem bunkonak azt ennyi
2019. szept. 28. 15:53
 7/8 anonim ***** válasza:
A harmadikhoz csak annyit hogy vendeglatozok ha nincs senki mosogatunk takaritunk ha ilyen jellegu munka sincs akkor telefon cigi pihenes is mehet senkit nem erdekel,nem zavar, de ha vendeg jon eldobunk mindent es o az elso.
2019. szept. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
tudom, ebbe hibaztam. igazabol itt is csak lazadozni akartam, mert nehany vevo mar annyira felkurt meg hat faradt is voltam. utana probaltam bocsanatot kerni a kollegatol egyebkent, de nyilvan ram se nezett, jogosan. vele sikerult osszerugni a port, massal mar nem szeretnem. igy is ezek szerint mar eljart a hir rolam, h milyen vagyok
2019. szept. 28. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!