Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mostmár komolyan az lett az...

Mostmár komolyan az lett az elváras hogy betegen KELL dolgozni?

Figyelt kérdés

Eléggé megvagyok fázva,fáj a torkom,fejem,leszakad a hátam,takonykor. A szokásos. Kivettem 2 azaz KETTŐ napot hogy meggyógyuljak,de kb mindenkitől megkapom hogy egy kis nátha miatt otthon mertem maradni. Kérdem én

Miért jobb ha bemegyek es szétszórom a bacikat,magammal rántva még vagy 5 embert?

A mai világban ahol a cégek nem becsülik meg a dolgozoit én miert legyek lojális hozzájuk hogy fontosabbak legyenek mint a közérzetem?

Miért lett elvárás hogy szrjuk le sajat magunk?


2019. okt. 25. 10:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem különbséget kell tenni kisebb nátha és nagyobb megfázás között.


Ha valaki csak fújja az orrát, de se nem lázas, se nem levert, semmi, akkor annyival miért maradjon otthon?

Ilyen évi 4-szer előfordul mindenkivel, ráadásul nálam minimum 2 hét, mert olyan az arcberendezésem, hogy nehezen múlik el. Volt más kollégám is, aki még 2-3 hét múlva is fújta az orrát.

Plusz egy orrfolyás, tüsszögés lehet allergia stb miatt.


Viszont volt kollégáim úgy bejöttek, hogy sápadtak voltak, vélhetően lázasak, kb azt vártad, mikor ájulnak le a székről, nagyon nem voltak jól.

Így is bejöttek és nem voltak hajlandók otthon maradni. Még hazaküldeni is nehéz volt.

2019. okt. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Mégegy valami eszembe jutott,felfigyeltetek már a reklámokban hogyan hirdetik a megfázásos gyógyszereket?Szinte mindet ugy hogy ha beveszed akkor ezzel simán tudsz melozni,ergo arra sarkall hogy vedd meg vedd be és menjél nyugodtan dolgozni.
2019. okt. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem munkahely és kollégafüggő.


Bár azért megkérdezem: Te mit teszel annak érdekében, hogy egészséges maradj, hogy ne fázzál meg? Nem kell rinyálni, hogy betegen is dolgozni kell, egyszerű, nem kell megfázni, tedd erősség az immunrendszeredet, pont.


Érdekes, én ha fényévente, ha 2-szer megfázom, akkor sokat mondtam. Miért is? Mert teszek azért, hogy egészséges maradjak.

2019. okt. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%
13: Oké, és például egy vakbélgyulladást (ami hetekre kivehet a munkából), hogy előzöl meg? Megparancsolod a vakbeledned, hogy ne gyulladjon?
2019. okt. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
90%

#14


Egy komolyabb betegséget könyörgöm ne keverjünk már ide. Az teljesen más, mint egy megfázás, nátha.

2019. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elvárás. Amint az is, hogy ne járjál ki pisilni, szarni, nyomd le az ebédet 5 perc alatt, mint a tömős liba és ne szaporodjál. Tehát gép legyél, ne ember. Sosem szabadna hagyni a rabszolgatartást!
2019. okt. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
16: Meg ha szomjas vagy, és pár másodpercre megállsz, hogy beleigyál a vizedbe-üdítődbe, rádförmednek, hogy a szentségit, ne lazsálj már, időre kész kell lenni, egy-kettő, tempó!
2019. okt. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos elvárás! Páromat azért rúgták ki, mert elesett januárban a nem látszódó jégen és elszenvedett egy haránt bokatörést. Vissza már nem kellett mennie. Érdekessé az teszi a dolgot, hogy a cégnek ebből fakadóan egyetlen egy forint kiadása, ill. vesztesége nem származott, mégis így jártak el vele szemben. Ehhez képest nem nehéz elképzelni egy nyereségorientált magánvállalkozó reakcióit, - leszarják, hogy éjjel betörni jársz-e vagy lopni mész annak érdekében, hogy éhen ne dögölj.
2019. okt. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18: Ilyet nem csinálhatnak a törvény szerint. Ha úgy döntenek, hogy elküldik, a táppénz után indul a felmondási idő. Nem ment el a munkaügyi bíróságra?
2019. okt. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!