Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi viszony a főnökkel,...

Munkahelyi viszony a főnökkel, erkölcsös? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Egy autós boltban dolgozom, 2 éve vagyok itt. Jó hely, kollégákkal jól kijövünk ami picit fura lehet hogy a főnök akié az egész bolt, majdnem egy idős velünk. Én 23 vagyok ő 25 de amúgy semmi baj vele jó fej, csak kicsit távolság tartó. Nem sokat tudunk róla igazából, ha néha munka után összeültünk és hívtuk sose jött, de láttuk másokkal már, szóval nyilván van más baráti köre. Nyár elején került hozzánk egy lány, az egyik kollégánkat kérte meg a főnök hogy keressen valakit annak a lánynak a helyére aki elment tőlünk és hát sikerült felvennie ezt a csajszit. Aranyos egyébként semmi baj vele, azonnal segít a vevőknek, ott van ha kell, meg tényleg velem is olyan barátnős szintre helyezkedett a viszonya.

Az utóbbi pár hétben azonban észre vettem Hogy furán viselkedik ő is, meg a főnököm is. Az én főnököm aki soha senkivel nem dumálta meg a bajait, meg a lelkis dolgaiba minket sosem engedett be, ezt a lányt igen. Egyik reggel tiszta ideg volt, úgy vágta be az ajtót maga után hogy azt hittem kiszakad tokostól. Nem sűrűn vannak ilyen pillanatai, de ha igen, jobb hagyni. Na most a csajszikám minden féle gond nélkül bement hozzá és bent is maradt jó másfél óráig. (Foghatnank arra hogy nem tudta hogy nem szabad, de akkor meg az fura hogy nem lett kizavarva. Én egyszer probáltam egy ilyen pillanatában segíteni neki, úgy elküldött, rendesen féltem hogy ki rúg) Azóta is amúgy folyton bejárogat hozzá, meg ha a főnök bent van ő valamilyen furcsa oknál fogva még marad kicsit ezt-azt pakolászni. Nekem a női megérzésem azt súgja hogy viszonyuk van, és szerintem ez tök etikátlan a többi dolgozóval szemben, mert látható hogy kivetelezik vele. Persze velünk se szigorú ha akarunk valamit megengedi, elmehetünk, ad előleget, de a lány szinte szabad kezet kapott mindenben. Úgy járkál ki be mindenhova mintha otthon lenne és bevallom kicsit zavar.

Nyilvan patt helyzet van mert ő a főnök, de attól még na. Lehet ezzel a helyzettel kezdeni valamit? Mert nem csak velem kicseszés hanem mindenki massal is.


2019. okt. 1. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi az amiben szabad kezet kapott a lány S ti nem? Azt írod rendes veletek is. Akkor? Miben kivételezik vele pontosan?


Szerintem te féltékeny vagy. Ha viszonyuk van az az ő dolguk.

2019. okt. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy autós bolti eladóval mit lehet kivételezni, hm?
2019. okt. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A helyzettel azt tudod kezdeni, hogy nem foglalkozol vele, felnőtt emberek, azt csinálnak, amit akarnak. Szokták mondani, hogy házinyúlra nem lövünk; igen lehetnek problémák, de nem nektek.

Azt mondod mindent megkaptok, amit kértek, tehát egy nagyon jó helyen dolgozol. Az meg hogy ő esetleg többet is, azt nem tudod megakadályozni.

2019. okt. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Abban értem a kivételezést hogy egyrészt már úgy viselkedik lassan mintha 10 éve itt dolgozna pedig alig három hónapja dolgozik itt. Bejárkál az irodába is még akkor is ha nincs bent a főnök, szóval kb neki mindent olyat szabad amit mi álmunkban sem mertünk volna megtenni. Ha kérdezem azt mondja csak joban vannak, semmi különös. De látom rajtuk hogy valami van köztük mert múltkor is mikor eljött a főnök mert szóltam hogy van-e olyan alkatrész ami kell, és semmi baj nem volt, összeszedetz volt egészen addig a pillanatig még meg nem állt mellettünk a csaj, és utána hirtelen dekoncentált lett, alig bírt rám figyelni.

De mondom engem az zavar hogy 3 hónap után úgy mászkál itt mintha legalább övé lenne a hely.

2019. okt. 1. 20:00
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Savanyú a szőlő?
2019. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ezt meg mire érted most?
2019. okt. 1. 20:02
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem etikátlan
2019. okt. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

De ne haragudj én meg mindig nem látom a kivételezést. Neked miért fáj ha ő bemegy a főnök irodájába ? Akármikor? Lelki terrort okoz? Kevesebb lesz a fizetésed? Esetleg akadályoz a munkád elvégzésében? Bunkó veled a csaj? Sérteget? Mert szerintem egyik sem ezek alapján. Akkor meg?


Ez az ő dolguk és kész. Szerintem engedd el ezt a témát. Magamból kiindulva én ezekkel egyáltalán nem foglalkoznék csak akkor zavarna ha féltékeny lennék. Én továbbra is arra tippelek hogy neked az böki a csőröd hogy te valójában féltékeny vagy a lányra.


Első voltam.

2019. okt. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Most igazából féltékeny vagy csak?
2019. okt. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy féltékeny vagy. 5-ös voltam.
2019. okt. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!