Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tudnék tenni hogy ne 20...

Mit tudnék tenni hogy ne 20 éves tapasztalatlan pályakezdőnek nézzek ki?

Figyelt kérdés

A kinézetem egyszerűen hátráltat a karrieremben. Lassan 27 éves vagyok, de 20 évesnél nem nézek ki többnek, sőt..ügyintézésekkor rendszerint rákérdeznek, hogy elmúltam-e már 18, majd elkérik a személyimet bizonyítékként. Eddig 2 munkahelyem volt, de minkét helyen a vezetőm fél év után behívatott és elismerően szinte elnézést kért amiért első ránézésre tapasztalatlan, kis fiatal hozzá nem értőnek nézett, majd fizetésemelést ajánlott. Az első 1-2 hónapban épp emiatt csak ostoba, nagyon könnyű munkákat adtak, gondolom azt hitték nem vagyok többre képes. Jelenleg szeretnék munkahelyet váltani emiatt megfordultam néhány interjún. Volt ahol már a portán diákmunkásnak néztek, pedig a hajam jól fésült volt, szolid sminket raktam fel, illetve megfelelő nadrágkosztümben mentem. Olyan is volt már ahol pályakezdőnek néztek az önéletrajzom ellenére és csak miután bemutatkoztam ismerték el, hogy ezt nagyon határozottan és valósághűen mondtam így igaz lehet az önéletrajz tartalma. Ezen kívül kérdeztek már olyat, hogy akarok-e majd a jövőben vezető munkakört betölteni majd hozzátették hogy végülis olyan fiatal vagyok ezt még nem tudhatom. Mivel az önéletrajzomban nincs benne a születési dátumom, így úgy gondolom a koromat megtippelve ajánlanak bért is, mely a szakmai tapasztalatomhoz képest általában 20%-al kevesebb a piaci átlaghoz képest.

Ilyen esetben mit tudok csinálni? Van olyan ismerősöm aki hasonló cipőben jár 35 éves ügyvédként. Mikor meséltem neki hogy talán az évekkel majd jobb lesz szomorúan mesélte, hogy első ránézésre az ügyfelei mindig titkárnőnek vagy asszisztensnek nézik. Idővel ugyan mikor látják a határozottságát feloldódnak, de még akkor is jobban megbíznak benne ha ott van mellette egy idősebbnek tűnő kollégája.


2019. okt. 16. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Esetleg írd bele az önéletrajzba a születési dátumodat.
2019. okt. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az nem befolyásol semmi. A korábbi és a jelenlegi munkahelyemen is tudták a vezetőim hogy hány éves vagyok, mégis a kinézet alapján ítéltek.
2019. okt. 16. 16:46
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is az #1 tippjét támogatom. Akkor nem lesznek találgatások, sem megalázó esetek, hogy pl rád kiabálnak, hogy “tűnés, ez nem a diákmunkás részleg”.

Külső tekintetében gondolom, már sok mindent megpróbáltál, úgyhogy ezek bizonyára ismerős tippek lesznek:

Öltözködj felnőttesen, semmi edzőcipő, harsány színek, szakadt farmer, feliratos póló stb, hanem pasztell blúzok, szoknyák, elegáns cipők (nem muszáj magassarkú, van pl az a lapos fűzős fazon is, ami kicsit a férficipőkre hasonlít). Ékszereket is hordhatsz, de csak keveset és szolidat, semmi bizsu. A sminked lehet erős, de ne közönséges. Én úgy vettem észre, hogy egy erős, sötétebb színű rúzs öregít. A hajadat hordd kontyban vagy vágass valami komoly, nőies frizurát,, a színe legyen természetes (a sötét szín öregít szintén). Ne hátizsákkal járj, hanem elegáns, a szettedhez passzoló táskával. A viselkedésed is legyen komolyabb, szépen beszélj, ne szlengezz, ne káromkodj.

2019. okt. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Látom, közben írtál. Nos, ha tudják a korodat, akkor ez egyszerűen bunkó, gyökér viselkedés. Sztem veled vagy a munkáddal volt bajuk, mert épeszű főnök nem szemétkedik egy jó alkalmazottal csak azért, mert fiatalabbnak néz ki a koránál.
2019. okt. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem szemétkedett igazából egyikük sem csak később vezetői értékelésen elmondták mindketten szinte ugyanazt. Első ránézésre tapasztalatlannak és olyannak néztek aki nem tud még önállóan dolgozni és féltek attól hogyan fogok a cégnél dolgozni, azaz mellettem kell majd ülni, lépte nyomon kérdéseim lesznek és a többi. Azaz elmondták az első előítéleteiket, melyekben elmondásuk alapján pozitívan csalódtak. Végülis erről nem ők tehetnek, hisz mindannyian első látásra ítélünk csak van aki ezen felül tud kerekedni, de egy vezető érthető okokból nem mer rögtön nagy falatot odadobni olyannak akiből nem nézi ki hogy képes rá. Ez is a gondom, hisz akin látszik a kor arra bátran rábíznak bármit, de nekem duplán kel bizonyítanom elsőként hogy egyáltalán rám merjék bízni.

3. Régen festettem a hajam a legsötétebb árnyalatú barnára (már szinte fekete volt), az valamelyest öregített igaz, úgy csak 1-2 évvel tűntem fiatalabbnak. Viszont 3-4 hetente festetnem kellett a lenövés miatt és a hajam is megsínylette. Most eredeti gesztenyebarna a hajam nagyjából a lapockámig ér és U alakban van levágva, elöl rövidebb. Nagyon levágatni nem merem, mert egyszer vágattam vállig érőre hátha az komolyít, de még fiatalabbnak tűntem.

Igazából sportosabb, feliratos ruhákat sosem hordok, általában sötét szoknya vagy nadrág és valamilyen blúz vagy ing. A magassarkú cipőket nem szeretem annyira, mert nap végére nem érzem a lábamat bennük, de lapos talpúból mindig nőiesebbeket veszek mint amit te is írtál lapos fűzős fazon vagy télen valamilyen nőies alacsony sarkú csirma. A beszédemmel szerintem nincs gond, volt már hogy kíváncsiságból felvettem és visszahallgattam, olyan mint a TV-s bemondó, azaz artikulált, érthető, választékos.

A sötét rúzst még nem próbáltam, eddig mindig valamilyen természetes árnyalatot használtam, de ki fogom próbálni.

2019. okt. 16. 17:47
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki az istent érdekel h ki mit gondol? És ha 20 éves lennél ezzel a tudással akkor mi lenne? Pár évtized az élet. Egy 80 éves ember se élt túl sokat, ez az öregség dolog, csak egy kulturális minta.
2019. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én is ugyanígy gondolom, de sajnos sokan mások nem, ami hátráltat engem az életem során. Ez a fő probléma.
2019. okt. 16. 20:09
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

De sztem nem az hátráltat h fiatalabbnak nézel ki. Hanem egyszerűen ilyen helyzetben vagy. Ilyen városban élsz ilyen szaktudásod van stb. Ha 30 nak néznél ki akkor meg lenne más probléma. Ha lenne rengeteg pénzed, akkor pl nem is kéne állásinterjúkra járkálnod. Vagy ha kva jól zongoráznál, senki le se szrná azt hogy hogyan nézel ki.


Nem a kinézeteddel van a probléma, hanem a helyzeteddel. Lehet h nem olyan területen dolgozol, amiben tehetséges vagy, vagy amit szívesen csinálnál.

2019. okt. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó ezzel azért nem értek egyet. Mint írtam az idő elteltével elismerik, hogy tehetséges vagyok csak épp első ítélet alapján nem. Egyébként Budapesten lakom, szerintem az országban itt van a legtöbb lehetőség. A munkámat szeretem és értek is hozzá, mindig is ezt akartam csinálni.

Például egy portás ránézésből vagy épp az interjúztató az első egy percben köszönésből mi alapján mérné fel a "tehetségemet", hozzáértésemet, kérdőjelezi meg az önéletrajzom tartalmának valóságát, ha nem a kinézetből?

Amit írsz butaság. Egy zongoristának is első körben bizonyítania kell, és ott nyilván a kor nem olyan releváns mint annak aki 21-22 évesen szerzett diplomát és esetleg addig nem is nagyon dolgozott a szakmában. Egy zongorista már 4 évesen is zongorázhat, viszont azért ha valaki ismeretlenül beül egy zongorista állásinterjúra és fiatalnak néz ki akkor nem kizárt, hogy furcsán néznek rá és nem várnak tőle túl sokat.

2019. okt. 16. 21:50
 10/13 A kérdező kommentje:
És egyébként még a legtöbben utána elnézést is kérnek arra hivatkozva hogy mondjuk "csak 20 évesnek néztem, elnézést"/"annyira fiatalnak néz ki, ne haragudjon".
2019. okt. 16. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!