Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mobbing áldozata lettem a...

Mobbing áldozata lettem a kollégák részéről. A főnöknő már elkezdett intézkedni ti maradnátok még vagy mennétek?

Figyelt kérdés

Mennyire övön aluli hogy üzeneteket is és sok mindenről beszámoltam a főnöknőnek?A kollégák csoportosultak ellenem jó néhányan ellehetetlenítik a munkámat,kritizálnak,több munkát végeztetnek velem célzásokkal mit kell megcsinálni,ha ott van a másik kolléganő hozzám nem fordulnak a munkával kapcsolatban,az egyik kolléganő lusta amikor kicsit erélyesebb vagyok vele emiatt akkor furcsán néznek rám,azt mutatják utána amikor jön a munkára hogy őt mennyire szeretik pedig őt mások is sürgetik tudják milyen.Cinikusan néznek rám pár hete a napokban tudtam meg azt terjesztette valaki rólam hogy kiakarok onnan valakit dobatni és azt mondtam rá hogy mindenhol lopott.Ő provokált leminősített és annyit mondtam róla mindenhol keverkedik-ezt mások is tudják ,de azt nem állítottam hogy lopott.

A főnöknő azt mondta várjak egy-két hetet intézkedik. Elkezdte tisztítani a dolgokat elég intenzíven én nem voltam ott a másik váltásban tette két napja egy-egy munkás elmaradozik a munkáról.Akik szemtelenek,keveredést csinálnak azokat pszichikailag megsanyargatja.Elég energikus nő azt mondta ha valaki korrekt ő még korrektebb tud lenni de ha valaki rosszat tesz neki ötször rosszabb is tud lenni.A kollektíva tudja,hogy lépéséket tettem nem volt nehéz kitalálni mivel azt is tudják hogy ők mit tettek ellenem és ez volt a válasz reakció.Nem tudom érdemes-e itt maradnom ezek után a főnökök okék értékelik a munkámat azt mondták lelkiismeretes jó munkás vagyok és valószínű ezért szállt rám a klikk.Azt mondta ne kételkedjek hogy eltudja ezt intézni de adjak neki egy-két hetet.


2019. okt. 15. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Adnék a főnöknek egy hónapot, ha addig nincs nagy változás, akkor mondanék fel.
2019. okt. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Nem nagyon értem, elég katyvasz amit írtál... viszont ha csendben, szorgalmasan csinálod a munkád, nem hiszem, hogy rádszállnának... itt tuti van valami más is, csak azt ugye nem írtad le.
2019. okt. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csendben,szorgalmasan csinálom a munkám. De mindenhol próbálnak keresztbe tenni és ez csak fokozódik,kezdetektől sok gondom van velük valahogy mindenben a hibát keresik már az első naptól.A főnöknő kedvel ez is szemet szúrhat nekik.

a másik dolog a kolléganő az asztalnál már nem egy munkást elüldözött. Nem hittem,hogy van ilyen de tapasztalom,hogy van ilyen.

2019. okt. 15. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:

A múltkori kérdést is te tetted fel? Ott is ugyanez a szitu volt főnöknővel aki kedvel... Már akkor is írtam, hogy lehet nem is kell semmit sem tenned, elég ha jóban vagy vele, és már szúrod is a szemüket. Megmondom őszintén én se csípem, ha valaki jóban van a főnökkel, mert még ha nem is akarod, nem fog fair-ül viselkedni a többiekkel, ott már valamilyen szinten megkülönböztetés van!

A másik: érdekes, hogy aki "mobbing" (fú de utálom ezeket az angol baromságokat...) áldozata lesz, az érdekes mindig tökéletesen dolgozik, mindent rendesen megcsinál, nem nagy a pofája, nem is visszahúzódó, és ő viszi a hátán a céget...Hát senki sem hülye. Majdnem minden felnőtt dolgozott már, és tudjuk nagyon jól, hogy akit cseszegetnek, azt nem véletlenül cseszegetik. És nagyon sokszor jogosan. Nem minden esetben, de jogosan. Ha nem ismered el a hibáidat, hogy mi az amin változtatnod kellene, hanem bejátszod a nagy áldozatot, akkor ne is számíts arra, hogy jobb bánásmódban részesítenek!

2019. okt. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem a munkában van hiba,ha hibázok elismerem. Ők mindenbe belekötnek,rosszat terjesztenek,kiforgatják a szavaimat.Inkább a főnökös dolog lehet a háttérben-jobb lett volna ha ezt a szimpátiát nem mutatja ki, meg lehet nem illek bele ebbe a kollektívába.
2019. okt. 15. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!