Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek hogy megkedvelljem...

Mit tegyek hogy megkedvelljem az új kolléganőm?

Figyelt kérdés
Már második hónapja dolgozunk együtt. Kifogása mindenre van, hogy ő még most jött ezt meg azt meg amazt ő még nem tudja hogy kell csinálni. Tehát minden rám marad. Számítógéphez sem ért ezért azon is mindent nekem kell csinálni. Úgy érzem minden rám marad. Ő meg csak úgy van és elmondja nem tudja hogy kell csinálni a dolgokat. Elegem van. (én 30 ő 56 éves).
2019. okt. 29. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szedd össze a gondolataid, hogy mivel van problémád, és mond el neki egy normál nyugodt pillanatba. Adjál neki ultimátumot, hogy ha köv hétre ezek nem lesznek jobbak akkor neked beszélned kell a fönökkel a problémáról.

Még annyit, hogy a fönöknek el kellene mondanod csak annyit, hogy probléák vannak, és te megprobálod megoldani. Ha ez nem megy akkor jelezni fogod neki.

2019. okt. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem nagyon nem oké.

Mégha segítséget kérne azt mondom jól van, na de hogy megcsináltatja a melóját mással... Az azért nevetséges.

Ha ő semmit nem tud, semmihez sem ért, akkor mi a fenét keres ott??

2019. okt. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad kihasználni,csak azért mert ő még új.Ha másképp nem megy,beszélj a főnökkel a problémáról.Ha megharagszik a kolléganő m is.A fizetését nem te veszed fel helyette.
2019. okt. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonymousreview60 ***** válasza:

Semmit. Nem kell megkedvelned. Elő kell segítened, hogy megtanulja azt, amit a munkához kell. Nem szabd helyette megcsinálnod, csak vezetni kezdetben. Elmagyarázod 1-, 2-, 3-szor. Ha ennél több segítségre van szüksége, akkor beszámolsz a főnöknek.

Itt érdemes figyelembe venni, nem-e valakinek a valkije.

2019. okt. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy hasonló cipőben járó kollégám (nem közvetlen, de egy irodában ültünk). Szinte mindent megcsinált a kollégája helyett, mert ő mondván nem ért a számítógéphez annyira, se a programokhoz (50 éves), de igazából meg se akarta próbálni. Mikor egy határidős feladatuk volt és ő elment szabira, akkor a problémás kolléga inkább nem csinált semmit, a főnöknek mindenre azt mondta, hogy ezt a másikuk csinálja ő nem ért hozzá, így kénytelen volt megcsinálni a főnök vagy pedig megvárták hogy visszatérjen a szabiról a kolléganő. Ellenben az internethez kiválóan értett. Ráláttam a monitorjára, a napi program: hírek elolvasása, időjárás előrejelzés végiglapozása (közben reggeli, majd tízórai), utána különböző webáruházak felkeresése, virágápolási, majd lakberendezési tippek olvasgatása. Közben ebéd és uzsonna, esetleg ha rokonának szülinapja, névnapja volt akkor ajándéktippek fellapozása, végül még a délutáni hírek átolvasása hazaindulás előtt. Csoda, hogy sorozatot nem kezdett nézni, bár a youtubeon sokszor nézett videókat.

Végül a kolléganőnél betelt a pohár 1,5 év után és nekünk panaszkodott, hogy nem tud mit csinálni, megszakad a munkában, de Julcsika az istenért sem akar csinálni, meg sem próbálja. Én próbáltam rábeszélni, hogy ez így nem mehet tovább, beszéljen vele majd forduljon a főnökhöz, hogy Julcsika szépen elüti a munkaidőt csak épp nem munkával, de nem akarta Julcsikát bemártani, mert az nem szép dolog.


Akárhogy is, neked is ezt javaslom. Ha nem akarsz megszakadni a munkában hosszú távon és idegileg sem akarsz kikészülni, akkor először beszélj a kollégával, hogy már pedig ő is csináljon valamit vagy próbálja meg. Ha nem sikerül, akkor irány a főnök négyszemközt. Ha nem hisz neked megkérném arra, hogy ossza le konkrétan a feladatokat, hogy kinek mi a feladata, így hamar világossá válik számára ki mit is csinál valójában, esetleg a kolléganő végre elkezd dolgozni.

2019. okt. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!