Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi terrornál mièrt...

Munkahelyi terrornál mièrt mindig az áldozatot hibáztatják, mèg akkor is, ha ne az?

Figyelt kérdés
3 èvig rávoltam kènyszerülve,hogy közmunkán dolgozzak,ahol áldozat voltam .Senki nem akart velem dolgozni,ès kerestèk rajtam a támadási felületet(főleg rágalmazás,fenyegetès,megfèlemlítès,a vezetők felől is).Volt,akit feljelentettem.Sokat gonoszkodtak velem,èn meg sokszor nem hagytam magam.A főnök a kötekedő társaimat vèdte inkább.Vègül èn mondtam fel,aminek örülnek pedig sokak szerint rendes vagyok,ès jólelkű.Kètszer is jártam úgy más helyen,hogy megmagyarázhatatlan okok miatt nem hosszabbítottak szerződèst.Tudom ez nem egyedi eset,de mièrt van ez?Külön egyènisèg vagyok azt tudom.Most ahol dolgozok szeretnek velem lenni.

2019. nov. 3. 12:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hasonló tapasztalat?
2019. nov. 3. 12:45
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Én is dolgoztam közmunkát. Ott a főnökasszonynak az állandós dolgozók közül megvoltak a kis kedvencei, akiknek mindent elnézett (késéstől kezdve a piálásig), és konfliktus esetén automatice nekik hitt. Ez ellen érdemben semmit nem lehet tenni, azonkívül, hogy eljössz. Mondjuk ez nemcsak közmunkában jellemző, hanem másutt is, általános magyar munkahelyi mentalitás. Végül ezért döntöttem úgy, hogy külföldre jövök, és nem bántam meg.
2019. nov. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
Alapvetően azért, mert általában, amikor ilyen alja szintű társaságba kerül egy hasonló alja szintű ember. Az nem próbál meg kicsit háttérbe húzódni és figyelni, beilleszkedni, hogy felvegye a csoportdinamikát, hanem beleáll valami lényegtelen hülyeségbe és elindítja a lavinát.
2019. nov. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3: Figyu, azért van egy bizonyos határ, amin túl a dolog már direktbe kötözködésnek, ba...gatásnak minősül. És a stílus is sokat számít. Én például nem tűrtem el, hogy kutya stílusban beszéljenek velem, ahogy azt sem, hogy mindig velem csináltassák a nehéz munkarészt, csak mert én vagyok a legfiatalabb.
2019. nov. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#4: Nem ugyanarról beszélünk...


#3

2019. nov. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5: Akkor mire célzol? Írhatnál valami konkrét példát, úgy talán érthetőbb egy kicsit.
2019. nov. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ezt nem èrtem tisztán.Mire cèlzol??Kire?,,Alapvetően azért, mert általában, amikor ilyen alja szintű társaságba kerül egy hasonló alja szintű ember. Az nem próbál meg kicsit háttérbe húzódni és figyelni, beilleszkedni, hogy felvegye a csoportdinamikát, hanem beleáll valami lényegtelen hülyeségbe és elindítja a lavinát."
2019. nov. 3. 18:58
 8/13 anonim ***** válasza:
"hanem beleáll valami lényegtelen hülyeségbe és elindítja a lavinát." Ezt a részét nem értem.
2019. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Na, a 3-as megfogalmazta.

Értsd: ha nem tudnak begyömöszölni a birkasorba, akkor kicsipkednek.

Az ilyen aljaszintű munkahelyeken ez megy. Nem csak közmunkán. És M.o-n 90 százalékban ilyen bagázs verődik össze melóhelyeken. Aki kicsit egyénibb, értelmesebb, azt nem tűrik meg. A jó csicskákból, nagy besúgókból a főnök kedvence lesz, azoknak mindent szabad.

Hányinger az egész!

Igen, én is jártam párszor így, azóta csak olyan munkahelyre megyek, ahol egyedül lehetek.

2019. dec. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Aki beáll valami lényegtelen hülyeségbe és elindítja a lavinát".



Szerintem ezt úgy kell érteni, hogy van esze, igazságérzete és felhívja a figyelmet valami hiányosságra, ami megzavarja a birkák nyugalmát. Akkor aztán van bégetés...

2019. dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!