Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi viszony a főnökkel,...

Munkahelyi viszony a főnökkel, erkölcsös? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Egy autós boltban dolgozom, 2 éve vagyok itt. Jó hely, kollégákkal jól kijövünk ami picit fura lehet hogy a főnök akié az egész bolt, majdnem egy idős velünk. Én 23 vagyok ő 25 de amúgy semmi baj vele jó fej, csak kicsit távolság tartó. Nem sokat tudunk róla igazából, ha néha munka után összeültünk és hívtuk sose jött, de láttuk másokkal már, szóval nyilván van más baráti köre. Nyár elején került hozzánk egy lány, az egyik kollégánkat kérte meg a főnök hogy keressen valakit annak a lánynak a helyére aki elment tőlünk és hát sikerült felvennie ezt a csajszit. Aranyos egyébként semmi baj vele, azonnal segít a vevőknek, ott van ha kell, meg tényleg velem is olyan barátnős szintre helyezkedett a viszonya.

Az utóbbi pár hétben azonban észre vettem Hogy furán viselkedik ő is, meg a főnököm is. Az én főnököm aki soha senkivel nem dumálta meg a bajait, meg a lelkis dolgaiba minket sosem engedett be, ezt a lányt igen. Egyik reggel tiszta ideg volt, úgy vágta be az ajtót maga után hogy azt hittem kiszakad tokostól. Nem sűrűn vannak ilyen pillanatai, de ha igen, jobb hagyni. Na most a csajszikám minden féle gond nélkül bement hozzá és bent is maradt jó másfél óráig. (Foghatnank arra hogy nem tudta hogy nem szabad, de akkor meg az fura hogy nem lett kizavarva. Én egyszer probáltam egy ilyen pillanatában segíteni neki, úgy elküldött, rendesen féltem hogy ki rúg) Azóta is amúgy folyton bejárogat hozzá, meg ha a főnök bent van ő valamilyen furcsa oknál fogva még marad kicsit ezt-azt pakolászni. Nekem a női megérzésem azt súgja hogy viszonyuk van, és szerintem ez tök etikátlan a többi dolgozóval szemben, mert látható hogy kivetelezik vele. Persze velünk se szigorú ha akarunk valamit megengedi, elmehetünk, ad előleget, de a lány szinte szabad kezet kapott mindenben. Úgy járkál ki be mindenhova mintha otthon lenne és bevallom kicsit zavar.

Nyilvan patt helyzet van mert ő a főnök, de attól még na. Lehet ezzel a helyzettel kezdeni valamit? Mert nem csak velem kicseszés hanem mindenki massal is.


2019. okt. 1. 19:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Mire lennék feltékeny? :o
2019. okt. 1. 20:47
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A "nöi megérzésed" egyáltalán nem jelent semmit, legfeljebb annyit, hogy irigy vagy a lányra.

Amiket írtál, abból nekem még véletlen sem derül ki, hogy viszonyuk lenne, sem az, hogy kivételeznek a lánnyal.

Az viszont igen, hogy a lányt utálod ok nélkül, és ezért találsz ki róla ilyeneket.

Neked csak egy dolgot kellene tenni, a magad dolgával foglalkozni és nem kevernia sz**rt

2019. okt. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem csökkent semmilyen jogod azáltal, hogy az újnak többet megenged a főnök. Ő a főnök, joga van bárkinek bármit megengedni, neked meg nincs jogod felülbírálni a döntését. Felnőtt. Ha elszúrja az üzletét, az az ő felelőssége, de alighanem ilyesmi nem történik. Még az is lehet, hogy a nő valamiben szakképzettebb, tehetségesebb, mint ti, valami olyan munkát is el tud végezni, amit ti nem, és azért kell az irodába bemenni.


Most komolyan, ha viszony lenne közöttük, miért járkálna be az irodába akkor, ha nincs is ott a főnök?


Másfelől meg igen, lehet, hogy többet tesz le az asztalra a főnök szemében 3 hónap alatt, többre tartja szakmailag, mint benneteket. Nem tudhatod a munkatapasztalatait, szakképzettségét.


És ha negyedik hónapban előléptetik, és a felettesetek lenne, akkor se lehet egy szavatok se. Mint ahogy akkor sem, ha valakit utcáról a feletteseteknek vesznek fel.


Az is meglehet, hogy eleve annak vette fel, de betanulás, próbaidő, stb. és sokkal többet, keményebben dolgozik, mint ti: még a ti munkaidőtökön túl is, de nem dörgöli az orrotok alá, hogy ő lesz a főnökötök.

2019. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
“Női megérzésed” maximum az irigységed. Állítsd le magad, semmi közöd a dologhoz. Végezd a munkádat, mert előbb utóbb ki leszel b...va ezzel a viselkedéssel.
2019. okt. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nem etikátlan. Ha a főnöködnek lenne valakije, akkor igen. Az, hogy a főnök kivel van egy hullámhosszon, ahhoz senkinek semmi köze. Minden munkahelyen van kedvenc.Egy kicsit féltékeny vagy, de nincs ezzel semmi gond.Vannak érzéseid a főnököd irányába?
2019. okt. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!