Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha munka nélkül is meg lehetne...

Ha munka nélkül is meg lehetne élni, dolgoznátok mégis?

Figyelt kérdés

Pl egy fiktív társadalomban.


Én hobbiznék, kertet gondoznék, sportolnék, főznék. Nem dolgoznék.


Hasznosnak tudnám érezni magam a klasszikus értelemben vett munka nélkül is.


2019. okt. 1. 21:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%
Dolgoznék,de ésszel.
2019. okt. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%

Sokan mondják ezt, egészen addig amíg rájuk nem szakad a szabadság. A munka keretet ad az életnek és elfoglalja az embert + megteremt bizonyos jó és rossz emberi kapcsolatokat is.


Nekem nem kellene dolgoznom de azért 5-6 hónap otthonülés után elunja magát az ember.


Nyilván vannak kivételek, de a nagy többségnek egyszerűen szüksége van állandó és kötelező elfoglaltsága.


Írtad, hogy fiktív társadalom, de ilyen társadalom az emberi természetből adódóan nem létezhet.

2019. okt. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Igen, de valószínűleg csak 4 órába, annyi pont elég lenne. Szeretem a munkám, de jó lenne többet itthon lenni, hobbival foglalkozni
2019. okt. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Én egyszer már 8 hónapig nem unatkoztam.
2019. okt. 1. 21:45
 5/23 anonim ***** válasza:
74%

Másnak nem dolgoznék soha többé! Viszont nagy álmom, hogy legyen egy kisebb (nagyobb) földem, és (öko)gazdálkodhassak rajta. Ez manapság nem a "klasszikus" munka, de lenne vele meló bőven. Viszont az az enyém lenne, ott én lennék a magam főnöke, és igazából az hobbi, kihívás és élmény is egyben.

Egyébként soha nem tudtam hosszabb ideig megmaradni egyetlen klasszikus munkahelyen sem, és a legboldogabb és legkiegyensúlyozottabb mindig akkor voltam, amikor nem volt munkám. Engem rettentően frusztrál, hogy a munkába járás mellett nem marad időm a hobbijaimra. Lényegében üres és értelmetlen az életem, ha mások által kiosztott feladatokkal kell elcsesznem az időmet. Most is már az újabb felmondásra készülök, már csak azt várom, hogy vége legyen ennek az évnek.

2019. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
27%
Évek óta nem dolgozok másnak, vagy munkahelyen. Persze magamnak igen.
2019. okt. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
27%
A megfelelő munkát kiválasztva dolgoznék.
2019. okt. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
32%
Ez esetben nem. Világot látnék, beutaznám az egész földet.
2019. okt. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem, vennék még egy egyterűt és azzal várakaz látogatnék, benne aludnék és fifáznék.
2019. okt. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

Mit nevezünk munkának? Ha megtalálnám a hivatásom, valószínűleg többet dolgoznék mint egy munkahelyen a pénzért. Munkahelyen kívűl most is fizikai munkát végzek, csak azért nem kapok pénzt.

Olyan is volt már, hogy alvás helyett ingyen dolgoztam másoknak. Úgyhogy nem hiszem, hogy kibírnám, hogy csak úgy vagyok... A lustálkodás is jól megy, de valami biztos eszembe jutna.

2019. okt. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!