Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi terrornál mièrt...

Munkahelyi terrornál mièrt mindig az áldozatot hibáztatják, mèg akkor is, ha ne az?

Figyelt kérdés
3 èvig rávoltam kènyszerülve,hogy közmunkán dolgozzak,ahol áldozat voltam .Senki nem akart velem dolgozni,ès kerestèk rajtam a támadási felületet(főleg rágalmazás,fenyegetès,megfèlemlítès,a vezetők felől is).Volt,akit feljelentettem.Sokat gonoszkodtak velem,èn meg sokszor nem hagytam magam.A főnök a kötekedő társaimat vèdte inkább.Vègül èn mondtam fel,aminek örülnek pedig sokak szerint rendes vagyok,ès jólelkű.Kètszer is jártam úgy más helyen,hogy megmagyarázhatatlan okok miatt nem hosszabbítottak szerződèst.Tudom ez nem egyedi eset,de mièrt van ez?Külön egyènisèg vagyok azt tudom.Most ahol dolgozok szeretnek velem lenni.

2019. nov. 3. 12:44
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Volt többször,hogy nem hagytam magam csicskáztatni,ès a főnök a birkáknak adott igazat
2019. dec. 29. 13:31
 12/13 A kérdező kommentje:
saját esetemet szeretnèm megosztani.3,5 èvig egyedül èltem a beteg gyermekemmel,ès èn sem vagyok egèszsèges,ès nagyon kellett a pènz.3 èvig dolgoztam közmunkán.Ott az első perctől kezdve nem tetszettem a társulatnak,ès a bolondot látták bennem.Nagyon durván,fèlelemkeltően dirigálósan beszèltek velem,ès a főnök nekik adott sokszor igazat.Sokszor az olyan tulajdonságaim miatt ordítottak velem,amiről nem tehetek.Pl.lassú vagyok(gyógyszerektől)A kívülállók,akik látták,azok nekem.Több szemèlyes,meg fiús munkát vègrztettek velem,ès ha nemet akartam mondani,akkor az a munka megtagadásának minősült.Ha kiálltam magamèrt,annak negatív következmènye volt.Mint ha kènyszerítve lennèk,hogy csicska legyek.Rendszeresen nekem kellett vinni mindenki szerszámát,ès ha nem tettem meg,akkor engem vontak felelőssègre.Egy titkárnő többször gyanúsított,hogy nem vagyok a helyemen,mikor ott voltam,meg elkèredzkedtem valahova,ès utólag állította nem,ès ez rendszeres volt.Ja írtak igazolatlant,mikor kèrtem szabit.Volt ,mikor zaklatott állapotban mentem az iskolába ,a gyerekèrt a törtèntek miatt(nem tudtam hazaugrani átöltözni,mert pont akkor hagyták ott a cuccot,hátráltattak pont olyankor)amit az iskolából jeleztek a családsegítőnek.Direkt a zaklatós,kötekedős társammal raktak össze mindig.Vègül egyik pillanatról a másikra felmondtam.Visszaköltöztem a szülővárosomba,ès másik munkahelyen dolgozok,ahol nem tapasztaltam mèg ilyet,pedig 9 hónapja ott vagyok.
2019. dec. 29. 13:36
 13/13 anonim ***** válasza:
Közmunkán ez a tripák hozzáállás még élesebben megy. A dolgozók közt van mindenféle alja is, akik a jobbakra irigyek és le akarják nyomni. A főnökség meg még jobban kiéli az aljasságát a közmunkásokon, mert ők kényszerhelyzetben vannak és a féreg főnökség szeret ezzel visszaélni. Meg amugy is lenézik a közmunkásokat. De mi a francnak mész közmunkára? Menj inkább házhoz takaritani vagy egyszerüsitett melóra, azzal is kiválthatod azt a nyomorult segélyt. Egy csövest nem aláznak úgy szét ma mint egy közmunkást.
2019. dec. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!