Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondjak fel?

Hogyan mondjak fel?

Figyelt kérdés
Egyszemélyes irodában dolgozom, akár jó is lehetne, ha a főnök nem égetne mindenki előtt,aki csak betér és ha nem kötne bele mindenbe. Emellett sokszor terhel a magánéleti dolgaival, sztorizgat, de sokszor úgy, hogy nagyon visszatetsző, önmagát dicséri folyton, hogy anno neki így ment a szekér, úgy ment a szekér, s lényegében, hogy mennyi pénze van...nekem hatalmas álmom lenne egy kis ház, lakás stb...tudja nagyon jól és bánt, hogy ezt kell hallgatnom, miközben a fizetésem egy semmi és ő tudja nagyon jól, hogy innen nem is jutok egyről a kettőre...de a legjobban mégis az zavar, hogy kötözködik, ha csinálok valamit, utálatos, bunkó módon leszól, hogy mit kell változtatni, s mikor legközelebb úgy csinálom a dolgokat, ahogy előzőleg kérte, akkor meg az nem jó. Leginkább úgy érzem, neki jó poén, hogy engem ugráltat, szórakoztatja, hogy valakin úgymond uralkodik, mert a családjának is elege van már belőle így nekem darálja a sok hülyeséget, míg dolgoznék. Olvasok pl valamit, vagy utalok ő közben magyaráz teljesen más, lényegtelen témában és kiakad, ha nem figyelek, de akkor is, ha a munka nem halad úgy. Tízszer annyi energiát ölök így a munkaidőbe, mint amit amúgy bele kellene fektetni. Viszont félek, hogy kitol velem, ha felmondok, hogy zsarolni fog és stb. mert elég sok helyre elér a keze, arról nem is beszélve, hogy a felmondási időmet pokollá tenné. Biztos vagyok benne, hogy mindenkinek elő fogja adni, hogy milyen hálátlan vagyok és hogy cserben hagytam stb. Egy kis városban élünk, ezért tehetné ezt meg. Ahová ügyet intézni küld, szeretnek legyen szó bármilyen hivatalos helyről, s dicsekszik, hogy ő nevelt ki engem ilyenre miközben természetemből, neveltetésemből adódóan vagyok udvarias. Igazából minden alkalmat megragad tényleg, hogy szekáljon. Valójában neki már pénz sem kellene, nyugdíjas, csak szórakozásból dolgozik, így az egészet nem veszi túl komolyan, csak engem szeret piszkálni. Volt egy elődöm egy darabig, folyamatosan őt magasztalja előttem, de már az a nő sem áll vele szóba, annyira megunta a természetét. Mit tegyek? Mi lesz, ha unszimpatikus leszek mindenki szemében, mert eléri hazugságokkal? Hogy mondjak fel, hogy senkinek ne legyen belőle "baja"?
2019. okt. 3. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
9%
Ahogy minden más ember, add be a felmondásodat.
2019. okt. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%

A kérdésre: írásban.

A többit nem olvastam el, nem vagyok rá kíváncsi.

2019. okt. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Írásban felmondasz, a felmondási időre meg elmész betegállományba.

De javaslom, hogy ezt akkor tegyed, ha már van másik munkahelyed!

2019. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!